Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam adaptera do sieci ethernet przez kabel CoAX

jts82 06 Lis 2016 18:06 432 6
  • #1 06 Lis 2016 18:06
    jts82
    Poziom 2  

Czołem,
    Mój pierwszy post.
    Przesukałem interenet, ale za bardzo nie rozumiem.

Szukam/potrzebuję konwertera Etrhernet-Coax-Ethernet.
    Mam w domu okablowanie w ścianach (koncentryk), a TV, którą teraz mam jest świadczona na zasadzie IPTV - biegnie całym torem po kablu Ethernetowym, w jedynym pokoju to nie problem, ale chciałem sygnał puścić d drugiego pokoju.

Zastanawiam się nad wykorzystaniem tego kable, który już mam - czyli własnie koncentryka, ale to tego potrzebuję jakiegoś konwertera.
    Czy są w ogole takie w rozsądnej cenie?

Szukałem i jedyne co znalazłem to oferty budowy sieci RfoG. A to mnie chyba nie interesuje ;)

Jest jakieś sprytne małe urządzenie, które mi to zapewni?
    Myślałem też o położeniu kable (ethernetowego) ale to wymaga przewiercenia się przez kuchnię i łazienkę (obie zakafelkowane, więc szukam innego sposobu.

Alternatywnie skorzystam z LivePluga i wykorzystam sieć elektryczną, ale że mam dość popieprzoną to wolałbym tego nie robić.

0 6
  • #2 06 Lis 2016 18:21
    szymon122
    Poziom 37  

jts82 napisał:
    Alternatywnie skorzystam z LivePluga i wykorzystam sieć elektryczną, ale że mam dość popieprzoną to wolałbym tego nie robić.

Dlaczego popieprzoną? To jest chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Sieć ethernet po koncentryku będzie lekko mówiąc bardzo wolna. Zapomnij o jakiejkolwiek telewizji czy stremowaniu obrazu live na telewizor.

0
  • #3 06 Lis 2016 18:40
    jts82
    Poziom 2  

szymon122 napisał:
    Dlaczego popieprzoną?

Dlatego, ze mam instalację w wielu miejscach "sztukowaną". Czasem nawet zamiast kabla-kabla jest kabel-linka (kabel skręcony z kilkunastu drobych drutów - jakkolwiek się to poprawnie nazywa). O tym, że mam fragmenty aluminiowe i miedziane mieszane nie wspominam.
    W takich warunkach prądy naskórkowe mogą być nieco tłumione ;)
    I mam wrażenie, że to nie są najlepsze warunki do puszczenia sygnały przez sieć elektryczną. Chyba, że się mylę :) (Będę wniebowzięty wówczas)

0
  • #4 06 Lis 2016 18:50
    niewolno2
    Poziom 39  

Jeżeli korzystasz tylko z jednej fazy to nie powinno być problemu i pamiętaj o listwach przepięciowych posiadających filtry przeciwzakłóceniowe one uniemożliwiają korzystania z adapterów.

0
  • #5 06 Lis 2016 20:30
    szymon122
    Poziom 37  

jts82 napisał:
    Chyba, że się mylę

Idź do pierwszego lepszego sklepu który taki posiada, spytaj się czy w razie gdyby urządzenie nie działało to możesz oddać, idziesz do domu, testujesz, jak nie działa to oddajesz, jak działa to spisujesz model i też oddajesz, potem kupujesz taniej przez internet i sprawa z głowy :D

0
  • #6 06 Lis 2016 20:38
    jts82
    Poziom 2  

szymon122 napisał:
    jts82 napisał:
    Chyba, że się mylę

Idź do pierwszego lepszego sklepu który taki posiada, spytaj się czy w razie gdyby urządzenie nie działało to możesz oddać, idziesz do domu, testujesz, jak nie działa to oddajesz, jak działa to spisujesz model i też oddajesz, potem kupujesz taniej przez internet i sprawa z głowy :D

Właśnie tak zamierzam zrobić.
    Bez tej części z kupowaniem przez internet - jeśli ktoś mi zaufa i "wypożyczy sprzęt", nie będę kupował w sieci tylko u niego - o ile sprzęt się sprawdzi.

0
  • #7 11 Lis 2016 22:42
    sosarek

Poziom 43  

jts82 napisał:
    TV, którą teraz mam jest świadczona na zasadzie IPTV - biegnie całym torem po kablu Ethernetowym, w jedynym pokoju to nie problem, ale chciałem sygnał puścić d drugiego pokoju.

Co to za telewizja, jakie urządzenia do jej obsługi.
    jts82 napisał:
    Myślałem też o położeniu kable (ethernetowego) ale to wymaga przewiercenia się przez kuchnię i łazienkę (obie zakafelkowane, więc szukam innego sposobu.

Bezprzewodowo - poprzez Wifi chociażby.

0