Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można zainstalować karty graficznej geforce 9800 na windows xp

07 Lis 2016 08:05 654 11
  • Poziom 17  
    Witam
    Posiadam komputer stacjonarny AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+, z płytą główną asus m3a, windows xp, dysk twardy ST3500320AS. Do komputera nie posiadam żadnych płyt instalacyjnych a że musiałem wgrać na nowo system to zaczęły się problemy. Zainstalowany jest obecnie windows xp prof sp3.
    Ze strony asus pobrałem sterowniki do płyty główne, karty dźwiękowej, karty sieciowej.
    Karty graficznej komputer sam nie wykrył, więc przez stronę nvidia.pl zrobiłem żeby są ja wykrył i pobrał odpowiedni sterownik. Strona wykryła kartę nvidia geforce 9800 gtx/9800 gtx+. Pobrałem instalacyjny plik który sam wskazał, zainstalowałem i niestety mam konflikt (wykrzyknik przy karcie graficznej). Komunikat mam "Nie można uruchomić tego urządzenia - kod 10).

Czy ktoś z Was będzie w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem??
    dziękuje za pomoc
  • Poziom 17  
    Ściągnąłem starsze wersje sterownika. Najpierw 327.23-desktop-winxp-32bit-international-whql, efekt ten sam - błąd 10. Ściągnąłem najstarszą wersje czyli 295.73-desktop-winxp-32bit-international-whql i nadal to samo. Więc nie wiem co teraz ????
  • Poziom 38  
    Starsze :?:
    Po to dostałeś linka, żeby m.in. zobaczyć co znaczy starsze http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/5135/pl, możesz spojrzeć na datę wypuszczenia sterownika ?
    Nie wiem czy akurat ten zadziała, ale na tej zasadzie szukaj sterowników.
    Tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16039719#16039719 gdzie opisałem mój problem, koledze w nim udało się w "normalny sposób", taki jak powinien działać, ale mnie nie. Podany link pokazuje że nie tylko mnie stare pomogły, także próbuj tego rozwiązania, później możesz sobie aktualizować nowymi, 3 razy cięższymi driverami, od zdecydowanie nowszych kart jak te nasze...
    Nasze karty i tak za chiny ludowe nie obsłużą tych wszystkich nowości, także to już twój wybór co zrobisz dalej. Nowszy sterownik może coś tam poprawić, ale mnie odrzucają teraz ich rozmiary...
  • Poziom 17  
    No to zainstalowałem jeszcze starsze czyli GeForce Release 175 z 2008 i efekt ten sam...
  • Poziom 38  
    No i na tym to polegało, znalezieniu właściwego sterownika. Sieć mam szybką, ale dopiero piąty ściągnięty jakiś Hydravision, czyli zdaje się modowany, przerabiany, teraz u mnie zadziałał. Wcześniej musiałem wygrzebać płytę z pudełka.
    Próbuj też innych rozwiązań, kierując się błędem 10.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Został zainstalowany windows 7 home premium, wszystko pięknie się zainstalowało oprócz oczywiście karty graficznej. System sam ją wykrył i zainstalował sterowniki ale z wykrzynikiem kod 43 (system wyłączył urządzenie). Przez stronę nvidia kazałem wykryć i ściągnąc sterowniki, efekt ten sam.
    Oprócz tego przy starcie komputera są efekty (na win xp było to samo) widoczne są artefakty.
    Po otwarciu obudowy okazało się że kondesatory na płycie głównej są wybrzuszone, po podłączeniu innej karty graficznej problemy z instalacją nie ma i system ją wykrywa prawidłowo.
    Czyli rozumiem że karta bye bye a oprócz tego płyta główna też do wymiany.
  • Poziom 38  
    Na pewno płyta, karta może niekoniecznie, ta inna karta ma podobny pobór prądu ? Artefakty dobrze nie rokują, ale z samego złącza pci-e karta dostaje coś koło 70W ze 160 potrzebnych. Wtyczki do karty były podpinane ? Ty masz w jakimś już stopniu walniętą płytę, a o ZASILACZU nic nie wspomniałeś. Kondensatory spuchły ze starości lub załatwił to zasilacz.
    Zależy co kupisz, w nowy sprzęt nie warto wkładać tej karty, a jeśli będziesz się ratował ciut lepszym od obecnego, to to, czy karta padła, sprawdzisz jedynie na sprawnej płycie głównej z zasilaczem zdolnym ją zasilić.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1146151.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1261309.html

dominikzw napisał:
    a że musiałem wgrać na nowo system to zaczęły się problemy.
    Musiałeś bo ? To że po nowej instalacji były kłopoty da się zrozumieć, ale że po instalacji zaczął występować błąd 10 oraz 43 ? Wcześniej kodów nie było, artefaktów też ?
  • Poziom 17  
    To nie jest mój komputer - znajomy prosił o pomoc, więc bazuje na tym co wiem (a wiem nie wiele). Komputer zaczął się zawieszać, przymulać, sam zauważył (jak go dopytałem dzisiaj) czy miał objawy artefakty - to potwierdził że tak.
    Wgrałem na nowo system bo sądziłem że jest komputer jest po prostu zawalony, a nie że uszkodzony....
    Wentylatory były zawalone brudem, kurzem więc ciepło które się wytwarza nie miało jak uciekać więc tempteratura na moje zrobiła płycie głównej akuku