Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywracanie danych po użyciu polecenia "clean" w diskpart

03 Lis 2016 16:08 1440 12
  • Poziom 7  
    Witam
    Przez przypadek użyłam poleceń clean, create partition primary i active, zanim się zorientowałam, że nie formatuję pendriva, tylko dysk zewnętrzny (program odmówił mi sformatowania, bo wolumin był zbyt duży). Czy da się te dane jeszcze odzyskać? Miałam tam zdjęcia sprzed kilku lat i multum innych rzeczy...
    Wklejam diagnozę wg tej instrukcji:

Przywracanie danych po użyciu polecenia "clean" w diskpart Przywracanie danych po użyciu polecenia "clean" w diskpart
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Sprawdź zawartość partycji Nowy w DMDE. Jeśli są na niej twoje dane to kliknij w DMDE na partycję Nowy w oknie partycje--> wybierz opcję Przywracaj, potwierdź operację, następnie Zastosuj, Restart PC i dane powinny wrócić. Jeśli tam nie będzie twoich danych - pusty katalog $Root to wykonaj pełne skanowanie, po wykonaniu skanowania zapisz wyniki skanowania do pliku, przejdź nie wyłączając programu do okna partycje i zamieść screen po pełnym skanowaniu.
  • Poziom 7  
    mati211p napisał:
    Sprawdź zawartość partycji Nowy w DMDE.

Przepraszam, że głupie pytanie, ale nie chciałabym pogorszyć sprawy. Sprawdza się w okienku partycje, za pomocą przycisku "Pełne skanowanie"?
    Mustella napisał:
    mati211p napisał:
    Sprawdź zawartość partycji Nowy w DMDE.

Przepraszam, że głupie pytanie, ale nie chciałabym pogorszyć sprawy. Sprawdza się w okienku partycje, za pomocą przycisku "Pełne skanowanie"?

Dwukrotne kliknięcie na partycję Nowy, lub jednokrotne i wybranie opcji Otwórz wolumin.
  • Poziom 7  
    Wygląda to tak: Przywracanie danych po użyciu polecenia "clean" w diskpart
    130000 plików, rozmiar $MFT 511,75MB. Rozwiń $Root - będą tam wszystkie twoje dane. Partycja utworzona 1.12.2010 r. Wszystkie dane można przywrócić poprzez przywrócenie boot sektora - tak jak napisałem w poście #2.
  • Poziom 7  
    Hej, moje pliki dalej są w roocie. Zrobiłam tak, jak mówiłeś, i teraz wygląda to tak:
    W roocie nic się nie zmieniło, ale system nie wykrywa tej partycji.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    A zrestartowałaś PC po zastosowaniu zmian?
  • Poziom 7  
    Tak, komputer 3 razy. Dysk jest pod USB, też wyłączany i włączany kilkukrotnie. Komputer daje sygnał, że wykrył nowe urządzenie, ale w dysku nie pokazuje. Na pasku po prawej stronie wygląda to tak:
  • Pomocny post
    Jak wygląda sytuacja w zarządzaniu dyskami? Pokaż screen.
  • Poziom 7  
    Mam nadzieję, że o to chodziło:
  • Pomocny post
    Nadaj partycji literkę w zarządzaniu dyskami.
  • Poziom 7  
    Udało się, wszystko śmiga jak należy! Bardzo dziękuję, za pomoc :D