Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd przy instalacji Ubuntu na Raspberry PI

Turbo.Arek 05 Lis 2016 00:51 834 2
  • #1 05 Lis 2016 00:51
    Turbo.Arek
    Poziom 16  

Witam
    W celu zainstalowania systemu Ubuntu Mate 16.04.1 LTS na Raspberry Pi 3 pobrałem go ze strony producenta. Postępowałem według wskazówek, czyli rozpakowałem obraz "7-Zip", a kartę microSD (32GB Class 10) sformatowałem programem "SD Forrmater". Następnie nagrałem obraz systemu programem "Win32DiskImager".
    Po włożeniu karty i uruchomieniu Raspberry wyskoczył następujący komunikat:

Błąd przy instalacji Ubuntu na Raspberry PI

Ponowna instalacja nic nie dała.
    Wyczytałem też na zagranicznym forum, że może to być wina programu do rozpakowywania, ale "WinRAR" też nic nie zdziałał. W czym może leżeć problem?

EDIT
    Chyba znalazłem przyczynę problemu. Jest nią tania karta microSD ze znanego portalu aukcyjnego. Koszt samej karty to 13 zł.
    NOOBs też miał problemy z uruchomieniem na tej kacie.

Tutaj ktoś opisuje podobny problem z NOOBsem i przyczyną jest właśnie chińska podróbka karty.

Uważacie, że to może być przyczyna mojego problemu? Warto zadzwonić do sprzedawcy?

PS Postaram się zamówić oryginalną kartę i zainstalować system na niej, a o skutkach poinformuje w tym wątku.

Posty scaliłem. RADU23

0 2
  • #2 05 Lis 2016 22:01
    K_o_s
    Poziom 20  

Twoja karta to najprawdopodobniej podróba. Z mojego doświadczenia z RPi wynika że jakość karty ma duże znaczenie. Spróbuj z inną kartą, na próbę dowolną, jak ruszy będziesz wiedział. Używam czasem Maliny jako małego serwera, karty markowe, dobrej jakości wytrzymują tak do roku. Backup systemu częsty wskazany.

Pozdr.

0
  • #3 05 Lis 2016 23:41
    Turbo.Arek
    Poziom 16  

Na karcie dołączonej przez producenta, NOOBs działa bez problemu, ale niestety Ubuntu się na niej nie zmieści.

0