Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG F60 - LTE Play wymuszenie ustawienia trybu LTE

andrz6 05 Nov 2016 20:11 972 4
    andrz6
    Level 14  
    Witam
    Posiadam telefon Samsung F60 oraz kartę z sieci Red Bull z LTE, które chciałbym w pełni wykorzystać. Niestety, znajduję się na granicy zasięgu sieci LTE od Play i telefon samoczynnie przełącza mi się na H+. Jak załapie porządnie LTE, to prędkość transmisji osiąga nawet powyżej 30Mbit/s jednak nie jest to połączenie stabilne, z racji wspomnianego przechodzenia na H+. Czy istnieje jakiś sposób bądz aplikacja na telefon, by wymusić połączenie wyłącznie poprzez LTE? Dodam, że telefon jest przeznaczony wyłącznie do pracy jako router i docelowo mogę go umieścić wysoko, nawet na balkonie pod dachem, byle by tylko poprawić zasięg i by pracował wyłącznie pod LTE. Z góry dziękuję za pomoc.
    beo
    Level 36  
    A w ustawieniach sieci komórkowych, nie ma opcji trybu "tylko LTE" ?
    andrz6
    Level 14  
    Udało mi się to zrobić w hidden settings poprzez wpisanie specjalnej kombinacji znaków - 3845#*390# - LTE only.

Wygląda na to, że jest dobrze. Teraz pozostaje testować...

Pytanie dodatkowe: czy takie ciągłe użytkowanie telefonu jako routera (stale włączona emisja wifi) jest bezpieczne na dłuższą metę?
    archi3
    Level 31  
    To zależy jak ładujesz telefon. Jeśli jest on pod ciągłym zasilaniem z bateria będzie dętka po niedługim czasie. Reszta nie powinna mieć wpływu. Najlepiej jakbyś zainwestował w router ze stałym zasilaniem wtedy często i zasięg jest lepszy a urządzenie straszy na długo.
    andrz6
    Level 14  
    Póki co testuję tą ofertę i nie chciałbym inwestować w drogie urządzenia.
    Swoją drogą, jaki jest godny polecenia modem/router z możliwością ustawienia wyłącznie LTE?