Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RV511 - Gniazdo zasilania, masa zwarta z minusem?

06 Lis 2016 21:25 549 4
  • Poziom 12  
    Witam, naprawiam właśnie laptopa Samsung RV511. Uszkodziło się w nim gniazdo zasilania, więc zakupiłem nowe i je wymieniłem. Ale zanim to zrobiłem sprawdziłem który element z czym się łączy aby upewnić się czy w nowym gniazdku będzie tak samo, na wszelki wypadek. Sprawdzałem też czy przypadkiem nie ma zwarć pomiędzy którymś pinem ponieważ gniazdo było stopione i chciałem wykluczyć zwarcie jako powód jego stopienia. Teraz, gdy zamontowanym nowe gniazdo sprawdziłem ponownie czy nie doprowadziłem do żadnego zwarcia i niestety ale "piszczy" mi między masą (metalowa obudowa złącz) a minusem (0V na gniazdku).
    Teraz pytanie do posiadaczy tego laptopa lub osób które się znają, czy tak powinno być? Czy tak może być?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    marcin1301993 napisał:
    między masą (metalowa obudowa złącz) a minusem (0V na gniazdku).

A czy któreś z wymienionych "piszczy" z bolcem w gnieździe? Swoją drogą masa zasilania a minus zasilania to chyba jedno i to samo?
  • Poziom 12  
    Nie, boleć czyli "plus" zasilania z niczym nie piszczy.
    Szczerze mówiąc to nie wiem czy to to samo. Niby zasilacz ma przewód PE ale przecież nie jest on doprowadzony do samego laptopa. Natomiast przewód minusowy jest owiniety jak ekran wokół przewodu plusowego wychodzącego z zasilacza. Czyli jednak może to być to samo, w sensie masa i "minus"
    Chciałem tylko usłyszeć opinie kogoś bardziej doświadczonego w tych sprawach. Laptop nie jest dla mnie i chce aby był bezpieczny i porządnie zrobiony
  • Pomocny post

Poziom 43  
    marcin1301993 napisał:
    boleć czyli "plus" zasilania z niczym nie piszczy.

Więc zwarcia w gnieździe nie ma i możesz go uruchomić.
  • Poziom 12  
    Dziękuje bardzo za pomoc, laptop się uruchomił i wszystko działa.