Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Satel CA-5 z Paradox 476 optymalna konfiguracja

gsmfun 07 Nov 2016 12:37 3453 24
Optex
    gsmfun
    Level 15  
    Witam forumowiczów.
    Proszę o poradę w sprawie prawidłowego podłączenia prostego alarmu opartego na płycie Satela CA-5.
    Zestaw składa się z :
    -płyta satela CA-5
    -manipulator Satel CA-5 KLED-S
    -3 czujki Paradox 476
    -sygnalizator SL-550
    Nie wypisuję reszty – wiadomo obudowa bateria zasilająca 12V itp.
    A więc manipulator podłączyłem zgodnie ze schematem więc powinno być dobrze.
    Czujniki podłączyłem zgodnie ze schematem (NC- bez rezystorów)
    Sygnalizator zgodnie ze schematem czyli do AUX na płycie satela.
    Po załączeniu całości stacyjka sygnalizuje alarm który skasowałem następnie świecił się led „awaria ” jak sprawdziłem dotyczyło to godziny i daty którątrzeba ustawić po każdorazowym całkowitym zaniku napięcia na centrali. Nastawiłem skasowałem i próbując uzbroić po wpisaniu kodu i zatwierdzeniu otrzymuję ciągły sygnał ale dalej 3 krótkie piki w odstępie czasu – świecą się wszystkie linie 1-5 a w pomieszczeniach nie ma nikogo – wnioskuję żę jest coś nie tak z podłączeniem czujek zapewne.
    Czujniki podłączączone mam od Z1 do Z3 chciałbym też korzystać z fabrycznego domyślnego programu satela – dla mnie wystarczający – niestety nie mam kabla do programowania centrali.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    gsmfun
    Level 15  
    No to nie pozostaje nic innego jak rozpoczac rzeźbę.
    Dodam ze Czujki sa zamontowane w 3 pomieszczeniach. Strefa 1 to korytarz strefa 2 kuchnia strefa 3 salon.
    User removed account
    Level 1  
    gsmfun
    Level 15  
    Czujniki zamiast nc podłączyć w konfiguracji eol?
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    sosarek

Level 43  
    gsmfun wrote:
    świecą się wszystkie linie 1-5 a w pomieszczeniach nie ma nikogo – wnioskuję żę jest coś nie tak z podłączeniem czujek zapewne.

Samą centralę zaprogramowałeś poprawnie, czy tylko podłączyłeś wszystko mając nadzieję że zadziała samo?
    Moderated By suworow:

Czytaj czasami. Nie brałeś pod uwagę przejścia z ilości na jakość.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

User removed account
    Level 1  
    marek216

Level 43  
    gsmfun wrote:
    chciałbym też korzystać z fabrycznego domyślnego programu satela – dla mnie wystarczający – niestety nie mam kabla do programowania centrali.

Bez kabla da się tę centralę stosunkowo szybko ogarnąć. Instrukcja satela jest przejrzysta - korzystasz z listy.
    Dlaczego nie podłączysz czujników w konfiguracji 2eol/nc?
    gsmfun
    Level 15  
    Właśnie chyba podlacze jako 2eol nc ze względu na jakby yo powiedziec jakosc zabezpieczenia. Tyle ze w tym przypadku najprawdopodobniej bede musial przeprogramowac w centrali linie sabotazowa?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    gsmfun
    Level 15  
    Sharp a jak radzisz jak wg sztuki jest lepiej ?
    Nauczony starej szkoly recznie poprawilem istniejacy schemat zalaczam ponizej. Czy COMY sa rozdzielone ok czy wypada inaczej podlaczyc? Nie mam pomyslu na sabotaze panel i stycznik od puszki centrali bo 2eol dla czujniko z tego co rozumiem sam w sobie pelni sabotaz dzieki parametryzacji rezystancji.

Re: Satel CA-5 z Paradox 476 optymalna konfiguracja
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    gsmfun
    Level 15  
    Wszystko jasne jak słońce. Jeszcze sharp które fs obowiązkowo muszę przeprogramować ? Przestudiowałem programowanie i nie wygląda tak źle, spodziewałem się gorszej rzeźby tylko nasuwa mi się jedno pytanie. Czy po prawidłowym ustawieniu parametru np w FS5 i zatwierdzeniu # jestem nadal w FS5 czy automatycznie wracam na listę wyboru FS, a jeśli nie to po wprowadzeniu parametru jak powrócić do głównej listy FS ?
    gsmfun
    Level 15  
    Przepiąłem wszystko na nowo czujniki 2eol nc sabotaże jak wyżej w liniach sabotażowych dałem 2.2k rezystor szeregowo. Przekonfigurowłiem centralę i w końcu zaczęło to pracować poprawnie z jednym ale. Sygnalizator - podłączam wg schematu wyżej i syrena wyje cały czas mimo gdy nie ma alarmu na panelu model to sl 550 coś w podłączeniu mam nie tak czy w programowaniu?
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    gsmfun
    Level 15  
    Sabotaż podłączony szeregowo z sabotażem skrzynki centrali dalej przez 2.2k rezystor i sprawdzałem działa poprawnie. Na panelu mam czysto żadnych alarmów nic.
    Sprawdzone przewody instalacji od centrali do sygnalizatora i tak przy podłączonym sabotażu zgodnie ze schematem mam ciagłość obwodu sabotaż i minus zasilania. Jak się dalej okazuje po wyzwoleniu alarmu na +out1 mam plusa bo tam jest stały ale na -out1 nic czyli na zaciskach out1 nie mam zasilania wogóle.
    gsmfun
    Level 15  
    Szeregowo błąd zaraz poprawię.

Jakiś pomysł jak to podłączyć aby działało poprawnie ?
    gsmfun
    Level 15  
    Uzyskam pomoc jak wysterować sygnalizator z wyjścia OUT1 ? Muszę coś zmienić w programowaniu ? Bo nie ma napięcia na zaciskach zarówno w momencie gdy nie ma alarmu jak i jest.
    User removed account
    Level 1  
    gsmfun
    Level 15  
    a - zasilany na stykach zasilania plus z +OUT1(obciążalność ok 3A) minus z COM brak minusa z -OUT1 na styku wyzwalającym TR-
    b - zasilany na stykach zasilania plus z +OUT1(obciążalność ok 3A) minus z COM podany minus wyzwalania z -OUT1 na styku wyzwalającym TR-
    User removed account
    Level 1  
    gsmfun
    Level 15  
    Nie jestem aż taki kiepski w elektronice ;) ale w niektórych sprawach potrzebuję popracować z kimś nad problemem.
    Sprawdzałem również te rzeczy o których mówisz
    Przewód sterujący jaki używam fakt jak zewrę go do +OUT następuje uruchomienie syreny tyle że jest to przewód -TR więc chyba wyzwalanie powinno być przez minus.
    Sygnał jako taki wyzwalający syrenę z centrali wychodzi ze złącza -OUT jeśli dobrze rozumiem tyle że tak jak pisałem w momencie wystąpienia alarmu nie ma na tym styku żadnego stanu ani plus ani minus.
    gsmfun
    Level 15  
    Pomoże ktoś doprowadzić temat do końca?