Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIM 427 - zmywarka sama napełnia się wodą.

06 Lis 2016 15:04 1065 6
  • Poziom 10  
    Amica ZIM 427 (jak w temacie).
    Zmywarka niedawno zaczęła sama napełniać się wodą i w efekcie zalewać kuchnię. Dzieje się tak przy wyłączonej zmywarce. Poza tym działa prawidłowo (zmywa jak należy).
    Napełnia się wodą czystą (z dopływu). Zakręcenie zaworu wody rozwiązuje problem.

Przeglądając "internety" doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie zepsuł się zawór doprowadzający wodę. Pytanie precyzujące:
    Szukać raczej zaworu aquastop na wężu czy jest jeszcze w środku inny elektrozawór?
    Czy może jeszcze inna przyczyna usterki może być?

Biorąc pod uwagę wiek zmywarki (prawie 5 lat) i to, że powoli zaczyna mi brakować w niej miejsca, chciałbym uniknąć konieczności zewnętrznego serwisowania ze względu na potencjalne koszty. Wąż doprowadzający z aquastop znajdę pewnie w internecie za 150-200 zł i z wymianą sobie poradzę. Z serwisem i marżą na częściach pewnie zapłaciłbym przynajmniej kilkaset złotych co skłaniałoby mnie raczej do wymiany zmywarki na nową i większą.

Z góry dziękuję za pomoc!
  • Poziom 29  
    Aquastop pełni dodatkową rolę zabezpieczającą ,za pobór i odcięcie wody odpowiedzialny jest elektrozawór.
  • Specjalista AGD
    PumA napisał:

Szukać raczej zaworu aquastop na wężu czy jest jeszcze w środku inny elektrozawór?

Do wymiany wąż. Elektrozawór jest z nim zespolony i pełni dwojaką rolę.
  • Poziom 10  
    Czyli nie ma osobno elektrozaworu gdzieś w środku zmywarki? Wymiana węża załatwi problem?
    Jakieś sprawdzone miejsce do zakupów tego elementu?
  • Specjalista AGD
    Szukaj obojętnie jakiego z elektrozaworem. Dobre ceny maja węże do zmywarek Beko.
  • Specjalista AGD
    Skoro najbardziej tani spełnia kryteria dłogości, to go kupuj. Mnie osobiście podoba się ten z ostatniego linku :)