Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot/306 - Centralny zamek 1997 rok brak reakcji

Compaq615 06 Nov 2016 15:27 1044 4
    Compaq615
    Level 9  
    Witam, mam problem z centralnym zamkiem w aucie Peugeot 306 sedan 1997r poj 1,4. Podczas wymiany nagrzewnicy przewód najprawdopodobniej od sterowania zamkiem z alarmu podszedł mi pod śrubę i zwarło z masą i zanim się zorientowałem centralny zamek przestał reagować. Sprawdzałem bezpieczniki pod maska jak również pod kierownicą. Alarm reaguje na pilot ale nie steruje zamkiem jak i przekręcanie kluczyka w drzwiach nie daje reakcji. Czy sterownik główny zamka padł czy może siłowniki nie wytrzymały ale padły by wszystkie na raz? Gdzie szukać sterownika oryginalnego w tym roczniku? Czytałem że pod kokpitem ale nie rzucił mi się w oczy podczas wyjmowania deski rozdzielczej, może pod siedzeniem ale nie wiem dokładnie jak się tam dostać?
    pepe150
    Level 36  
    1997 rok to ma pomiędzy bagażnikiem a kanapą.
    Poszukaj śrub na czarnym kawałku blachy po stronie pasażera (nie kierowcy).
    Pod kokpitem były po 1998 roku.

Sterownik czarny lub szary z napisem KIEKERT
    Compaq615
    Level 9  
    Nie było sterownika centralnego zamka między bagażnikiem a środkiem, okazało się że centralny zamek był dokładany na siłownikach uniwersalnych. Alarm miał tylko dwa kabelki na zamknij/otwórz i było dodatkowe urządzenie silicon które sterowało siłownikami i to w tym urządzeniu przekaźniki padły. Dałem nowy sterownik zamka sterujący bezpośrednio siłownikami i jest ok.
    Problem rozwiązany jednak nie działa centralny z kluczyka. Da się jakoś naprawić te urządzenie? na wejściu sterowania ma na każdym kablu plus 3V
    pepe150
    Level 36  
    Któreś drzwi muszą mieć siłownik Master.
    Master to jest taki ze ma 5 przewodów na nie 2 do silniczka.
    Znajdź w których drzwiach jest. I zobacz na nich otwarcie i zamknięcie z kluczyka.

Jeżeli wszystkie siłowniki są na 2 przewody, to nie da się zrobić otwórz/zamknij z kluczyka.
    Compaq615
    Level 9  
    Wiem wiem siłownik w drzwiach kierowcy jest master tylko problem jest w uniwersalnym sterowniku centralnego zamka silicon m4s. Dobrze by było to naprawić ewentualnie kupić drugi uniwersalny sterownik do siłowników ale oddzielnie nie ma