Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór kierunku studiów technicznych. Jaka politechnika?

DJ_Dexinter 04 Lis 2016 01:02 657 4
 • #1 04 Lis 2016 01:02
  DJ_Dexinter
  Poziom 27  

  Witam,

  Za pół roku czeka mnie matura, więc za niedługo stanę przed wyborem studiów, jednak nie mam pojęcia jaki kierunek i na jakiej uczelni wybrać.


  Interesuję się elektroniką, jestem hobbystą. Jestem całkiem niezły z matematyki i fizyki. Z informatyką i programowaniem miałem do czynienia bardzo dawno i bardzo mało. Moje umiejętności programowania kończą się na napisaniu migacza do diody led w Bascomie i wgraniu programu do mikrokontrolera. Budowałem wiele układów elektronicznych, głównie audio, jednak za dużo wiedzy z tego zakresu nie mam.

  W planach mam zdanie matury rozszerzonej z matematyki i z fizyki na poziomie 90% - jest to realny wynik, jeśli popracuję.

  Ogólnie interesują mnie kierunki studiów związane z elektroniką bardziej niż z mechaniką. Myślałem o automatyce i robotyce, jednak nie wiem jaką uczelnię wybrać. Proszę o porady, przykładowe kierunki studiów jakie mogłyby pasować do moich predyspozycji i pasji. Proszę też o krótki opis, jeśli wiecie jak wygląda nauka na kierunku (precyzując- czy jest dużo zajęć np z matematyki, jakiś innych przedmiotów)

  Z góry dziękuję za pomoc,
  Pozdrawiam

  0 4
 • #2 04 Lis 2016 09:16
  PAWEL.BUDEXPO

  Poziom 12  

  We Wrocławiu jest Automatyka i Robotyka na Politechnice Wrocławskiej i Wyższej Wrocławskiej Szkole Informatyki Stosowanej [Płatne]. Ci sami wykładowcy.

  Na studia dostać się nie jest problem :) Tylko pozostać na nich do samej obrony :)

  0
 • #3 04 Lis 2016 12:22
  DJ_Dexinter
  Poziom 27  

  Jeśli ta Automatyka i Robotyka, to PWr czy PW ? Która uczelnia lepsza? Słyszałem, że w trakcie studiów na PW jest o wiele więcej możliwości pracy.

  0
 • #4 09 Lis 2016 02:12
  stefanator1312
  Poziom 11  

  Patrząc po rankingach PW lepsza. Realnie ciężko mi to stwierdzić, bo byłem na studiach tylko na PW i znam sytuację od tej strony. Podejrzewam, że po obydwu uczelniach są podobne możliwości. Nie mniej PW ma sporo grantów, do tego jest dużo placówek badawczych w Warszawie i nie jest to specjalnie trudne, żeby się pod coś podczepić w trakcie studiów - i można zarobić, i jakieś publikacje napisać. Potem można tego typu zajęcia przerobić w pracę inżynierską czy magisterską bez większych problemów. Nie mniej jak mówiłem, przydałby się ktoś z PWr, kto powiedziałby jak to na tej uczelni wygląda.

  0
 • #5 09 Lis 2016 09:55
  dondu
  Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

  DJ_Dexinter napisał:
  Z informatyką i programowaniem miałem do czynienia bardzo dawno i bardzo mało. Moje umiejętności programowania kończą się na napisaniu migacza do diody led w Bascomie i wgraniu programu do mikrokontrolera.
  ...
  Ogólnie interesują mnie kierunki studiów związane z elektroniką bardziej niż z mechaniką. Myślałem o automatyce i robotyce, ...

  To nie czekaj tylko nadrabiaj stracony czas - im więcej będziesz umiał idąc na studia, tym łatwiej będzie Ci się studiować: http://mikrokontrolery.blogspot.com/p/spis-tresci.html

  0