Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przenośny głośnik - jakie podzespoły?

Bierek21 06 Nov 2016 22:50 1233 4
 • #1
  Bierek21
  Level 6  
  Witam, chciałbym zrobić małą przenośną kolumnę w stereo z wzmacniaczem, który będzie miał potencjometr, wyłącznik i gniazdo Jack, żeby puszczać muzykę z telefonu lub przez bluetooth (wymiary +/- 30x15x15cm).
  Jako źródło zasilania myślałem nad użyciem akumulatora żelowego 12V (jeszcze nie wiem, o jakiej pojemności, 3,2Ah czy więcej). Lepiej sprawdzi się akumulator żelowy (który chyba nie najlepiej znosi rozładowywanie do 0) czy kilka ogniw 18650?
  Jakie głośniki dobrać, aby to wszystko przyzwoicie grało? Jakie zestawienie, 2 średnio tonowe? Jakiej mocy do tak małej obudowy, żeby starczyło na kilka h pracy?
  Wzmacniacz zrobić samemu (nie miałem z czymś takim wcześniej do czynienia) czy lepiej kupić gotowca?

  Z góry dzięki i pozdrawiam. ;)
 • #2
  sherman34
  Level 18  
  Najlepszy efekt uzyskasz kupując gotowy produkt zasilany z sieci. Następnie możesz przerobić to na zasilanie z akumulatora. Trzeba by dobrać sprzęt z wystarczającym miejscem w środku.
 • #3
  Bierek21
  Level 6  
  Chciałbym zbudować to samodzielne i uniknąć kupowania całego gotowego zastawu.
 • #4
  sherman34
  Level 18  
  Samodzielna budowa może się okazać znacznie bardziej kosztowna od zakupu sprzętu jeśli trzeba zakupić wszystkie podzespoły. Czy masz już coś, co chcesz wykorzystać? Wzmacniacz możesz zbudować sam, albo znowu kupić głośniki komputerowe i wyciągnąć gotową elektronikę wraz głośnikami i zrobić własną obudowę + zasilanie z akumulatora. To chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie.
 • #5
  Bierek21
  Level 6  
  Zamykam, dzięki za pomoc ;)