Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT 206 1.4 8V - Nie odpala, rozrusznik kręci, iskry brak, nie podaje paliwa

grzesFox 06 Lis 2016 17:12 3483 9
  • #1 06 Lis 2016 17:12
    grzesFox
    Poziom 11  

Witam

Mam problem z uruchomieniem samochodu. Wcześniej samochód nie dawał żadnych objawów typu szarpanie, nagłe gaśnięcie, problemy z uruchomieniem – działał poprawnie.
    Objawy są następujące:
    - Silnik kręci
    - iskry brak (sprawdzone przez wymontowanie listwy, włożenie 4szt świec i podłączenie wspólnej masy
    - Kontrolki na zegarach świecą poprawnie
    - próbowałem odpalić bezpośrednio z LPG - próba nieudana

Po podłączeniu PP2000 otrzymuję następujący błąd modułu BSI:

"Stały błąd. Polaczenie kalkulator silnik/ Inteligentny moduł sterujący (BSI)."

Sprawdziłem zatem wiązkę dwóch przewodów które wg dokumentacji odpowiedzialne są za komunikację ECU (SAGEM2000) a BSI
    - wszystko ok – połączenie jest poprawne.

PEUGEOT 206 1.4 8V - Nie odpala, rozrusznik kręci, iskry brak, nie podaje paliwa

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc

0 9
  • #2 06 Lis 2016 17:18
    t3syncro
    Poziom 13  

podmien bsi czesto nawalaja i wlasnie taie sa objawy jak u ciebie,

0
  • #3 06 Lis 2016 17:34
    ociz
    Moderator Samochody

Pewnie ECU nawet zasilania nie ma, to jak ma się z nim BSI komunikować...

1
  • #4 06 Lis 2016 17:38
    grzesFox
    Poziom 11  

ociz napisał:
    Pewnie ECU nawet zasilania nie ma, to jak ma się z nim BSI komunikować...

Wydaje mi się, że jeśli ECU nie miałby zasilania to program diagnostyczny wywaliłby błąd ECU bądź wcale by go nie wykrył....

0
  • #5 06 Lis 2016 17:43
    ociz
    Moderator Samochody

A "wykrył"? Jak połączyłeś ze sterownikiem silnika to sprawdziłeś chociaż czy widzi obroty podczas kręcenia? Czy tylko błędy umiesz czytać?

1
  • #6 06 Lis 2016 19:56
    t3syncro
    Poziom 13  

sprawdz bledy z silnika i z bsi i wstaw nam je tutaj z zaznaczeniem z ktorego ukladu sa

Dodano po 3 [minuty]:

ja mialem citroena c2 nie palil i bledy typu brak komunikacji ,zaklocenia komunikacji z sterownikiem silnika.Powodem byla wtyczka na pompie ABS w nadkolu z lewej,polamana i wilgoc sie do stykow dostala

0
  • #7 09 Lis 2016 18:46
    grzesFox
    Poziom 11  

ociz napisał:
    A "wykrył"? Jak połączyłeś ze sterownikiem silnika to sprawdziłeś chociaż czy widzi obroty podczas kręcenia? Czy tylko błędy umiesz czytać?

przy kręceniu rozrusznikiem w polu prędkość obrotowa jest tylko ??? jak niżej na foto

t3syncro napisał:
    sprawdz bledy z silnika i z bsi i wstaw nam je tutaj z zaznaczeniem z ktorego ukladu sa

Dodano po 3 [minuty]:

ja mialem citroena c2 nie palil i bledy typu brak komunikacji ,zaklocenia komunikacji z sterownikiem silnika.Powodem byla wtyczka na pompie ABS w nadkolu z lewej,polamana i wilgoc sie do stykow dostala

Podłączyłem ponownie interfejs diagnostyczny i mam coś takiego
    TEST GLOBALNY -wynik

Po wybraniu kalkulatora silnika->identyfikacja
    odpowiedział takimi danymi

Po wybraniu kalkulatora silnika->odczyt parametrów
    odpowiedział takimi parametrami

teraz pytanie: czy interfejs diagnostyczny ma kontakt z ECU silnika czy informacje o referencji oprogramowania typie ECU czyta z jakiegoś innego miejsca np z BSI ???

2
  • #8 09 Lis 2016 22:12
    pepe150
    Poziom 33  

Komputer pobiera informacje z ECU. Wychodzi na to ze trzeba szukać w instalacji co się dzieje.

0
  • #9 13 Lis 2016 00:01
    grzesFox
    Poziom 11  

pepe150 napisał:
    Komputer pobiera informacje z ECU. Wychodzi na to ze trzeba szukać w instalacji co się dzieje.

Tylko ma jakiś problem blok pomiarowy w ECU, bo nie mierzy żadnego parametru.

0
  • #10 13 Lis 2016 08:29
    766630
    Użytkownik usunął konto