Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator 5V USB i podlaczenie dodatkowych wentylatorów

nigol88 05 Lis 2016 10:49 483 5
  • #1 05 Lis 2016 10:49
    nigol88
    Poziom 2  

Witam, mam podkładkę chłodzącą pod laptopa w której jest tylko 1 wentylator średnicy 125mm zasilanie 5V-500mA z USB, czy da rade podłączyć do tego z 2-4 mniejsze wentylatorki? Najlepiej w taki sposób aby nie straciły mocy.

0 5
  • #2 05 Lis 2016 10:54
    safbot1st
    Poziom 43  

nigol88 napisał:
    czy da rade podlaczyc do tego z 2-4 mniejsze wiatraczki?

Im mniejszy wentylator, tym bardziej hałasuje. Ogólnie - tak. Da radę.

0
  • #3 05 Lis 2016 10:56
    Krzychu7
    Poziom 39  

Jeśli silnik wentylatora faktycznie pobiera 500mA, to nie bardzo możesz podłączyć dodatkowe.
    Standard USB2.0 przewiduje 500mA jako maksymalną wartość prądu z gniazda USB2.0

1
  • #4 05 Lis 2016 11:07
    kokapetyl
    Poziom 43  

Kolego, wydajność złącza USB to 500/900mA, w zależności od typu portu USB.
    Twój wentylator już pobiera 500mA, przy złączu USB 2.0 to już jest maksimum i nie da rady podłączyć do tego portu, możesz do innego.
    Tylko, po co to potrzebne ?
    Jeśli laptop przegrzewa się, to w pierwszej kolejności trzeba wykonać konserwację układu chłodzenia. Sposób bardziej skuteczny niż stosowanie i kombinowanie z podkładkami.

0
  • #5 05 Lis 2016 13:45
    nigol88
    Poziom 2  

Czyli moge podlaczyc dodatkowe wentylatorki, ale musza bys zasilane przez inny port USB, zgadza sie? wiatraczek 12V-0.3A mi na tym nie pojdzie?

Mam juz dosc starego laptopa (HP 6730s) bo ma jakies 7-8 lat i bardzo sie grzeje zwlaszcza z boku gdzie jest chyba radiator, a na podkladce mam wentylator na srodku i myslalem o zamontowaniu jeszcze ze 2-och wiatraczkow po bokach tam gdzie najbardziej sie grzeje. Nie bede kupowal lepszej podkladki ani inwestowal nic w tego laptopa bo niedlugo zamierzam kupic nowego a tego pewnie komus oddam i nie oplaca mi sie to.

0
  • #6 05 Lis 2016 14:40
    kokapetyl
    Poziom 43  

Pierwsze co powinieneś zrobić jak pisałem wyżej to " w pierwszej kolejności trzeba wykonać konserwację układu chłodzenia"
    Kombinacje z tymi wentylatorami nic ne dadzą.

nigol88 napisał:
    e bede kupowal lepszej podkladki ani inwestowal nic w tego laptopa

Lepsza podkładka nic nie da, jak i dokładanie wentylatorów.
    Inwestycja prawie żadna, trochę własnej pracy i kupno pasty termo przewodzącej.

1