Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIA 6428 - uszkodzony programator o symbolu B338V02R2

jurek54 06 Lis 2016 13:29 2004 6
  • #1 06 Lis 2016 13:29
    jurek54
    Poziom 13  

Witam.
    W module programatora o symbolu B338V02R2 kilka miesięcy temu wymieniłem elektrolity i zmywarka działała sprawnie.

Wczoraj następna awaria-spalił się kondensator C5 oraz umieszczony obok przekaźnik, dioda D2, D1 (SMD) oraz rezystor R16. Dane C5 i przekaźnika są mi znane, natomiast pozostałych elementów poproszę szanowne forum użytkowników. Ewentualnie schemacik bez punktów, bo zerowe konto.
    Serdecznie pozdrawiam

0 6
  • Relpol
  • #2 07 Lis 2016 23:59
    nares
    Specjalista AGD

Bez foto się nie obędzie.

0
  • Relpol
  • #4 08 Lis 2016 19:17
    skryn
    Admin grupy AGD

Wyrzuć ten moduł do kosza i zamów nowy. W świetle tego, co widać na fotce nr 2.

3
  • #5 08 Lis 2016 21:56
    jurek54
    Poziom 13  

skryn napisał:
    Wyrzuć ten moduł do kosza i zamów nowy. W świetle tego, co widać na fotce nr 2.

Kolego Skryn, gwoli wyjaśnienia dodam, że na zdj. nr 2 płytka jest nadmiernie okopcona z powodu nadpalenia obudowy przekaźnika przylegającego bezpośrednio do kondensatora C5, a który z kolei spowodował zwarcie i w konsekwencji padnięcie całego zasilacza.

Pozwolisz, że mając czas (jestem na emeryturze) i ok. 20zł ewentualnie do stracenia, poeksperymentuję nad reanimacją tego modułu. Jedynie co mi potrzeba, to pomoc w identyfikacji elementów, a najlepiej schemat modułu.
    Na ten eksperyment mam pozwolenie od mojej szwagierki (właścicielki zmywarki), której to, jak i wielu moim znajomym, pomogłem uniknąć zbędnych wydatków.

Wasza pomoc, jak i serwisantów czy zwykłych "niezwykłych" użytkowników na tym forum, jest nieoceniona. Sądzę , że i tym razem także ją uzyskam o czym poinformuję wszystkich zainteresowanych.
    Serdecznie pozdrawiam.
    PS.
    Koszt nowego modułu to ok. 200zł.

0
  • Pomocny post
    #6 09 Lis 2016 16:45
    TONI_2003
    Moderator

jurek54 napisał:
    dioda D2, D1(SMD) oraz rezystor R16

Diody: D2, D1 (będą to raczej diody :?: 1N4148 :idea: - wersja przewlekana i SMD), ale gdy ten osad usuniesz z płytki i szklanej obudowy D2 odczytasz może coś więcej niż mój domysł np. 1N4740 (miałem uszkodzenia na górnej płycie PCB wyświetlacz )i nie notowałem elementów...
    Rezystor to: R16=22Ω...
    Amica ZIA 6428 - uszkodzony programator o symbolu B338V02R2

0
  • #7 21 Lis 2016 16:19
    jurek54
    Poziom 13  

Witam ponownie.
    Po wymianie widocznych i uszkodzonych elementów panel sterujący ożył, niestety nie można wybrać i uruchomić programu zmywania, więc stawiam, że poleciał procek. Zgodnie z sugestią kol. Skryn moduł poszedł do kosza, a ja znalazłem na OLX kompletny panel z okablowaniem za 80 zł z przesyłką. Po podstawieniu go-zmywarka hula jak nowa i szwagierka zadowolona. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób próbowali mi pomóc w tym temacie, serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów