Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośny głośnik - jakie podzespoły?

06 Lis 2016 22:50 936 4
  • Poziom 4  
    Witam, chciałbym zrobić małą przenośną kolumnę w stereo z wzmacniaczem, który będzie miał potencjometr, wyłącznik i gniazdo Jack, żeby puszczać muzykę z telefonu lub przez bluetooth (wymiary +/- 30x15x15cm).
    Jako źródło zasilania myślałem nad użyciem akumulatora żelowego 12V (jeszcze nie wiem, o jakiej pojemności, 3,2Ah czy więcej). Lepiej sprawdzi się akumulator żelowy (który chyba nie najlepiej znosi rozładowywanie do 0) czy kilka ogniw 18650?
    Jakie głośniki dobrać, aby to wszystko przyzwoicie grało? Jakie zestawienie, 2 średnio tonowe? Jakiej mocy do tak małej obudowy, żeby starczyło na kilka h pracy?
    Wzmacniacz zrobić samemu (nie miałem z czymś takim wcześniej do czynienia) czy lepiej kupić gotowca?

Z góry dzięki i pozdrawiam. ;)
  • Poziom 4  
    Chciałbym zbudować to samodzielne i uniknąć kupowania całego gotowego zastawu.
  • Poziom 17  
    Samodzielna budowa może się okazać znacznie bardziej kosztowna od zakupu sprzętu jeśli trzeba zakupić wszystkie podzespoły. Czy masz już coś, co chcesz wykorzystać? Wzmacniacz możesz zbudować sam, albo znowu kupić głośniki komputerowe i wyciągnąć gotową elektronikę wraz głośnikami i zrobić własną obudowę + zasilanie z akumulatora. To chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie.
  • Poziom 4  
    Zamykam, dzięki za pomoc ;)