Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi ESAM 4500 komunikat błędu

lukasz_s8 04 Lis 2016 06:40 765 10
  • #1 04 Lis 2016 06:40
    lukasz_s8
    Poziom 8  

Witam,
    Mam problem z moim ekspresem do kawy Delonghi ESAM 4500, otóż wczoraj na wyświetlaczu pojawił się komunikat błędu. Ekspres włącza się, pojawia nie komunikat że się grzeje i po kilku minutach pojawia się komunikat błędu(alarm). Zauważyłem, że podgrzewa się tylko pół tacki na filiżanki. Ma ktoś jakieś sugestie co mogło się stać i w jaki sposób dokonać diagnozy?

Pozdrawiam

0 10
  • #2 04 Lis 2016 14:05
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie uszkodzona grzałka: Link. Ale najpierw trzeba sprawdzić.

0
  • #3 05 Lis 2016 07:32
    lukasz_s8
    Poziom 8  

MARCIN.SLASK napisał:
    Prawdopodobnie uszkodzona grzałka: Link. Ale najpierw trzeba sprawdzić.

Dzięki, też podejrzewam że to grzałka ale nie wiem jak mam to sprawdzić żeby mieć 100% pewność.

0
  • #4 05 Lis 2016 08:58
    Mirek99
    Poziom 21  

Trzeba zacząć od okręcenia obudowy. Wygląd grzałki masz pokazane w LINKU w poście nr.2 Następnie znaleźć przewody zasilające grzałkę i ja pomierzyć .Wszystkie czynności wykonuj przy wyjętej wtyczce przewodu sieciowego ekspresu.

0
  • #5 06 Lis 2016 08:48
    lukasz_s8
    Poziom 8  

Odkrecilem obudowe. Na grzalce nie widac zadnych sladow korozji. Niestety nie mam sprzetu zeby ja pomierzyc ale podlaczylem ekspres do pradu kiedy obudowa byla zdjeta zeby zobaczyc czy grzalka sie nagrzewa i.... nic, zero ciepla od grzalki. Nagrzewa sie tylko druga ktora jest z tylu ekspresu, wyglada jak litera U.
    Czy to moze byc cos innego niz grzalka?

0
  • #6 06 Lis 2016 15:17
    Mirek99
    Poziom 21  

Pomiar grzałki jest byłby dobry .Nic nie kosztuje a może dużo wyjaśnić. Pożycz lub poproś kogoś kto ma miernik i wie jak to się robi.

1
  • #7 06 Lis 2016 18:05
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Te grzałki padały. Najpierw jedna (ekspres dłużej się nagrzewał, czasem można zaobserwować, że kawa nie ma odpowiedniej temperatury) i w niedługim czasie przepala się druga grzałka i ekspres pokazuje błąd.
    Ale warto zakupić nawet najtańszy miernik za 15-20zł i się upewnić, bo jednak grzałka tania nie jest.

0
  • #8 07 Lis 2016 10:25
    lukasz_s8
    Poziom 8  

Dziekuje za odpowiedzi.

Sek w tym ze nie mam nikogo kto moglby mi pomoc pomierzyc grzalke(mieszkam na koncu swiata - doslownie). Miernik oczywiscie moge kupic ale nie bede wiedzial jak z niego skozystac, potrzebowalbym dokladny opis dla laika krok po kroku od samego poczatku wlacznie z tym jak miernik ustawic i co i kiedy mierzyc i jakie powinne byc wartosci dla dobrej grzalki a jakie kiedy jest uszkodzona.

Rzeczywiscie pod koniec wydawalo mi sie ze ekspres nagrzewa sie dluzej niz zwykle, a i parzona kawa nie byla az tak bardzo goraca jak wczesniej.

MARCIN.SLASK czy sugerujesz ze druga grzalka tez prawdopodobnie niedlugo sie skonczy? Czy moze powinienem wymienic obie?

0
  • #9 07 Lis 2016 10:48
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

lukasz_s8 napisał:
    Dziekuje za odpowiedzi.

MARCIN.SLASK czy sugerujesz ze druga grzalka tez prawdopodobnie niedlugo sie skonczy? Czy moze powinienem wymienic obie?

W jednym kotle są dwie grzałki (górna i dolna - są połączone równolegle, ze grzeją naraz dwie):

Na zdjęciu widać górną, do dolnej idą dwa przewody - to jest jedna całość.
    Delonghi ESAM 4500 komunikat błędu

Tą grzałkę w tyle "U" zostaw, ona jest od spieniania mleka.

0
  • #10 10 Lis 2016 09:15
    lukasz_s8
    Poziom 8  

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Dzis zamowilem grzalke(oryginal), czas dostawy to do 10 dni. Jak juz ja zainstaluje to napisze czy to rozwiazalo moj problem z ekspresem.

Pozdrawiam

0
  • #11 26 Lis 2016 05:22
    lukasz_s8
    Poziom 8  

Grzałka zamontowana, problem z ekspresem rozwiązany. Wszystko wróciło do normy. Musiałem jeszcze zamówić dwa małe oringi do uszczelnienia podłączenia wody do grzałki gdyż stare były zniszczone.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam

0