Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki prostownik do akumulatora 12V 100Ah?

03 Lis 2016 23:19 2334 3
  • Poziom 23  
    Witam.
    Wiem że takich tematów jest sporo, ale może ktos mi indywidualnie doradzi bo pytanie mam następujące:

Poszukuje prostownika do akumulatora, zadaniem jesgo będzie ładowanie/podtrzymanie akumulatora w moim Audi A8 w czasie zimowym (Aku Warta 12V 100Ah 830A).
    W czasie zimowym jezdze drugim audi z silnikiem benzynowym, a A8 z dieslem uzywam sporadycznie przez co czasem zimą cięzko zapala, na krótkich odcinkach wiadomo sie nie doładuje, więc tej zimy chcę być przygotowany.

I tu pytanie, jaki model w moim konkretnym przypadku będzie optymalny? Myślę o Bosch C7, ale chętnie wysłucham innym propozycji.

pozdrawiam
    pxl
  • Poziom 23  
    Tak, akumulator bedzie cały czas w aucie, chce go podładowywać, ewentualnie podtrzymać abym w razie potrzeby użycia auta po dłuższym postoju nie musiał na szybko biegać z kablami. Akumulator mam roczny, ale 3,0TDI jest dosyć wymagający jeśli chodzi o prąd i zawsze zimą kręci słabiej.
  • Poziom 36  
    No to musisz kolego kilka rzeczy wiedzieć, pierwsza sprawa to czy twój komputer zapisuje błędy jeśli podczas ładowania napięcie przekroczy 15V, bo mój Passat zapisuje i prostownikiem go nie podładujesz, ja używam zasilacza warsztatowego i ustawiam dwie rzeczy w nim: napięcie na 14.8V i ograniczenie prądu na 5A (bo te 5A to zresztą max co może dać) Efekt jest taki że gdy akumulator jest rozładowany to ogranicznik prądu nie pozwala na przekroczenie ustawionego prądu a jak tylko doładowujesz to ustawione napięcie nie pozwala na przekroczenie limitu i komputer nie zapisuje do DTC.
    W przypadku zwykłego prostownika prąd i napięcie ZAWSZE podawane jest jako wartość skuteczna i taki mało że będzie powodował błędy to może nawet uszkodzić ci elektronikę. Zasilacz taki kosztuje około 200zł w wersji 5A.