Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Duża temperatura - AUXTIN co to jest ?

05 Nov 2016 12:21 12048 13
  • Level 10  
    Wie może ktoś co znaczy to AUXTIN w speedfanie? Niepokoi mnie, że temperatura skacze do 130 nawet :( CPU usage też dosyć duze bo 25 to nie jest chyba norma a wszystko wyłączone (╯︵╰,)

CPU: Intel Core i5-4690k + Be Quiet! Dark Rock 3 GPU: MSI GTX 970 Motherboard: MSI Z97 Gaming 7 Case: Corsair 760T Storage: Crucial M550 128GB + 1TB WD Blue PSU: Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD RAM: G.Skill TridentX DDR3 2x4GB0 2400MHz CL10 Monitor: LG 23MP65

Duża temperatura - AUXTIN co to jest ?
  • Level 27  
    Witam !!
    Znalezione w sieci , ale może Ci to coś pomoże.
    AUXTIN to czujnik temperatury umieszczony najczęściej w zasilaczu (rzadziej na jakimś elemencie pł. głównej) i w większości przypadków pokazuje temperatury z kosmosu (u mnie było to nawet powyżej 300 stopni). Te wskazania można bez obaw zignorować..
    Zobacz : http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=51834&fid=4
  • Level 14  
    To jest temperatura zasilacza, chociaż ten masz dobry. Niekoniecznie musisz się tym martwić, zazwyczaj te odczyty nie są prawidłowe, jednak możesz na wszelki wypadek przyłożyć rękę do wywiewu powietrza z zasilacza i sprawdzić czy nie wydmuchuje gorącego powietrza. Zużycie nie jest takie duże, o nie także raczej nie musisz się martwić.
  • Level 40  
    A te -60 cię nie martwi? ... Masz HWmonitor więc tego "śmiesznegofana" możesz usunąć bo i tak jest nie przydatny.
  • Level 10  
    -60 hehe właśnie to zauważyłem. Dzieki za odpowiedzi, postanowiłem mimo wszystko, że poświecę dzisiejszy dzień na wyczyszczenie komputera w środku.
  • Moderator of Computers service
    PCG_PL wrote:
    To jest temperatura zasilacza, chociaż ten masz dobry

Skoro Kolega jest pewny, że jest to temperatura zasilacza to czy mógłbym prosić o wyjaśnienie mi, na jakiej zasadzie jest ona z tego zasilacza odczytywana? Bo do takiej zabawy byłby potrzebny jakiś czujnik w zasilaczu i jakieś podłączenie do układu monitorującego na płycie. I o ile wystąpienie czujnika temperatury zakładam jako możliwe, o tyle zastanawia mnie, w jaki sposób zasilacz miałby komunikować się z płytą w tej kwestii.
  • Level 40  
    2pinowym kabelkiem?! :) zastanawiam się tylko gdzie owy czujnik miał by być umieszczony? Ja mam w swoim zasilaczu czujnik wetknięty w tylne kratki co by go powietrze z zasilacza na niego dmuchało i coś tam pokazuje ;)
  • Moderator of Computers service
    Tylko gdzie sobie ten kabelek podłączysz na MSI Z97 Gaming 7? Płyta nie ma złącz do podłączenia zewnętrznych czujników. Jeśli masz na myśli podłączanie do paneli przednich dziwnych obudów z wielkim LCD wstawionym tam dla bajeru to te nie mają nic wspólnego ze wskazaniami AUXTIN, więc ciekawi mnie, w jaki sposób AUXTIN ma mierzyć temperaturę zasilacza w takim komputerze, na takich podzespołach :)
  • Level 40  
    Asus o tym pomyślał i takie złącze zostawił ;) co do odczytów to sprawdzałem jedynie organoleptycznie i nie mam żadnych zastrzeżeń.
  • Level 14  
    dt1 wrote:
    PCG_PL wrote:
    To jest temperatura zasilacza, chociaż ten masz dobry

Skoro Kolega jest pewny, że jest to temperatura zasilacza to czy mógłbym prosić o wyjaśnienie mi, na jakiej zasadzie jest ona z tego zasilacza odczytywana? Bo do takiej zabawy byłby potrzebny jakiś czujnik w zasilaczu i jakieś podłączenie do układu monitorującego na płycie. I o ile wystąpienie czujnika temperatury zakładam jako możliwe, o tyle zastanawia mnie, w jaki sposób zasilacz miałby komunikować się z płytą w tej kwestii.

Szczerze to nie wiem, tak się po prostu doczytałem :P mogło by to iść przez 24-pin, albo program by to jakoś szacował za pomocą napięć.
  • Level 14  
    Taki jeszcze jeden mój domysł podsunę, może to sekcja zasilania na płycie głównej a nie zasilacz? To już chyba bardziej realistyczna opcja.
  • Level 40  
    Zasilacz to na pewno nie jest, na sekcję zasilania to też nie wygląda bo temperatura za duża. Może to być równie dobrze temperatura kominka sąsiada. Na prawdę bym się nie sugerował tym co podaje ten program, tylko użył oprogramowania dołączonego przez producenta.
  • Level 14  
    Z tego co ja wiem to czasami sekcja potrafi się tak nagrzać, szczególnie gdy nie jest chłodzona. A to że SpeedFunem nie powinno się sugerować to inna kwestia.