Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP T700w - Kolejność drukowania i przycisk SKANUJ na panelu

VERTENUM 06 Nov 2016 21:25 792 4
    VERTENUM
    Level 9  
    Witam,
    mam dwa problemy z ww. drukarką, otóż:

1) przy próbie drukowania dwustronnego najpierw stron nieparzystych, a następnie parzystych mieszają się strony, tzn. nie drukują się po kolei tylko w jakimś chaotycznym układzie. Czasami wydrukuje nieparzyste poprawnie, a na parzystych pomiesza, a czasami i tu i tu są pomieszane strony.
    Czy wie ktoś czy wina leży po stronie drukarki czy programu(windowsa)?
    Czy jest na to jakiś sposób?

2) Przycisk SKANUJ na panelu drukarki nie powoduje skanowania. Skanowanie działa z poziomu oprogramowania, ale nie z przycisku. W oprogramowaniu drukarki nie widzę nigdzie żadnej konfiguracji tego przycisku. Po wciśnięciu drukarka wchodzi do menu parametrów skanowania i dalej po przejściu wszystkich ustawień nadal nie skanuje. Czy to jest sprawa na serwis gwarancyjny?

Z góry dzięki za pomoc :-)
    VERTENUM
    Level 9  
    Jeszcze taką przypadłość odkryłem, iż drukarka co siedem linijek tekstu przesuwa druk w bok, tzn. połowa linijki po całej jej długości(więc jakby litery w połowie) były przesunięte dosłownie o ułamek milimetra lecz na tyle, że zauważam to okiem nieuzbrojonym. Czy to już serwis czy to się jakoś kalibruje?
  • Helpful post
    artin.bruyen
    Level 16  
    Link

Strona 38 - Sprawdzanie wyrównania wydruku
    VERTENUM
    Level 9  
    artin.bruyen wrote:
    Link

Strona 38 - Sprawdzanie wyrównania wydruku

Tak pomogło dzięki. Chociaż myślałem, iż odnosi się do ogólnej jakości wydruku i jednolitości drukowanego znaku, a tu też pomógł przy tych przesunięciach tekstu.

Dzięki.

Nie wiem tylko co z tym mieszaniem kolejności drukowania. Czy to może być problem zbyt małego bufora drukarki?
    artin.bruyen
    Level 16  
    Niestety nie wiem jak ci pomóc z tą kolejnością wydruku. Nie wiem jak jest w brotherze. Nie mialem takiego przypadku. Sprawdzałeś na innym komputerze?