Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa epoka odbiorników domofonowych - odbiornik bezsłuchawkowy

gulson 04 Nov 2016 14:04 6651 30
 • #1
  gulson
  System Administrator
  Nowa epoka odbiorników domofonowych - odbiornik bezsłuchawkowy
  Branża domofonowa w ostatnim czasie coraz wyraźniej zmierza w kierunku wygody, funkcjonalności i designu. - Niewątpliwie domofony czeka podobna ewolucja, jaką kilka lat temu przeszła telefonia - twierdzi Szymon Nowak, prezes ACO. Dziś trudno sobie wyobrazić codzienne używanie np. telefonu z tarczą. Dlatego nasza najnowsza propozycja to "sprytny" odbiornik bezsłuchawkowy!

  Sprytne rozwiązanie
  Dlaczego sprytny? Nowe rozwiązanie ACO dostępne jest w trzech wariantach: podstawowa to oczywiście odbiornik audio. Natomiast wersja wideo występuje w dwóch opcjach: z kolorowym wyświetlaczem LCD lub zaślepką w miejscu wyświetlacza. W ten sposób zakup pełnej wersji można rozłożyć na dwa etapy - z czasem można dokupić moduł wyświetlacza i w łatwy sposób wymienić zaślepkę na w pełni funkcjonalny odbiornik wideo.

  Nowa epoka odbiorników domofonowych - odbiornik bezsłuchawkowy

  Obraz uzyskany z wyświetlacza jest kolorowy i wyrazisty, a dźwięk czysty i pozbawiony zakłóceń. - Korzystanie z niego to przyjemność - podkreśla Szymon Nowak - wszystko odbywa się za pomocą podświetlanych ikon funkcyjnych. Sam front jest minimalistyczny, płaski, idealnie wpisuje się w przestrzeń domową.

  Domofon z dzwonkiem do drzwi
  Nowe odbiorniki zawierają w sobie bardzo ciekawe rozwiązania: pełnią nie tylko funkcję domofonu, ale - co jest istotne pod kątem inwestycji - także dzwonka do drzwi. To oznacza oszczędność czasu i pieniędzy, a także ogromne ułatwienie pod kątem instalacji. Oprócz tego w łatwy sposób można za ich pomocą sterować automatyką domową - np. bramą, szlabanem, oświetleniem czy roletami.

  Funkcjonalne i kompatybilne
  Oprócz tego nowe produkty ACO mają kilka dodatkowych użytecznych walorów jak 7-stopniowa regulacja dźwięków, możliwość pracy kilku odbiorników pod jednym adresem, gwarantują także pełną prywatność połączenia. Przeznaczone są dla każdego rodzaju zabudowy. Spełnią swoje funkcje zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w budynkach wielomieszkaniowych ze względu na pełną kompatybilność ze wszystkimi cyfrowymi systemami ACO z grup CDN, Inspiro oraz Familio (P i PV). Nowe rozwiązanie z powodzeniem może być stosowane zarówno dla nowo budowanego obiektu, jak i w przypadku wymiany sprzętu. - Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów do zapoznania się z naszym nowym rozwiązaniem - mówi Szymon Nowak - mamy nadzieję, że spełni oczekiwania instalatorów i przekona użytkowników.

  Nowa epoka odbiorników domofonowych - odbiornik bezsłuchawkowy

  Więcej informacji:
  http://www.aco.com.pl/

  Polub nas na Facebooku
  https://www.facebook.com/ACO.Polska

  Co myślicie o odbiornikach bezsłuchawkowych?

  Artykuł sponsorowany.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Eltrox Hurton
 • #2
  Ircys
  Intercoms specialist
  gulson wrote:

  Co myślicie o odbiornikach bezsłuchawkowych?


  Gdyby nie cena odbiornika bez funkcji wideo (281,67 zł cena katalogowa), potrzeba prowadzenia zasilania do tych odbiorników oraz mały wybór wielkości wyświetlaczy (w tym modelu tylko 3,5"!) to byłoby OK :)

  Pozdrawiam
 • #3
  wtełek1
  Level 14  
  300zł to jeszcze nie jest w sumie tak dużo - trzeba poczekać. Myślę że w ciągu roku czy dwóch ceny będą przystępniejsze :)
  W sumie jeśli ma służyć na lata to taki odbiornik z wideo powinien oscylować według mnie w cenie 500-700zł max.
 • #4
  Ircys
  Intercoms specialist
  300 zł za odbiornik audio to nie jest dużo??!! Powiedz to inwestorowi :)
  Przypomnę tylko, że najtańszy unifon słuchawkowy ACO to koszt ok. 45 zł.

  Pozdrawiam
 • #5
  karl102
  Level 27  
  Ircys wrote:
  300 zł za odbiornik audio to nie jest dużo??!!

  Ja Tutaj 300 zł nie widzę
 • #6
  Matheu
  Level 23  
  ... wrote:
  Nowa epoka odbiorników domofonowych - odbiornik bezsłuchawkowy

  Myślę, że to trochę taki bełkot marketingowy, ta "Nowa era", itd...

  Po prostu - domofon głośnomówiący..., no ale marketingowcy zawsze muszą wymyślać jakieś hasła, bo inaczej produkt się nie sprzeda...
 • #8
  jann111
  Level 32  
  Bezsłuchawkowy? Owszem, ale dla sigla/singielki. Z praktyki to klienci wciąż cenią sobie sekretność rozmów nawet w błahych sprawach wśród domowników. O osobach z wadą słuchu nie wspomnę. Przedstawiając ofertę klientowi nadal większość wybierze aparat za 40 złotych. Aparaty bezsłuchawkowe mają już którąś z rzędu generację, żadna nowość. A bełkot o wyrazistym obrazie można dzieciom na dobranoc..... :| Mowa o urządzeniach w granicach 2 tysięcy złotych.
  Oczywiście nic nie mam przeciw reklamie.
 • #9
  piotrek_falownik
  Level 16  
  jann111 wrote:
  klienci wciąż cenią sobie sekretność rozmów
  Myślę że to nieprawda, jeszcze nie spotkałem kogoś kto chciałby pogadać przez domofon o prywatnych (sekretnych) sprawch, gdyby cena była porównalna to młodzi wybierają bezsłuchawki a seniorzy słuchawkę i tyle :). Ale też myślę że to żadna nowość, nie ujmując produktom aco, to teraz większość urządzeń wideo na rynku jest bez-słuchawkowa.. Troszkę przesadziliście z ta epoką :). Wg mnie rynek wymusi systemy cyfrowe ip do codziennego użytku, podobnie jak z kamerami analogowymi, tak domofony analogowe przejdą do Lamusa. Teraz ceny są znaczni niższe, jeszcze dwa lata temu mało kogo było stać np. na Helios. Teraz pojawiło się tyle tego na rynku że jest w czym wybierać.. Ale myślę że jeszcze poczekamy i trochę tych analogowych systemów jeszcze się zamontuje. Pozdrawiam
 • #10
  jann111
  Level 32  
  Piotrze, napisałem z praktyki.
  Zawsze robię klientom szybki wykład na temat słuchawka/tablet.
  Wtrącę mała historyjkę. Na pewnym osiedlu mieszkaniowym naprawiałem usterkę w lokalu i wytłumaczyłem pewnemu klientowi, że w systemie analogowym 4/5/6 przewodowym źle odwieszona słuchawka powoduje, że ktokolwiek podniesie słuchawkę w innym lokalu ma "podsłuch". Gość miał taką siłę przebicia w Spółdzielni, że pół osiedla w rok ma system cyfrowy. :D Tyle na temat sekretności chociaż wiem, że budynki wielorodzinne to trochę inna specyfika.
  Klienci at hoc nie kojarzą takich niuansów.
 • Eltrox Hurton
 • #11
  piotrek_falownik
  Level 16  
  To fakt w tej sytuacji to anonimowość ma uzasadnienie.
  ps. Myślę że ten gość nie miął siły przebicia, tylko był upierdliwcem, jakich teraz nie brakuje :)
  Pozdrawiam
 • #12
  DoradcaTechnicznyACO
  Level 9  
  Cieszę się, że nasz nowy produkt zwrócił Państwa uwagę. Jednocześnie chcę wyjaśnić istotne kwestie, które poruszali Państwo w komentarzach: cena, przekątna wyświetlacza oraz prywatność.
  Cena za unifon audio wynosi 119 zł netto, natomiast za pełną wersję wideo 3,5” 479 zł netto. 229 zł netto kosztuje unifon z elektroniką wideo, przygotowany do rozbudowy o moduł wyświetlacza LCD 3,5” lub 2,4”. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, korzystne także pod kątem inwestycyjnym, ponieważ koszt zakupu pełnej wersji można rozłożyć w czasie.
  Wielkość wyświetlacza jest rozsądnym kompromisem pomiędzy optymalną wielkością LCD a możliwie najwęższą obudową. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie biorąc pod uwagę, w jak wielu lokalach przestrzeń na ścianie jest bardzo ograniczona. Decyzja ta jest efektem licznych sygnałów, jakie otrzymujemy od naszych Partnerów – firm instalatorskich, dystrybucyjnych, biur projektowych czy spółdzielni mieszkaniowych.
  Dla klientów, którym zależy na dużym wyświetlaczu, proponujemy wideomonitory ACO ze szklanym frontem, np. MPRO7 lub INS-MP7, których przekątna wynosi aż 7”.
  Prywatność – sytuacja, o której pisze Pan @jann111 zdarzyć się może jedynie w przypadku urządzeń analogowych, co też Pan zaznaczył. Nasze urządzenia są w pełni cyfrowe, dlatego nawet jeśli zdarzy się komuś nie rozłączyć rozmowy poprzez dotykową ikonę, urządzenie samo zakończy połączenie po ok. 2 minutach. Ponadto system cyfrowy sam w sobie zapewnia prywatność połączenia – rozmowę można prowadzić tylko z 1 aparatu. Zgadzam się z Panem @piotrek_falownik – również nie zdarzyło mi się spotkać nikogo, kto chciałby omawiać sekrety przez domofon :)
  W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
 • #13
  Ircys
  Intercoms specialist
  Cieszę się, że mamy na forum doradcę technicznego z ACO:)
  Proszę zatem o przedstawienie różnic technicznych między wspomnianymi monitorami MPRO7 i INS-MP7 i nie chodzi tu tylko o informację, że jeden jest do Familio PRO, a drugi do P/PV, bo to można wyczytać w odpowiedniej specyfikacji.

  Pozdrawiam
 • #14
  DoradcaTechnicznyACO
  Level 9  
  Ircys wrote:
  Cieszę się, że mamy na forum doradcę technicznego z ACO:)
  Proszę zatem o przedstawienie różnic technicznych między wspomnianymi monitorami MPRO7 i INS-MP7 i nie chodzi tu tylko o informację, że jeden jest do Familio PRO, a drugi do P/PV, bo to można wyczytać w odpowiedniej specyfikacji.

  Pozdrawiam


  Zasadniczą różnicą, jak Pan zauważył, są systemy, w których pracują oba urządzenia. Mam tu na myśli współpracę z odpowiednim panelem zewnętrznym.

  MPRO7
  - współpracuje z Familio PRO.
  - posiada Intercom.
  - skierowany głównie do budownictwa jednorodzinnego.

  INS-MP7

  - współpracuje z Familio PV, P oraz Inspiro.
  - ma możliwość podłączenia bezpośrednio dodatkowej kamery zewnętrznej do obserwacji.
  - produkt skierowany do inwestycji zarówno jedno-abonentowych jak i wielomieszkaniowych

  Jednak najistotniejszą kwestią jest wybór funkcjonalności, których wymagamy od systemu, np. czytnik breloków zbliżeniowych, szyfrator, system Master/Slave, Intercom, dodatkowa kamera zewnętrzna itp. Łatwiej byłoby porównać odbiorniki pracujące w obrębie jednego systemu.

  Obecnie system PRO, w którym działa MPRO 7, obsługuje jeden zewnętrzny panel wywołania.
  W przypadku systemów, w których pracuje monitor INS-MP7 mamy możliwość budowy systemów wielowejściowych i łączenia paneli zarówno wielomieszkaniowych Inspiro z panelami Familio P i PV.

  Różnice pojawiają się również w przypadku umiejscowienia modułu do sterowania automatyką domową. W systemie PRO funkcja automatyki jest realizowana za pomocą modułu PRO I/O - moduł ten może być wpięty w dowolnym miejscu prowadzonej instalacji wideo.
  W przypadku systemów współpracujących z INS-MP7 stosujemy moduł CDN-I/O i podłączamy go bezpośrednio do panelu zewnętrznego.

  Zachęcam do kontaktu w każdej kwestii dotyczącej naszych urządzeń.
  Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu!
 • #15
  suworow
  Admin of Property security
  DoradcaTechnicznyACO wrote:
  Zachęcam do kontaktu w każdej kwestii dotyczącej naszych urządzeń.
  Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu!

  Raptem nieco po dwunastej, a kolega chce już uciekać i pozostawić nas z tyloma pytaniami... :)
  O Państwa systemach słyszałem raczej pochlebne opinie, sam zetknąłem się z prostymi układami audio z jednym wejściem kilkukrotnie, i też raczej nie miałem zastrzeżeń. Być może byłbym zainteresowany ich instalacją, ale to co mnie powstrzymuje to fakt, że nie znam w moich okolicach żadnego dystrybutora, który dysponowałby sprzętem i podstawowymi częściami " od ręki". Czy można prosić o wskazanie takiego miejsca, ewentualnie informację, czy noszą się Państwo z możliwością utworzenia takiego miejsca.?
 • #16
  DoradcaTechnicznyACO
  Level 9  
  suworow wrote:
  DoradcaTechnicznyACO wrote:
  Zachęcam do kontaktu w każdej kwestii dotyczącej naszych urządzeń.
  Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu!

  Raptem nieco po dwunastej, a kolega chce już uciekać i pozostawić nas z tyloma pytaniami... :)
  O Państwa systemach słyszałem raczej pochlebne opinie, sam zetknąłem się z prostymi układami audio z jednym wejściem kilkukrotnie, i też raczej nie miałem zastrzeżeń. Być może byłbym zainteresowany ich instalacją, ale to co mnie powstrzymuje to fakt, że nie znam w moich okolicach żadnego dystrybutora, który dysponowałby sprzętem i podstawowymi częściami " od ręki". Czy można prosić o wskazanie takiego miejsca, ewentualnie informację, czy noszą się Państwo z możliwością utworzenia takiego miejsca.?


  Jeszcze nie uciekam ;)
  Cieszą nas pochlebne opinie, a szczególnie te wynikające z doświadczeń z instalowania naszych urządzeń.
  W sprawach dystrybucji w Pana okolicy, najbardziej kompetentną osobą do kontaktu będzie nasz przedstawiciel handlowy z Warszawy – Pan Szymon. Chętnie pomoże i odpowie na wszystkie pytania.
  Zachęcam do kontaktu z nim.

  http://www.aco.com.pl/pl,kontakt/nasz-zespol

  Pozdrawiam!
 • #17
  eurotips
  Level 37  
  A w jaki sposób rozwiązano problem "gwizdów", czyli wzbudzania się ?- to był największy problem w domofonach głośnomówiących, czy w epoce cyfrowej można już o tym zapomnieć ? Bo użytkuję taki właśnie głośnomówiący i tak naprawdę to służy mi tylko do otwierania rygla, nie da się przez to rozmawiać z tym na dole,
  i tak głośność na minimum a mikrofon dłonią zakrywam- bo piszczy w głośniku.
  Może jakiś filmik z głosem na ile udało się tak na prawdę tą słuchawkę zastąpić.
 • #18
  Ircys
  Intercoms specialist
  DoradcaTechnicznyACO wrote:

  INS-MP7[/b]
  - współpracuje z Familio PV, P oraz Inspiro.


  Pytanie do powyższego.
  Skoro podajecie w specyfikacji, że współpracuje z Inspiro to dlaczego nie dodajecie, że też z CDN (z CDNVK)? Przecież sumator (CDNVS) jest identyczny w Inspiro i CDN?

  Pozdrawiam
 • #19
  safbot1st
  Level 43  
  Ja nie widzę szansy na poprawę sytuacji w kwestii domofonów.
  Dopóki w jednej klatce będą mieszkać niedosłyszący staruszkowie, którzy oglądają TV rozkręcone "na całe podwórko" istnieje konieczność pokręcania głośności domofonów do maksymalnego poziomu.
  Kiedy zapomnę kluczy do mieszkania i dzwonię, muszę ręką zatykać kratkę głośnika, aby nie ogłuchnąć od dzwonka.
  Kiedy ktoś dzwoni do kogoś w klatce naprzeciwko słychać to na całe podwórko.
  Nie daj boże jak szrot się zepsuje i sam zaczyna dzwonić. Hałas noc i dzień.
  Nie da się otworzyć drzwi wchodzącemu, jeśli nie zdążysz podbiec do domofonu (około 7 sekund?) - osoba z dołu musi jeszcze raz zadzwonić (HAŁAS!), aby w ogóle móc z nią rozmawiać. Dzwonek włącza się po wybraniu numeru i dzwoni automatycznie 7 sekund(?).
  Kiedy obcy na dole dzwonią, z głośnika słuchawki wydobywa się głośne pierdnięcie.
  Przy otwieraniu drzwi za pomocą chipa, włączam przez przypadek numery na cyferblacie i po wejściu do klatki z drugiej strony drzwi słyszę HAŁAS! - to JA dzwonię do przypadkowych sąsiadów.
  Idąc po schodach zbieram opieprz od wnerwionych zwycięzców "totalizatora".

  ps. Czy nie można po prostu napisać odpowiedniej aplikacji na SMARTFON? A na dole jedynie elektromagnes z odbiornikiem radiowym?
  Patent oddaję za darmo, w imię ciszy. Ja i tak od dawna używałem telefonu ZAMIAST domofonu. Wymiana domofonu na NOWY pozbawiła mnie tej możliwości.
  Nie zadzwonisz - nie otworzą ci = HAŁAS.

  EDIT:
  ps2. Sobota dzień wolny od pracy. Zasiedziałem się na elektroda.pl. ;D
  Na szczęście jutro niedziela. Odeśpię.
  Dzień dobry! Już wstałem. Obudził mnie budzik? Narzeczona słodkim pocałunkiem? NIE!
  Patałach z ulotkami i ten "wynalazek Szatana"! ;)
 • #20
  DoradcaTechnicznyACO
  Level 9  
  eurotips wrote:
  A w jaki sposób rozwiązano problem "gwizdów" czyli wzbudzania się ? to był największy problem w domofonach głośnomówiących, czy w epoce cyfrowej można już o tym zapomnieć ? Bo użytkuję taki właśnie głośnomówiący i tak na prawdę to służy mi tylko do otwierania rygla, nie da się przez to rozmawiać z tym na dole,
  i tak głośność na minimum a mikrofon dłonią zakrywam bo piszczy w głośniku.
  Może jakiś filmik z głosem na ile udało się tak na prawdę tą słuchawkę zastąpić.


  Kładziemy duży nacisk na jakość rozmowy, dlatego zastosowaliśmy w odbiornikach głośnomówiących specjalny układ eliminujący sprzęganie.
  Obecnie nie posiadamy materiałów wizualnych, ale niewykluczone, że niebawem powstaną.

  Dodano po 15 [minuty]:

  Ircys wrote:
  DoradcaTechnicznyACO wrote:

  INS-MP7[/b]
  - współpracuje z Familio PV, P oraz Inspiro.


  Pytanie do powyższego.
  Skoro podajecie w specyfikacji, że współpracuje z Inspiro to dlaczego nie dodajecie, że też z CDN (z CDNVK)? Przecież sumator (CDNVS) jest identyczny w Inspiro i CDN?

  Pozdrawiam


  Bardzo dobre pytanie. Polityka firmy zakłada łączenie szklanego wideomonitora INS-MP7 z serią produktów wykonanych ze stali nierdzewnej, czyli Inspiro oraz Familio PV/P. Rzeczywiście na dzień dzisiejszy działa również z serią CDN, ale nie możemy zagwarantować, że w najbliższej przyszłości nadal będzie z nią współpracować. Instalacje są często modernizowane, np. dokładany jest odbiornik w kolejnym lokalu i aby uniknąć problemów w przyszłości, zalecamy stosowanie INS-MP7 wraz z dedykowanymi panelami.

  Dodano po 16 [minuty]:

  safbot1st wrote:
  Dopóki w jednej klatce będą mieszkać niedosłyszący staruszkowie, którzy oglądają TV rozkręcone "na całe podwórko" istnieje konieczność pokręcania głośności domofonów do maksymalnego poziomu.


  Możemy założyć, że problemy, o których Pan pisze mogą być wynikiem np. nieprawdłowej konfiguracji systemu.
  Jeśli chodzi o odbiorniki bezsłuchawkowe ACO - mają one 7-stopniową regulację poziomów dzwonienia oraz 7-stopniową regulację głośności rozmowy, co jest dużą innowacją na rynku. Można je również wyciszać, np. na noc. Liczymy, że możliwości te pozwolą dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.
  Mamy również możliwość podłączenia zewnętrznego optycznego i akustycznego sygnalizatora dzwonienia za pomocą modułu CDN-U, np. dla osób niedosłyszących lub w miejscach wymagających dodatkowej sygnalizacji (np. w głośnej hali produkcyjnej).

  Co do naszych paneli / central zewnętrznych - one również posiadają możliwość ustawienia różnych parametrów dzwonienia. Dodatkowo wszystkie, które posiadają wyświetlacz, pokazują aktualnie realizowaną funkcę, np. mruganie wyświetlacza, napis "wejdź" itp. Wciąż rozwijamy te udogodnienia, aby zapewnić komfort użytkownikom.
 • #21
  Ircys
  Intercoms specialist
  DoradcaTechnicznyACO wrote:
  Ircys wrote:
  DoradcaTechnicznyACO wrote:

  INS-MP7[/b]
  - współpracuje z Familio PV, P oraz Inspiro.


  Pytanie do powyższego.
  Skoro podajecie w specyfikacji, że współpracuje z Inspiro to dlaczego nie dodajecie, że też z CDN (z CDNVK)? Przecież sumator (CDNVS) jest identyczny w Inspiro i CDN?


  Bardzo dobre pytanie. Polityka firmy zakłada łączenie szklanego wideomonitora INS-MP7 z serią produktów wykonanych ze stali nierdzewnej, czyli Inspiro oraz Familio PV/P. Rzeczywiście na dzień dzisiejszy działa również z serią CDN, ale nie możemy zagwarantować, że w najbliższej przyszłości nadal będzie z nią współpracować. Instalacje są często modernizowane, np. dokładany jest odbiornik w kolejnym lokalu i aby uniknąć problemów w przyszłości, zalecamy stosowanie INS-MP7 wraz z dedykowanymi panelami.


  Nie oszukujmy się (przynajmniej technicznie) - system CDN z Inspiro oprócz drobnych różnic programowych i kompletnie odmiennej obudowy nie różnią się w zasadzie niczym innym (w zasadzie to te same bebechy), więc mówienie o modernizacji z dokładaniem np. kolejnego monitora nie ma sensu, bo patrząc pod tym kątem nie ma żadnej różnicy ACO v Inspiro. Ja rozumiem politykę ekonomiczną firmy, ale my tu na prawdę "czujemy technicznie te klimaty", więc nas taki argument nie przekonuje :)
  Pozdrawiam
 • #22
  piotrek_falownik
  Level 16  
  Widzę że temacik się rozwinął.. Ja nie rozumiem jednego - dlaczego tego typu domofony, producenci nazywają cyfrowe? To że po ramkach przesyłane są komendy do otwarcia zamka itp..? Czy to po prostu marketing? jak już wspominałem myślę, że epoka cyfrowa w tej dziedzinie dopiero nadejdzie ;) Pozdrawiam.
 • #23
  DoradcaTechnicznyACO
  Level 9  
  Ircys wrote:
  system CDN z Inspiro oprócz drobnych różnic programowych i kompletnie odmiennej obudowy nie różnią się w zasadzie niczym innym (w zasadzie to te same bebechy),

  Systemy projektujemy od podstaw, a wszystkie serie (CDN, Inspiro, Familio) są wciąż rozwijane, każda z nich w swoim specyficznym kierunku.
  Dlatego też różnice, które są w tym momencie nieznaczne, za jakiś czas mogą znacząco wpływać na specyfikę działania systemów. Nie jest problemem ilość obsługiwanych lokali, bo obecnie panel CDN obsługuje taką samą ich ilość, jak Inspiro, ale chodzi o samą elektronikę, która może zostać przeprogramowana w taki sposób, że utraci kompatybilność z danym modelem monitora.
  Właśnie dlatego, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości, od samego początku rekomendujemy konkretne konfiguracje sprzętowe.

  Dodano po 6 [minuty]:

  safbot1st wrote:
  jeśli nie zdążysz podbiec do domofonu (około 7 sekund?) - osoba z dołu musi jeszcze raz zadzwonić (HAŁAS!), aby w ogóle móc z nią rozmawiać.

  W odbiornikach bezsłuchawkowych ACO w pierwszej fazie dzwonienia ilość dzwonków wynosi maksymalnie 7 - ilość ta jest ustawiana z poziomu panelu. Druga faza polega na wyciszeniu dzwonienia, ale wywołanie nie jest zrywane, tylko oczekuje na podniesienie słuchawki (nawiązanie połączenia). Następnie odbiornik emituje sygnał przypominający, a dopiero potem rozłączana jest próba połączenia.

  Dodano po 2 [minuty]:

  safbot1st wrote:
  Przy otwieraniu drzwi za pomocą chipa, włączam przez przypadek numery na cyferblacie i po wejściu do klatki z drugiej strony drzwi słyszę HAŁAS! - to JA dzwonię do przypadkowych sąsiadów.

  I właśnie dlatego czytniki zbliżeniowe (ACC) w naszych urządzeniach są umieszczane w dolnej części urządzenia, pod klawiaturą, aby unikać przypadkowego wciskania przycisków :)

  Dodano po 1 [minuty]:

  safbot1st wrote:
  Czy nie można po prostu napisać odpowiedniej aplikacji na SMARTFON? A na dole jedynie elektromagnes z odbiornikiem radiowym?

  Intensywnie pracujemy nad wieloma nowymi rozwiązaniami, o wszystkim będziemy informować na bieżąco.
 • #25
  suworow
  Admin of Property security
  safbot1st wrote:
  ps. Czy nie można po prostu napisać odpowiedniej aplikacji na SMARTFON? A na dole jedynie elektromagnes z odbiornikiem radiowym?
  Patent oddaję za darmo, w imię ciszy

  Można i są. Jeszcze prostsze rozwiązanie to domofon GSM. Obawiam się że kolega nie był pierwszy. Co do aplikacji to dopiero by się zaczęło, no chyba że kolega ma też patent na to jak nauczyć ludzi w tym osoby starsze jak korzystać z takowej. Ten sobie odinstalował, ten zablokował, coś się nacisnęło, wyciszył się dzwonek, telefon zapodział itp. A to ma po prostu działać....
  piotrek_falownik wrote:
  Ja nie rozumiem jednego - dlaczego tego typu domofony, producenci nazywają cyfrowe?

  Ok, no to mówmy od teraz: domofony analogowe dwu żyłowe, z cyfrowym wybieraniem numeru. :)
  pozdrawiam
 • #26
  Ircys
  Intercoms specialist
  Incognitoo wrote:
  Uśmiechnąłem się szeroko, bo u mnie spółdzielnia niedawno założyła domofony słuchawkowe demontując głośnomówiące bezsłuchawkowe, które były założone jakoś chyba na początku lat dziewięćdziesiątych :)


  Masz może zdjęcie takiego Waszego starego unifonu głośnomówiącego?

  Pozdrawiam
 • #27
  Incognitoo
  Level 11  
  suworow wrote:
  Co do aplikacji to dopiero by się zaczęło, no chyba że kolega ma też patent na to jak nauczyć ludzi w tym osoby starsze jak korzystać z takowej.

  Przede wszystkim nie każdy ma ochotę mieć smartfon, i nie myślę tu wyłącznie o osobach starszych.

  Ircys wrote:
  Masz może zdjęcie takiego Waszego starego unifonu głośnomówiącego?

  Zatrzymałem go, więc mogę zrobić. Jak jesteś zainteresowany, to jakoś na dniach podrzucę na PW, żeby nie zawalać tematu.
 • #28
  nobanmeplease
  Level 15  
  Taki domofon to nic wielkiego, do wykonania takiego urządzenia wystarczą 2 modemy ADSL ze zasilaniem linii (w zależności od odległości), Tania płytka deweloperska (neo pi zero + 2gb SD), mikrofon, kamerka usb z IR i wyświatlacz dotykowy na gpio.
  Dalej już nie muszę tłumaczyć, jak to zrobić.
 • #29
  japko1024
  Level 18  
  piotrek_falownik wrote:
  jann111 napisał:
  klienci wciąż cenią sobie sekretność rozmów
  Myślę że to nieprawda, jeszcze nie spotkałem kogoś kto chciałby pogadać przez domofon o prywatnych (sekretnych) sprawch
  Nie chodzi o treść rozmów prowadzonych przez domofon, tylko o to, żeby nie było słychać innych odgłosów z domu (np. rozmów pozostałych domowników). Co innego telefon bez klawiatury - to faktycznie była innowacja, ale co szczególnego jest w domofonie bez słuchawki? Już od wielu dziesięcioleci ludzie potrafią konstruować głośniki i mikrofony o zróżnicowanej mocy i czułości.
 • #30
  DoradcaTechnicznyACO
  Level 9  
  Podsumowując naszą dyskusję chcielibyśmy podkreślić kilka ważnych kwestii. To, z czego jesteśmy dumni jako firma, to fakt, że myśl technologiczna produktu, projekt i wykonanie są w pełni naszą pracą, zrealizowaną w Polsce, przez zespół ACO.

  Najważniejsze kryterium użyteczności, które wyróżnia nasz produkt spośród innych dostępnych rozwiązań rodzimych producentów, to realizacja wszystkich funkcji odbiornika za pomocą ikon dotykowych. To rozwiązanie znacząco podnosi wygodę codziennego użytkowania, co – mamy nadzieję – zostanie docenione przez Państwa klientów.

  W trakcie całego procesu konsultowaliśmy ostateczny kształt tego rozwiązania z naszymi partnerami – firmami instalatorskimi i dystrybutorskimi – po to, aby jak najpełniej odpowiedzieć na potrzeby rynku, na zmieniające się trendy i nawyki. Dzięki temu jesteśmy pewni, że produkt dostosowany jest do realnych potrzeb i warunków.

  Pragniemy podziękować Państwu za zaangażowanie i cenne uwagi. Gdyby pojawiły się dalsze pytania, do Państwa dyspozycji pozostają Dział Serwisu i Dział Handlowy.