Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Lirika Typ SUP041 - zawieszony na płukaniu

04 Lis 2016 10:29 2181 4
 • Poziom 2  
  Mój ekspres (Saeco Lirika Typ SUP04) zawiesza się podczas cyklu płukania po odkamienianiu (wcześniej wielokrotnie go odkamieniałem bez problemu). Przepuszcza 1 zbiornik, sygnalizuję brak wody, po dolaniu kontynuuje, ale tuż przed końcem pasek postępu się zatrzymuje, ekspres znów sygnalizuje brak wody i można mu tak dolewać bez końca.

  Nie znalazłem rozwiązania w instrukcji ani w internecie. Idealnym rozwiązanie byłby jakiś twardy reset, który pozwoliłby przerwać procedurę płukania.

  Proszę o pomoc.
 • Poziom 1  
  Mam podobny problem , zawieszony podczas odkamieniania, sprawdzony czujnik poziomu wody, pompa pracuje , grzałka również lecz proces nie może się dokończyć. Szukam resetu płyty głównej , biorę pod uwag , iż przeszła odpowiednia ilość cykli parzenia kawy i po prostu musi trafić do serwisu. Może to błąd oprogramowania. W trybie testowym teoretycznie wszystko ok ale odkamienianie nie może dobiec końca. Proszę o pomoc.
 • Poziom 32  
  Witam.Prosze sprawdzic flowmeter czujnik przeplywu wody.
 • Poziom 10  
  Witam
  tak jak kolega ssss napisał - sprawdź przepływomierz, podmień na inny jeśli masz. W trybie testowym będziesz miał wartości przepływu wody podczas pompowania - puść wodę ręcznie przez obie pompy i odczytaj wartości. Małe wartości wskażą np. zatkanie/przytkanie, zero - przepływomierz do wymiany lub kompletne zatkanie.
 • Poziom 2  
  Skończyło się na wizycie w serwisie który nie potrafił co prawda określić co jest nie tak, ale wszystko rozłożył i złożył i działa.