Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo X201 - Akcja prawego przycisku myszy niektóre klawisze po zalaniu

Thunderbird 06 Lis 2016 00:30 405 3
 • #1 06 Lis 2016 00:30
  Thunderbird
  Poziom 8  

  Witam, ostatnimi czasy wylało mi się trochę kawy na prawą stronę klawiatury mojego laptopa. Nie było to dużo kawy ale postanowiłem wyjąć wszystkie klawisze, wysuszyć, przedmuchałem całość kompresorem bo pod klawiszami było trochę syfu. Niestety po złożeniu wszystkiego do kupy niektóre klawisze mają efekt prawego przycisku myszy, tzn otwierają menu kontekstowe tak jakbym użył klawisza "Menu" lub prawego przycisku myszy. Taki efekt mają u mnie:

  strzałka do góry, F6, G,H, lewy alt.

  Szlag mnie już trafia, zablokowanie touchpada nie pomaga tak samo odłączenie myszki. Próbowałem nawet wyłączyć klawisz menu, problem nadal istnieje. Jak podłączam zewnętrzną klawiaturę problem ustępuje.

  Dziekuję za poświęcenie mi chwili.

  0 3
 • #2 06 Lis 2016 04:07
  Wojtek(KeFir)
  Poziom 41  

  Po prostu wymień klawiaturę, nic rozsądnego z tym nie zrobisz.

  0
 • #3 06 Lis 2016 12:03
  Thunderbird
  Poziom 8  

  Udało mi się to naprawić :))) Już miałem kupować klawiaturę, ale odinstalowałem jeszcze myszkę dotykową w menedżerze urządzeń i teraz wszystko działa. Lenovo X201 ma jakby dwie pary przycisków myszy, i gdy klikam na ten górny prawy to nadal coś szwankuje i wyskakuje mi: " 'hg', ale nie będę go używał.

  0
 • #4 06 Lis 2016 12:52
  Wojtek(KeFir)
  Poziom 41  

  Najwidoczniej musiała po prostu wyschnąć. Lenovo ma dobre te kanaliki pod klawiaturą, że nie zalejesz płyty, tylko przeleci na wylot przez komputer. Ale sama klawiatura w 90% przypadków idzie na zmarnowanie. Ale generalnie to bardzo odporne maszyny. Możliwe, że i to przejdzie. Ten klawisz z czerwonym paskiem od myszki ma inną konstrukcję niż pozostałe - wyjmij go i tam będziesz miał membrankę, taki kapturek. Powinno się dać go delikatnie wyjąć i podnim są pola stykowe. Może się da wyczyścić.

  0