Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter IDU-100 Hasło, cyfrowy polsat = plus

danio8522 03 Lis 2016 13:19 7806 13
  • #1 03 Lis 2016 13:19
    danio8522
    Poziom 12  

Chcę zmienić ustawienia w ruterze, po podłączeniu komputera do rutera poprzez 8 pinowy przewód i wpisaniu adresu. Łączę się z ruterem ale hasło i admin z naklejki jest zły (napisane jest, że błędne hasło lub nazwa). Czy wiecie jakie jest hasło ? Czy macie jakiś sposób ?

0 13
  • #2 03 Lis 2016 13:39
    kkol01
    Poziom 1  

Powinieneś mieć z tyłu przycisk reset ,
    wciśnij i przytrzymaj kilka sekund, po tym hasła z naklejki powinny działać i router powinien dać zmienić konfigurację.

2
  • #3 03 Lis 2016 18:01
    danio8522
    Poziom 12  

Po zresetowaniu, trzeba będzie ustawiać coś więcej oprócz hasła WiFi ? Poniżej zdjęcie, ten ruter to również w zasadzie odbiornik LTE do którego podłącza się antenę.
    Resetowanie odbywa się tak że wciskam i trzymam wciśnięty przycisk res a następnie podłączam zasilacz i puszczam przycisk po 30s ?
    Wszystko to po to aby zmienić ustawienia lan tak aby rekorder firmy BCS wypuścił sygnał poza ruter aby z laptopa w każdym miejscu mieć podgląd co się dzieje w domu czy gdzieś tam indziej.
    Ruter IDU-100 Hasło, cyfrowy polsat = plus

2
  • #4 03 Lis 2016 18:26
    7936
    Poziom 18  

Jeśli zresetujesz router przez przycisk z boku, to nic nie stanie się, zostaną tylko przywrócone ustawienia fabryczne. Router łączysz z komputerem zwykłym kablem utp jaki dostałeś w zestawie.Otwierasz przeglądarkę, wpisujesz w pasek adresu 192.168.0.1 i wciskasz enter. Login twój to za pewne "admin" hasło masz na naklejce pod spodem.
    Jeżeli zresetujesz przyciskiem, to hasło wifi będzie takie jak zostało ustalone fabrycznie, też to hasło masz na naklejce. Jeżeli ten reset nie pomaga, to znaczy że ktoś coś próbował zmieniać w oprogramowaniu routera. Bedziesz miał jeszcze jakieś problemy z nim to pisz.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wnioskuję że chcesz mieć dostęp z internetu do rejestratora bcs od cctv. No tu cie zasmucę, bo polsat nie daje dostępu z zewnątrz Wiec nic nie zrobisz. Jedynie co możesz to mieć dostęp do rejestratora, ale tylko z swojej sieci lan/wifi. Nawet jak posawisz w domu serwer, to i tak nie pomoże,też miałem z tym problem, stąd wiem.

2
  • #5 03 Lis 2016 18:38
    danio8522
    Poziom 12  

A jak powinno wyglądać poprawne zresetowanie tego rutera, tak jak pisałem wyżej czy inaczej ?

0
  • #6 03 Lis 2016 22:48
    7936
    Poziom 18  

Przycisk wciskasz,i trzymasz okolo 5/6s jak pamietam. Ale na podłączonym zasilaniu. To ze wciśniesz,i włączysz do gniazda zasilacz nic nie da. Weź stoper,wciśnij przycisk i licz.
    To biale na obrazku to modem,a nie antana. Podobna zasada jak z modemami usb,podłączanymi do gniazda usb routera.

0
  • #7 04 Lis 2016 19:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

danio8522 napisał:
    Wszystko to po to aby zmienić ustawienia lan tak aby rekorder firmy BCS wypuścił sygnał poza ruter aby z laptopa w każdym miejscu mieć podgląd co się dzieje w domu czy gdzieś tam indziej.

By to zrobić musisz mieć zewnętrzne IP - nie wiem, czy CP oferuje taką możliwość.

0
  • #8 04 Lis 2016 20:56
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Autor póki co pewnie walczy z tym złomem IDU-ODU bo nie odpisuje. Podstawowe pytanie czy na ten rejestrator można wchodzić za pomocą P2P lub dedykowanej chmury( są już takie) wtedy zadziała bez IP z dostępem z zewnątrz. Jeśli nie to w CP jest opcja wykupienia publicznego IP z dostępem z zewnątrz. Dynamiczny kosztuje 6,15 zł/m-c a statyczny 18,45 zł/m-c.

0
  • #9 04 Lis 2016 21:30
    7936
    Poziom 18  

W tej chwili nie pamietam,bo dość dawno z tym walczylem,ale jestem pewny ze nawet jak wykupimy sobie statyczne ip,to i tak nie bedzie dostepu z zewnątrz. CP usprawiedliwia to jako dbanie o bezpieczeństwo. Po za tym,od jakiegoś czasu cp daje adresy ip,ktore w wielu bazach it figurują jako rozsyłanie spamu. Wiem o tym,po tym jak mialem problemy z dostępem do kilku serwisów,spowodowane tym ze dany mi adres ip był na czarnej liście. Zarówno też męczyłem sie z wypuszczeniem cctv na zewnątrz ,to poprostu nie działa, żadne dyndns,czy noip nie pomaga. Ponad to. Oprogramowanie routera,jest tak beznadziejne,że aż dziwne że to działa. I dokładając do tego fakt,że nie udało mi sie znaleźć alternatywy dla tego oprogramowania. By wypuścic cctv na zewnątrz,bardziej sprawdzi sie jaki kolwiek internet kablowy.

2
  • #10 04 Lis 2016 21:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Już pomijam fakt, że streamowanie video przez net komórkowy zjada limit w takim tempie, że mogą mu nałożyć lejek i wtedy papa.

0
  • #11 05 Lis 2016 17:48
    7936
    Poziom 18  

Jedyne rozwiązanie by mieć dostep do rejestratora, to postawic w domu komputer,podłączyc go neta,zainstalować na nim darmową wersje teamwiever, i dopiero łączyć sie klientem do tego postawionego w domu kompa,a potem z niego,do rejestratora. Innej opcji nie ma.

0
  • #12 04 Gru 2016 17:31
    danio8522
    Poziom 12  

7936 napisał:
    Jedyne rozwiązanie by mieć dostep do rejestratora, to postawic w domu komputer,podłączyc go neta,zainstalować na nim darmową wersje teamwiever, i dopiero łączyć sie klientem do tego postawionego w domu kompa,a potem z niego,do rejestratora. Innej opcji nie ma.

Ruter był uszkodzony i nawet po zresetowaniu tegoż rutera nie zmieniało się w nim hasło do hasła fabrycznego. Ruter mam nowy ustawiłem go tak jak trzeba i kupiłem usługę IP. Wszystko chodzi tak jak powinno. Cytat powyżej pokazuje rozwiązanie które jest uciążliwe, zawodne, odbiera nam wiele funkcji, każde łączenie z rejestratorem to katorga, wymaga ingerencji dwa razy na tydzień bo wszystko będzie się wieszać i blokować, nie ma co sobie utrudniać trzeba zrobić tak jak producent mówi w końcu on już to wszystko obmyślał i musiał to zrobić zanim wyprodukował miliony sztuk rejestratorów

0
  • #13 04 Gru 2016 17:59
    7936
    Poziom 18  

To nie jest wina rejestratora moim zdaniem. Ja mam ten sam problem z serwerem cctv. Nie ma mowy na to by po włączeniu zasilania routera, server otrzymał swoje ip. To samo mam w przypadku zwykłego komputera. Po prostu te routery są mocno nie dopracowane. Albo taki ich urok.

Muszę fizycznie odłączyć kabel lan i podłączyć na nowo,w tedy połączenie następuje poprawnie.

0
  • #14 04 Gru 2016 18:05
    danio8522
    Poziom 12  

7936 napisał:
    To nie jest wina rejestratora moim zdaniem. Ja mam ten sam problem z serwerem cctv. Nie ma mowy na to by po włączeniu zasilania routera, server otrzymał swoje ip. To samo mam w przypadku zwykłego komputera. Po prostu te routery są mocno nie dopracowane. Albo taki ich urok.

Muszę fizycznie odłączyć kabel lan i podłączyć na nowo,w tedy połączenie następuje poprawnie.

U nie nie ma winnych bo wszytko działa (temat tego postu jest inny), co zrobiłem aby to działało poprawnie napisałem wyżej, temat zamykam.

0