Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Terminal Wyse - Modyfikacje

04 Lis 2016 10:35 2241 10
  • Poziom 18  
    Temat raczej kieruję do osób, które raczej miał styczność, lub mają na co dzień stycznośc z terminalami hp lub wyse.

Ja mialem doczynienia, i jestem w posiadaniu terminala hp, ale nie mialem z wyse.
    Wiec tu mam kilka pytań technicznych o terminale wyse.
    Czy wyse różni się od hp, W sensie pg,gniazdami,itd.
    Przykładowo w moim hp mogę dysk flash wymienić na praktycznie dowolny ata/sata przez przejściówkę ata44 do ata40, lub do sata. A jak jest z wyse,czy jest tak samo ?
    Pamieci RAM. W hp to też nie jest problem,jak wygląda to w wyse,czy może są jakieś dedykowane kości?
    System. Po tym jak wymienie dysk na klasyczny,lub podłącze pędraka na usb, też system będzie działać, czy tak samo jest w wyse.?

Wyczytałem że w terminalach wyse jest winCE w hp mam xpEmbeded(coś takiego). W hp mogę system zmienić, a w wyse ?

W hp w bios mogę ustawiś auto-on po zaniku zasilania, czy w wyse też tak można. Próbuję znaleźć wiecej info o wyse,ale w porównaniu do hp,jest marnie, albo nie idzie mi szukanie.
    Potrzebuję informacji technicznych, o wnętrzu tych terminali,oraz o możliwych ich modyfikacjach. Zdjęciami wnętrza też bym nie pogardził.

Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem w dobrej dla mnie cenie kilka terminali, są to modele
    -V30 ; V30L ; V10L ; C00X

Cena jest akurat bliska tej,jaką dałem za hp5720,ale odpadnie mi przesyłka,bo praktycznie bede mógł odebrać osobiście.
  • Poziom 18  
    Dziękuję za odpowiedź,lecz jest kilka "ale" . Przede wszystkim itx wymaga klasycznego zasilacza,oraz wiatraka na procku. Mi akurat to dość mocno przeszkadza, dla tego że nie chce mieć w pokoju szumu,nie koniecznie przypominający nurt rzeki. ITX jest dobrym rozwiązaniem, ale nie dla każdego. Dla tego jakiś czas temu pokusiłem się o terminal hp, przez wzgląd na zasilanie,oraz bez głośną jego pracę, nie wymagającą żadnego wiatraka.Dodatkowym plusem jest minimalny pobór prądu,i można upchać go gdzie kol wiek. Natomiast klasyczny blaszak,nie trzeba tłumaczyć.
  • Poziom 18  
    Dodaję. Poczytałem trochę o tych terminalach. I o ile nie będzie problemu z biosem, to można poszerzyć kość ramu. Jak dobrze rozumiem, to ram będzie w wersji sodimm,lub coś podobnego. Kosci takie są najczęściej w laptopach. Problem może pojawić się z pamięcią flash,czyli tym jego dyskiem. Moim zdaniem można zastąpić go dyskiem na usb. Jednak nie wiem czy te modele mają możliwość botowania z usb,z dyskiem na stałe podłączonym do usb. Jednak mam kolejne pytanie. Z tym że chodzi o system.
    Zakładając ,iż przy procesorze 1Ghz można wymienić ram na sodimm,też 1Gb. Oraz ( w teorii dysk usb) i do tego windows thin,albo inny ,to powinno to działać bez problemu.
    Natomiast.
    Z tego co wyczytałem, to terminale tej firmy też mają flash dyski na ata44. I myślę że nie powinno być też problemu z tym. O ile bios pozwoli na to by za pomocą przejściówki ata<>sata był przez niego widziany dysk. Ale i tu pojawia się kolejne pytanie. Jakiej pojemności dyski jest w stanie zobaczyć ten sprzęt.

Jaki jest wasze zdanie. Prosił bym o możliwą pomoc.
  • Poziom 15  
    Mam styczność z termianlami HP Thin client i Wyse C90LEW. Jeden i drugi wyposażony jest w złącze ATA 44. Z obsługą dysków PATA 100GB nie powinno być problemów. Nie podłączałem, takowego aczkolwiek obydwa są z czasów kiedy takowe dyski już istniały, inna rzecz, że to system zarządza dyskiem. Pamięci w jednym jak i drugim SO-DIMM . Jeden jak i drugi startuje z USB z jakiegokolwiek nośnika. Startowałem na nich wiele tooli jak i systemów live, bez problemu można na nich zainstalować np najzwyklejszego w świecie xp-ka, zaś na posiadanym Wyse i 7-kę, jedyna zabawa to sterowniki, dlatego najczęściej modyfikuję wersję Embedded.
  • Poziom 18  
    Witam. Proszę o pomoc. Model sx0 Winterm s30. Siedze już godzinie nadal nie udało mi się wejść w bios. Próbowałem już wszystkiego co opisane jest w sieci. Klawisz p,del,f2. I nic. Może przyczyną jest klawiatura na USB. Ale innej nie da się podłączyć.
  • Poziom 36  
    Del trzymałeś przed włączeniem i tuż po? Klawiatura jest sprawna?
  • Poziom 18  
    Tak. I przed i po aż do ekranu logowania. Klawiatura sprawna. Cały czas w użyciu. Tam jest tylko USB. Ale zauważyłem że raczej nie ma zasilania do na USB, do czasu kiedy odpali system. Kolejną sprawą jest to, że zaraz po wciśnięciu przycisku zasilania ekran pokazuje botowanie i informacje o karcie sieciowej. Potem ekran cytrixa i dalej system. Sprawdziłem już na dwóch klawiaturach i na każdej to samo. Zastanawiam się czy jest możliwość resetu ustawień fabrycznych bios.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Dodaje::
    Znalazłem kolejną garść informacji.

http://hackadayarchive.com/viewtopic.php?f=2&t=2579&start=10

Wynika z tego że z nie każdą klawiaturą da się wejść w bios.
  • Poziom 9  
    A jakiejś bezprzewodowej próbowałeś? mam co prawda inny model (WYSE V50LE Linux 1.2G 128/256 INTL, PN 902143-02L) i używałem bezprzewodowej klawiatury Logitecha z nadajnikiem/odbiornikiem wpiętym w port USB.
  • Poziom 18  
    Raczej nic z tego nie będzie. Wczoraj próbowałem zaktualizować terminal i coś padło. Sam terminal startuje. Ale nie jest w stanie zbotowac się z żadnego nośnika. Co jest dziwne ale nawet z USB nie umie. Nie widzi też swojego dysku flash. Bo i z niego nie startuje. Więc raczej nic z niego nie będzie. A trzeba będzie zakupić terminal hpz normalnym win XP.
  • Poziom 18  
    Terminal uległ uszkodzeniu. I już nie chce mu się botowac z czego kolowiek.