Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Meriva 1.4 - Uruchomienie tempomatu

05 Lis 2016 19:18 4599 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym uruchomić tempomat w swojej Merivie 1.4 z 2005 roku, internet przeszukany, a ja nadal w ciemnej dziurze, część informacji z internetu wykorzystałem, a zatem manetkę do tempomatu mam, złącze manetki posiadam z czterema kabelkami, czujnik hamulca z czterema kabelkami, ale schody się zaczęły jak zacząłem poszukiwania złącza czujnika pedału sprzęgła, tam gdzie według informacji zaczerpniętych z Internetu powinien się znajdować, odnalazłem tylko złącze w kolorze żółto-fioletowym (w załączniku) takie jak do poduszek, tylko, co ono tam robi po lewej stronie za skrzynką bezpieczników na przewodach nie dłuższych jak 30 cm? Ale do rzeczy, jeżeli nie mam tego złącza, to podejrzewam, że można by je doprowadzić do czujnika pedału sprzęgła, tylko gdzie te 2 kabelki od czujnika trzeba podłączyć? Nadmienię, że w ECU i BCM mam możliwość aktywowania tempomatu, bo spoglądnąłem w op-comie. Jeżeli ktoś byłby chętny podpowiedzieć mi gdzie podłączyć te przewody od czujnika sprzęgła to byłoby super?

Opel Meriva 1.4 - Uruchomienie tempomatu
  • Poziom 10  
    Witam ponownie, otóż po długiej przerwie znowu zabrałem się za próbę uruchomienia tempomatu. Znalazłem trochę czasu żeby dostać się do ECU. Wypiąłem wtyczkę B, znaczy dolną i ustaliłem że z pinu 8 wychodzi szary kabel który przechodzi do złącza X-14 w kabinie przy progu po stronie kierowcy i tam kończy się na pinie 3. Z informacji na jednym z forum wynika że od sterownika pin B-8 idzie przewód szary do wyłącznika sprzęgła. Z wyłącznika sprzęgła wychodzi przewód czarny i idzie do bezpiecznika F36 (15A) który jest zasilany ze styku nr 15 stacyjki. Jeżeli pociągnę kabelek z tego złącza X-14 pin 3 do wyłącznika sprzęgła pin 4, a z wyłącznika sprzęgła pin 3 do bezpiecznika F-36 zasilanego że stacyjki to będzie prawidłowe połączenie?
  • Poziom 36  
    Potrzebujesz schematu do tego silnika - najszybsza opcja.
  • Poziom 10  
    Schemat to trzeba umieć czytać a ja taki orzeł to nie jestem.
    Jak ktoś podpowie jak i gdzie podłączyć to daje radę, natomiast masz schemat i działaj to już cienko.