Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara picasso włączający się wentylator na wyłączonym silniku

arturo7731 03 Lis 2016 20:26 624 11
  • #1 03 Lis 2016 20:26
    arturo7731
    Poziom 3  

Witam kupiłem samochód Citroen xsara picasso 1,6 hdi 109 km 2005 rok z 4 miesiące temu i od tego czasu potrzebuję pomocy ,a mianowicie samochód na wskazówce temperatury wody pokazuje normalnie 3 kreski a chodzi o to bardzo często kiedy przejadę od 6-10 km po wyłączeniu silnika włącza się wentylator i chodzi tak koło 10 minut z tego co mi mówił mój mechanik to nie jest wina termostatu bo jak mi wymieniał rozrząd to samochód stał u niego z 1 godzinę i po odpaleniu też się załączył wentylator i też chodził koło 10 minut mnie się też osobiście wydaję że tak nie powinno być macie może jakieś pomysły co może być przyczyną i jeszczę wspomnę że jak się włączy wentylator to chłodnica jest zimna górny wąż troszkę ciepły a dolny wąż zimny proszę o pomoc pozdrawiam Artur

• #2 03 Lis 2016 21:35
    mczapski
    Poziom 38  

A w jakim stanie jest wówczas układ klimatyzacji?

• #3 03 Lis 2016 21:51
    arturo7731
    Poziom 3  

klimatyzacja jest nie włączana i tak się dzieje nawet ostatnio ujechałem 6 km i też tak się stało że jak wyłączyłem samochód to wentylator tak głosno chodził i to na szybkim biegu a podobno są tam dwa biegi wentylatora

• #4 04 Lis 2016 09:07
    766630
    Usunięty  
  • #5 04 Lis 2016 10:12
    arturo7731
    Poziom 3  

Kolo mnie jest kilku szpeców myśle o elektro mechaniku może lepiej jak bym tam podjechal a może Pan wie w jakiej cenie są takie wgrywanie softu pozdrawiam Artur

• #6 04 Lis 2016 11:11
    766630
    Usunięty  
  • #7 04 Lis 2016 22:29
    arturo7731
    Poziom 3  

Witam najpierw zaryzykuje I dam do elektromechanika poniewaz powiem tak : w pracy moj szef tez mial problem z autem jaki tam elektromechanik z poznania na zlecenie nasze wyłaczał nam w peugocie zeby w komputeże nie pokazywalo przepaloną żarówke pozniej chcielismy zeby nam wylaczył czujnik zapinania pasów pozniej zeby nam wylaczyl zamykanie dzwi I wtedy sie zrobil problem ze w czasie jazdy samochód tracił moc a tak po prostu nie mozna robić I co sie okazało zmienił na innego elektromechanika I problem rozwiazał bardzo szybko a mianowicie wgrał od nowa oprogramowanie ale od fiata dukato bo to sie okazało że jest takie same I od tego czasu samochód jak ręką odjąć nic sie nie dzieje wszystko pieknie działa pozdrawiam Artur

• #8 08 Lis 2016 23:16
    arturo7731
    Poziom 3  

Witam wszystkich w poniedzialek oddaje auto do elektromechanika przy rozmowie telefonicznej wspomnial co podejrzewa dam znac po odebraniu auta na wstempie pierwsza bedzie diagnostyka pozdrawiam Artur

• #9 16 Lis 2016 21:18
    arturo7731
    Poziom 3  

Witam szanownych Panów autko wróciło od elektromechanika i cóż no niestety nie poradził sobie powiedział że aż dziwne że by auto nie miało żadnego błędu krótka odpowiedz tak jak mówił pan georgesgr zostaje tylko serwis i to pewnie będzie drogo ale co dziwne mechanikowi się nie załączył wentylator a mi po przyjechaniu do domu znowu się załączył i wpadłem na pomysł załączyc w tym czasie klimatyzację bo wiadomo jak się włącza klima to się włącza wentylator a że chodził to próba moja była taka że włączyłem klimę na chwilkę i po chwili wyłączyłem klime i co i wtedy wyłączył się wentylator i tak chyba będę na razie robił bo co mam teraz zrobić z tym problemem nikt z elektromechaników raczej mi nie pomoże jutro z ciekawości zadzwonię do serwisu u nas w wlkp. (Suchy las ) jest salon Citroena i z ciekawości się spytam ile kosztuje wgranie nowego softu do citroena bo tutaj chyba nikt z Poznania lub okolic raczej mi nie pomoże jak by co to proszę o kontakt lub odpowiedz oddzwonię przyjadę

• #10 18 Lis 2016 19:54
    mczapski
    Poziom 38  

Obawiam się kolega georgesgr nie myli się. Mam podobny silnik tyle, że nowszy. I też czsem mam sytuację kiedy po przejechaniu spacerowym kilku kilometrów i wyłąączeniu silnika dmuchawa pracuje. Drażni to człowieka bowiem nawet kabiny nie ma czym nagrzać a tutaj chłodzenie pracuje, Być może właśnia załlącza się wypalanie filtra.

• #11 06 Lut 2017 20:50
    arturo7731
    Poziom 3  

Witam panowie niestety tego problemu z włączającym się wentylatorem nie da się rozwizać tak po prostu te silniki mają dzwoniłem do serwisu poprosiłem ile by kosztowało wgranie nowego oprogramowanie i wiadomo zadałem pytanie czy po wgraniu problem wentylatora się rozwiąże : krótka pana z serwisu była odpowiedz NIE SĄDZĘ te silniki tak po prosu mają no i nie stety tak jest załącza mi się wentylator i chodzi tak koło 10 minut ale jeśli muszę go wyłączyć chodz żadko to pod maską jest skrzynka z bezpiecznikami po prawej stronie otwieram ją i wypinam na chwilę tą szeroką pierwszą wtyczkę u gory puszki i wentylator staje

• #12 06 Lut 2017 20:55
    766630
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME