Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner Sony STR-DB940QS - cichy prawy kanał

04 Lis 2016 11:40 666 7
  • Poziom 15  
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki w modelu Sony STR-DB940QS, prawy kanał gra bardzo cicho (jakby same wysokie częstotliwości) zarówno na zaciskach A jak i B. Rozebrałem cały amplituner do jednej śrubki w poszukiwaniu w pierwszej kolejności zimnych lutów, głównie na przekaźnikach ale patrząc przez lupę przy dobrym oświetleniu nic nie znalazłem. Czy są jeszcze jakieś amatorskie możliwości naprawy takiej przypadłości?
    Dodam że sprzęt jest nieopłacalny w naprawie w serwisie gdzie ceny zaczynają się od 150zł wzwyż dlatego szukam Waszej pomocy.
    Z góry dzięki za sugestie
  • Poziom 43  
    Ze wszystkich źródeł jest ten sam efekt?
    Zamień kolumny z lewej na prawą (nie A na B) czy jest tak samo?
  • Poziom 15  
    Ze wszystkich źródeł jest efekt ten sam nie ma znaczenia czy gra wbudowane radio czy źródło zewnętrzne poprzez łączą analogowe czy cyfrowe. Zawsze prawy kanał gra b.cicho. Sprawdziłem dziś również na wyjściu prę out jest tak samo grają kanały tylne, przedni lewy centralny również chociaż nie jestem pewny czy nie gra tez trochę ciszej. Na wyjściu słuchawkowy również nie gra prawy kanał
  • Poziom 12  
    Możliwe że końcówka mocy padla bądz potenciometr. sprawdzic można łatwo, generator tonów onilne lub inny ustawic nawet 50 hz by nawet tani miernik w miare czytał i sprawdzic napiecie Ac po podaniu sygnału (pokrętło ustawic na 1/3 głośności) i sprawdzamy prawy i lewy kanał na wyjściu pot. jesli jest ok to sprawdzamy na zaciskach głośnikowych i tam pewnie już bedzie problem i nastepnie wycisz wzmacniacz odłącz głośniki i sygnał i sprawdz rezystancje oraz napięcie DC prawy, lewy kanał
  • Poziom 15  
    potencjometr wykluczony na 100% - dobry
  • Poziom 12  
    a jak sprawdzony został potenciometr?
  • Poziom 15  
    Mam drugi taki sam potencjometr także przełożyłem sobie i wiem ze obydwa są sprawne bo grają w drugim amplitunerze. Tak samo zrobiłem z płytą główną i wiem że problem jest na płycie.
  • Poziom 15  
    Po czyszczeniu i złożeniu całego amplitunera zaczął grać lewy i prawy kanał prawidłowo ale tylko na wyjściu słuchawkowym, na zaciskach głośnikowych Ai B kanał prawy nadal ledwo słyszalny. Jakieś pomysły?