Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór spawarki TIG do aluminium i stali

03 Lis 2016 10:46 1749 2
  • Poziom 6  
    Witam,

Zamierzam kupić spawarkę TIG do spawania aluminium (profile kasetonowe do kasetonów reklamowych) oraz stal konstrukcyjna. Nie jestem profesjonalistą, raczej samoukiem :), ale skończyłem kiedyś szkolenie.

Chciałbym przeznaczyć max 3500 zł. Kupno używanej nie wchodzi w grę gdyż potrzebuję fakturę na firmę.

Znalazłem kilka spawarek, ale szukając na forum nie mam nigdzie porównania za i przeciw tych wszystkich modeli.
    Zwracam się więc do osób które mają większe doświadczenie ode mnie i może też bezpośredni kontakt z którymś z tych modeli ... co myślicie na temat tych spawarek, którą byście wybrali i dlaczego.... ogólnie za i przeciw. Z góry dziękuję:

JET TIG 200 AC/DC HF Welder Fantasy
    TECNOTIG 220 AC/DC PULSE IDEAL
    THF 230 Pulse AC/DC Magnum tutaj chyba na plus jest włączanie nogą.
    THF 236A AC/DC PULSE IGBT Magnum
    THF TIG 235 Pulse AC/DC IGBT Magnum
  • Poziom 6  
    kupiłem JET TIG II

ten model 2, ma funkcje automatycznego ustawiania parametrów, która na pewno mi się przyda jako osobie z małym doświadczeniem.
    Ludzie ponoć sobie to chwialą.
    Zakup w sklepie 4weld.... super sprzedawcy, naprawdę byłoby świetnie, gdyby w każdym sklepie byli tacy ludzie... życie byłoby łatwiejsze... hehe.

PS. jeszcze spawarki nie stestowałem więc nie mogę nic na jej temat powiedzieć.