Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić do ok. 1500zł

bendar 04 Lis 2016 16:59 1929 9
  • #1 04 Lis 2016 16:59
    bendar
    Poziom 9  

Witam, drodzy koledzy podpowiedzcie mi jaką pralkę kupić szukam czegoś do kwoty około 1500zł. Moimi preferencjami/mojej żony są ilość obrotów min. 1400/min. silnik inwertorowy, klasa oszczędności A+++, wsad około 7kg. Miło by było jak by się wypowiedzieli Panowie serwisanci i określili jaką pralkę najmniej serwisują :).

• #2 04 Lis 2016 19:18
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Po co aż tak duże obroty? Pranie wymiętoszone, a mechanicznie mocno żyłowana na takich wysokich obrotach.

• #3 04 Lis 2016 19:45
    bendar
    Poziom 9  

Obroty tak wysokie ze względu na C.O. w domu, ponieważ mam wszędzie ogrzewanie podłogowe i ani jednego grzejnika.
    Na chwilę obecną typuję pralkę SAMSUNG WF70F5E5U4W.

• Pomocny post
    #4 04 Lis 2016 19:48
    hessto
    Poziom 14  

1000 a 1400 obr/minut?
    A prędkość wirowania 1200 obr/min, owszem pranie suchsze ale wymięte i trudne do rozprasowania, spokojnie wystarcza 1000 a nawet 800.

6kg a 8kg?
    Gdy piętrzy Ci się pranie, wystarczy włożyć go więcej do bębna
    Dzięki imponującej 8-kilogramowej ładowności pralka zapewnia całkowitą swobodę prania dużych i małych ładunków.

Większy czy mniejszy ładunek – pralka sama dostosuje do niego parametry cyklu
    Ta pralka z funkcją Bosch VarioPerfect a Electrolux AutoSense (hydrostat) a zapewnia niezbędną swobodę prania.
    Jej duży bęben potrafi pomieścić duże ładunki, a do tych mniejszych urządzenie automatycznie dostosowuje czas trwania programu oraz zużycie wody i energii.

Bosch WAT24340PL 8kg
    Bosch WAN24240PL 7kg
    Electrolux EWFK1284BR 8kg.

@bendar
    Samsung wycofuje prawie 3 mln pralek z amerykańskiego rynku. Mogą wyrządzić krzywdę!
    Kolejne problemy Samsunga. Firma wycofuje 2,8 mln pralek

Jaką pralkę kupić do ok. 1500zł

• #5 05 Lis 2016 09:25
    bendar
    Poziom 9  

No faktycznie silny argument.

• #6 09 Lis 2016 13:30
    my41s
    Poziom 31  

bendar napisał:
    Obroty tak wysokie ze względu na C.O. w domu,

Susząc w domu to rozumiem takie wysokie obroty - też bym szukał możliwie najwyższych obrotów wirowania, bo jednak cała wilgoć z prania idzie na pomieszczenia. 2000 obrotów to by była znaczna przesada, ale już dawno nie widziałem nic takiego na rynku.

Jakieś 5-6 lat temu miałem Amicę 1400 rpm, która zastąpiła Zanussi z 1600 rpm. Różnica w odwirowaniu nie była jakoś zauważalna. Jak cenowo wychodzi spora różnica, to nie ma co dopłacać.
    1200 obrotów jest dla mnie nawet wystarczające, ale na pewno poniżej 1000 bym nie zszedł. Moja ma 1200 i wszystko oprócz rzeczy delikatnych wiruję na max (oczywiście, że się liczę z tym, że wcześniej pójdzie na złom). Chyba, że ma się możliwość suszyć w lato na dworze to i 500 by wystarczyło :-)

Tak, jak pozostali uprzedzam, że minusy są takie, że pranie wirowane na bardzo wysokich obrotach jest pogniecione, a sama pralka jest mechanicznie mocno eksploatowana (i musisz to sobie wziąć pod uwagę, że szybciej się zużyje).

• #7 09 Lis 2016 14:01
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Łazienki nie masz? Wentylacja w domu jest? Chcesz koniecznie duże obroty wirowania, to są do kupienia wirówki co maja ok. 2800rpm. Jak mało to falownikiem do 5krpm :D Może pranie nie wyleci samo z mieszkania...
    Pierze się na bieżąco, a nie składa i potem nawalić ile wlezie. A pralka z dużym wsadem gorzej sobie radzi gdy niewiele do niej wsadzimy (trudniej rozłożyć wsad). Podobnie jak co niektórzy tydzień magazynują brudne naczynia by w sobotę pozmywać w zmywarce.

Cytat:
    Jaka oszczędność

Chyba, że są dzieci, małe i brudzą jak na zawołanie (ale podobno takich teraz nie ma).

Jeśli już o wentylacji, to musi ona być właściwa (wlot i wylot). Drzwi do łazienki muszą mieć otwory o odpowiedniej powierzchni. Suszenie możemy wspomagać niewielkim wentylatorkiem dmuchającym mniej więcej w środek prania, które się suszy.

• #8 09 Lis 2016 22:59
    my41s
    Poziom 31  

MARCIN.SLASK napisał:
    Łazienki nie masz? Wentylacja w domu jest?

Dokładnie. Jak jest wentylacja (sprawna) i dom/mieszkanie jest ogrzane, to wilgoć nie powinna się zbierać. A wietrzenie nawet zimą jest pożądane.
    MARCIN.SLASK napisał:
    Pierze się na bieżąco

W ten temat nie chcę wchodzić. To już zależy od możliwości. Ja często ich nie mam, więc składam. Przez tydzień i tak po podziale kolory/materiały to pralki się u mnie nie zapełni na maxa. Jedynie ręczniki to na 2 razy albo w tygodniu z opóźnieniem startu na rano.

Co do 900 czy 1000 obrotów a 1200 obrotów to ta różnica jest dla mnie wyczuwalna, a nawet wyraźnie wyczuwalna zwłaszcza na grubszych i bawełnianych materiałach - np. ręczniki.
    Jak cieńszy materiał albo ze sztucznych włókien to faktycznie 1000 czy nawet 800 wystarczy.

Moje zdanie jest takie - będę za obrotami rzędu 1200-1400, bo i tak różnica skuteczności odwirowania prania przy wyższych (1600) jest marginalna. Dopłacać więcej jak ok. 150zł do 1400-1600 obrotów względem 1200 nie ma co.
    Ja używam 1200 obrotów, bo tyle mam max. Jeśli pralka się zepsuje - kupię znów taką, która ma 1200 albo pewnie 1400 rpm bez zastanowienia.

• #9 10 Lis 2016 08:16
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Trochę sobie zaprzeczasz. Ale każdy ma swoje zdanie, swoje pieniądze i nikt mu nie zabroni kupić takiej a nie innej pralki. Ja już swoja opinię co do ilości wsadu i obrotów napisałem.

my41s napisał:

Moje zdanie jest takie - będę za obrotami rzędu 1200-1400, bo i tak różnica skuteczności odwirowania prania przy wyższych (1600) jest marginalna. Dopłacać więcej jak ok. 150zł do 1400-1600 obrotów względem 1200 nie ma co.
    Ja używam 1200 obrotów, bo tyle mam max. Jeśli pralka się zepsuje - kupię znów taką, która ma 1200 albo pewnie 1400 rpm bez zastanowienia.

Co do konkretnego modelu to ciężko, bo albo nastawiamy się, ze jak padnie to kupujemy nową, albo próbujemy naprawić. Niedawno byłem do pralki, która 4 lata temu kosztowała 950zł. Uszkodził się krzyżak bębna. Sam nie występuje. Bęben z krzyżakiem + wysyłka 780. Nowe łożyska i uszczelniacz 45. Robota 200. Niestety większość produktów tak jest obecnie robiona.

• #10 26 Lis 2016 13:04
    bendar
    Poziom 9  

Witam, dziękuje za pomoc. Wybrałem pralkę Bosch WAT24340PL 8kg.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME