Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet/Miniterm/GCO-DP-21-05 - Jak działa CO?

240sx 03 Lis 2016 22:02 462 7
  • #1 03 Lis 2016 22:02
    240sx
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z piecykiem dwufunkcyjnym Termet Miniterm GCO-DP-2105 - nie działa centralne ogrzewanie.

1. Ciepła woda w kranie działa prawidłowo.
    2. Po uruchomieniu piecyka (niezależnie od trybu - "zima", "lato", "przeciwzamrażeniowy") - włącza się silnik pompy i po 3 minutach wyłącza..
    3. Tryb "zima" i "przeciwzamrażeniowy" nic więcej się nie dzieje niż to co w "lato" - nie włącza się silnik pompy, nie uruchamia się zapalarka, brak też jakichkolwiek alarmów - po prostu CO nie włacza się,.

Czy mógłbym prosić o podpowiedź dlaczego tak się dzieje?

• Pomocny post
    #2 03 Lis 2016 22:16
    bro2004
    Poziom 24  

Czy kocioł jest podłączony do regulatora pokojowego? Z niego wychodzi sygnał? Jaka temp. zadana jest na CO- środkowe pokrętło?

Ew. czujnik NTC CO do sprawdzenia - przekłamuje temperatururę.

• #3 03 Lis 2016 22:39
    240sx
    Poziom 10  

Jest podłączony! Regulator pokojowy Euroster.
    Włożyłem nowe baterie (2xAA), ustawiłem obie temperatury na 22'C (o 10'C więcej niż mam w tym mieszkaniu :-), "kręci się" ikonka wskazująca na "włączenie.

Podejrzenie słuszne bo w tym meiszkaniu był remont i może uszkodzeniu uległy przewody.

Jak piecyk współpracuje z regulatorem? Piec powinien być podłączony do NO czy NC?

Jak wyeliminować wpływ regualtora - styki w kostce do których podłączone są przewody regulatora powinny być zwarte czy rozwarte?

Sprawdzałem omomierzem w kierunku regulatora i są rozwarte.

Niestety nie bardzo mam możliwość dostania się do styków regulatora, który został niemal "wmurowany" w tynk.

• Pomocny post
    #4 03 Lis 2016 22:48
    bro2004
    Poziom 24  

Kocioł ma być podłączony do styków NO i COM w regulatorze. Jak masz multimetr - miernik to sprawdz, czy wychodzi sygnał zwarcia do kotła. Sterownik zwiera styki(grzej) i rozwiera (już nie grzej)

• #5 03 Lis 2016 23:10
    240sx
    Poziom 10  

Sprawdziłem: cały czas mam rozwarcie.
    Można odłączyć regulator pokojowy i zrobić zworkę?

• Pomocny post
    #6 03 Lis 2016 23:32
    bro2004
    Poziom 24  

Tak, można rozłączyć i zrobić zworkę po stronie kotła. Wtedy kocioł będzie pracował na temp. jaka jest w instalacji. Min chyba 40st.C

• #7 04 Lis 2016 09:37
    240sx
    Poziom 10  

Dziękuje za odpowiedź. Dzisiaj po południu sprawdzę.

• #8 09 Lis 2016 17:30
    240sx
    Poziom 10  

Wszystko zadziałało znakomicie: tak jak zasugerował kolega, należało zrobić zworkę pomiędzy stykami sterownika pokojowego. Okazało się, że uszkodzony był przewód do sterownika pokojowego.

Uwaga: u mnie był to R+. Na archiwalnych tematach z elektrody.pl sugerowany było zwarcie do R-. Mój piecyk to Termet MinitTerm GCO-DP-21-05.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo