Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RAM Kingston Genesis - odklejony radiator

05 Lis 2016 16:36 594 8
  • Poziom 8  
    Witam. W jednej z kości RAM która niemal dotyka aluminiowego radiatora chłodzenia procesora odkleił się radiator od strony radiatora chłodzenia procesora. Nie całkowicie, trochę odchodzi na pół centymetra. Czy kość mogła ulec uszkodzeniu z powodu tak wysokiej temperatury, że klej puścił? Czy i jak mogę ten odklejony radiator naprawić?
    Jest to jedna z dwóch kości 4Gb. Komputer działa na obu tylko w grze robi mi się czarny ekran po jakimś czasie i muszę zresetować komputer. Na tylko jednej kości, tej sprawnej, problem nie występuje.
    Jest to RAM Kingston HyperX Genesis KHX 1600C9D3/4G
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Pokaż zdjęcie tak będzie najlepiej. Co do naprawy, to chyba najprościej i raczej zgodnie ze sztuką będzie zdjąć ten radiator całkiem, wyczyścić klej i zamontować ponownie na taśmę dwustronną termoprzewodzącą. Jak bym go zdjął za nim spadnie np na grafikę i zrobi zwarcie, może się tak stać jeżeli ledwo się trzyma. Bo gwarancji na to nie masz?
  • Poziom 13  
    Da się go dokleić, spróbuj albo po prostu wyjąć kość i docisnąć ten radiator a jeżeli to nie pomaga to odklej cały radiator, kup termopady i oklej nią wszystkie te śmieszne czarne kosteczki i na to daj radiator.
  • Poziom 8  
    Trzyma się mocno jeszcze. Odchodzi luźno na pół centymetra a potem musiałbym użyć siły żeby go oderwać do końca. Widzę jak ten klej czy cokolwiek to jest co trzyma rozciąga się.
  • Poziom 39  
    To nie klej, to raczej taśma.
  • Poziom 8  
    sorry, że nie odpisuje, ale cała strona elektroda.pl działa mi, a jak wchodzę na stronę a moim wątkiem to strona wczytuję się niekompletnie i wszystko jest porozrzucane. Teraz też.
  • Poziom 43  
    rafal5518 napisał:
    strona wczytuję się niekompletnie i wszystko jest porozrzucane

Przełącz na stary wygląd. Tam wszystko działa bez tych nowych udziwnień.
  • Poziom 8  
    Temat zamykam. RAM naprawiony.