Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y580 - Która kość biosu na płycie

Norbert_lubin 05 Lis 2016 20:49 1269 2
  • #1 05 Lis 2016 20:49
    Norbert_lubin
    Poziom 17  

Witam mam komputer lenovo y 580 płyta to QIWY 4 LA-8002P VER.1.0 , koledzy mam prośbę proszę was o informację który z układów to kośc biosu oraz jakim programatorem można ją zaprogramować . Koledzy jeśli macie może gotowy wsad do takiego komputera to będę wdzięczny za podesłanie . komputer jest po wgraniu odblokowanego biosu po czym wystartował i po kolejnym odpaleniu nastała ciemność brak reakcji działa power oraz kombinacja klawiszy fn i b ale nie aktualizuje się z usb tak wiec pozostaje tylko programowanie za pomocą programatora . Za wszelką pomoc wielkie dziekuje i pozdrawiam

Koledzy zamykam post dlatego że udało sie naprawić bez konieczności programowania programatorem .

OPIS JAK ODPALIŁEM LAPTOP PO ODBLOKOWANYM BIOSIE !

Jak doszło do uszkodzenia a więc wgrałem pod windowsem odblokowany bios do laptopa dokładnie LENOVO Y580 płyta główna to : QIWY4 LA-8002P Rev:1A
    Komputer wystartował po aktualizacji ale po kolejnym włączeniu zapalała się klawiatura i przycisk power po za tym ciemność i głuchość żadne odpinanie bateri ,bateri od biosu nie pomagało żaden reset . i czytając wiele opisów zawsze coś było nie tak a autoryzowany serwis lenovo zrobił mi kosztorys naprawy na 2000 zł tzn: wymiana płyty głównej , no ale nie o to tu chodzi i czytając opisy o butowalnych pendraiwach itd... nic nie wychodziło . Byłem już zmęczony walką i komputer odłożyłem na iny czas , i znalazłem opis kolegi z forum na elektrodzie gdzie wyciągną z pliku aktualizacyjnego bios z pod windowsa . tzn. exe , za pomocą winrara plik bin i nazwał go edytując na 12 pozycji oczywiście dodałem do załącznika w/w pliki wykonałem format pendraiva na FAT32 żadna opcja butowalna zwykły format wsadziłem te 12 plików z biosem pamięć wsadziłem po prawej stronie do usb (USB nie przy zasilaniu tylko z przodu komputera )wcisnołem power na 5 sec ( bateria wyjęta zasilanie odpięte ) teraz wcisnołem kombinację klawiszy FN plus klawisz B trzymając te klawisze podłączyłem zasilanie 230V i wcisnołem power wiatrak wystartował na maxa puściłem kombinacje klawiszy po czym po około 20 może 30 sec laptop zaczoł wydawać dzwięki poczekałem do restartu i wszystko ożyło

Ps. Do panów z autoryzowanego serwisu COMP S.A Warszawa. Jeśli ktoś z was będzie czytał to ....
    Jak wam teraz nie wstyd chcieliście prawie 2000 zł za wymianę płyty głównej zamiast zatrudnić jednego znającego się na naprawach serwisanta . Myślę że teraz mój łopatologiczny opis pomoże wam w podobnych naprawach . :-)

0 2
  • #3 06 Lis 2016 11:25
    Norbert_lubin
    Poziom 17  

Temat rozwiązany dzięki za pomoc

0