Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG6650 czy Brother J105?

gdak15 06 Lis 2016 13:23 1392 2
  • #1 06 Lis 2016 13:23
    gdak15
    Poziom 1  

Dzień dobry,

Po 7 latach posługi głowica w Canon MP540 nadaje się do kosza (słynne B200). W związku z tym muszę kupić urz.wielofunkcyjne i myślę o: Canon MG6650 (złogi magazynowe w jednym ze sklepów) oraz Brother J105.
    Nie drukuję zbyt dużo, powiedzmy ryza papieru na rok. 80% będę drukował w kolorze czarny.

Ogólnie wydaje mi się, że Canon jest lepszy ze względu na podobno lepszą jakość druku w porównaniu z Brotherem oraz bajery typu Duplex, dotykowy wyświetlacz itp., choć jak zacząłem czytać przy okazji błędu B200 to wysuwa się stwierdzenie, że głowice w Canonach nie są zbyt trwałe (nie wiem jak w przypadku Brothera?).

I nie wiem czy moje stwierdzenie jest prawidłowe czy nie i które z tych urządzeń bardziej byście polecali?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

0 2
  • #2 10 Lut 2017 20:27
    ShutDown
    Poziom 9  

Używam Canona MG6650 od około roku, wydrukowałem jakieś 4 tyś stron i wszystko dobrze się sprawuje. Chyba mogę polecić :)

0
  • #3 20 Lut 2017 20:56
    kacper69
    Poziom 15  

1. Słyszałem, że "nowe" głowice B200 są lepsze od starych, mają coś poprawione.

2. Czy jak drukujesz w kolorze czarnym, to nie lepiej kupić sprzęt laserowy czarno-biały ?
    Wtedy odpada problem zasychania - zapychania się głowic, które właśnie dlatego padają, że są mało używane, tusz się krystalizuje itp. Często tez przy małym obciążeniu tusz się przeterminowuje, co skutkuje też zapychaniem się głowicy.

0
  Szukaj w 5mln produktów