Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP T700w - Kolejność drukowania i przycisk SKANUJ na panelu

VERTENUM 06 Lis 2016 21:25 459 4
  • #1 06 Lis 2016 21:25
    VERTENUM
    Poziom 6  

Witam,
    mam dwa problemy z ww. drukarką, otóż:

1) przy próbie drukowania dwustronnego najpierw stron nieparzystych, a następnie parzystych mieszają się strony, tzn. nie drukują się po kolei tylko w jakimś chaotycznym układzie. Czasami wydrukuje nieparzyste poprawnie, a na parzystych pomiesza, a czasami i tu i tu są pomieszane strony.
    Czy wie ktoś czy wina leży po stronie drukarki czy programu(windowsa)?
    Czy jest na to jakiś sposób?

2) Przycisk SKANUJ na panelu drukarki nie powoduje skanowania. Skanowanie działa z poziomu oprogramowania, ale nie z przycisku. W oprogramowaniu drukarki nie widzę nigdzie żadnej konfiguracji tego przycisku. Po wciśnięciu drukarka wchodzi do menu parametrów skanowania i dalej po przejściu wszystkich ustawień nadal nie skanuje. Czy to jest sprawa na serwis gwarancyjny?

Z góry dzięki za pomoc :-)

1 4
  • #2 08 Lis 2016 23:17
    VERTENUM
    Poziom 6  

Jeszcze taką przypadłość odkryłem, iż drukarka co siedem linijek tekstu przesuwa druk w bok, tzn. połowa linijki po całej jej długości(więc jakby litery w połowie) były przesunięte dosłownie o ułamek milimetra lecz na tyle, że zauważam to okiem nieuzbrojonym. Czy to już serwis czy to się jakoś kalibruje?

0
  • Pomocny post
    #3 09 Lis 2016 18:39
    artin.bruyen
    Poziom 15  

Link

Strona 38 - Sprawdzanie wyrównania wydruku

0
  • #4 11 Lis 2016 14:45
    VERTENUM
    Poziom 6  

artin.bruyen napisał:
    Link

Strona 38 - Sprawdzanie wyrównania wydruku

Tak pomogło dzięki. Chociaż myślałem, iż odnosi się do ogólnej jakości wydruku i jednolitości drukowanego znaku, a tu też pomógł przy tych przesunięciach tekstu.

Dzięki.

Nie wiem tylko co z tym mieszaniem kolejności drukowania. Czy to może być problem zbyt małego bufora drukarki?

0
  • #5 11 Lis 2016 14:54
    artin.bruyen
    Poziom 15  

Niestety nie wiem jak ci pomóc z tą kolejnością wydruku. Nie wiem jak jest w brotherze. Nie mialem takiego przypadku. Sprawdzałeś na innym komputerze?

0