Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat punto 2 - Nie działa dmuchawa

07 Nov 2016 15:10 4407 12
  • Level 2  
    Tak jak w temacie , wentylator podpięty z akumulatora na krótko działa. Natomiast napięcie jakie do niego dochodzi z instalacji to 10.1V gdy wyjmę rezystor to napięcia niema na 1.2.3 biegu jest na 4 ale też 10.1V?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    A czym to napięcie jest sprawdzone,proszę sprawdzić kontrolką a okaże się że nie ma napięcia ,czy są inne objawy?
  • Helpful post
    Level 13  
    Miernikiem sprawdzałem.o jaka kontrolki chodzi?W
  • Level 2  
    Chodzi Ci o próbnik napięcia, w sumie nie sprawdzałem nim. Objawów innych nie ma porostu nie załącza się wentylator na żadnym biegu.Nawet jak spalony rezystor będzie to powinno się załączyć na 4 biegu. Mierzyłem w taki sposób że wypiąłem rezystor, przewody z miernika do wtyczki zasilania.Dmuchawa na 1 bieg nic żadnego napięcia 2 bieg to samo i 3 na 4 napięcie jakie się pojawiło to 10.1V. Włożyłem rezystor napięcie na 1 biegu 10.1 2i3 i4 też wiec rezystor też raczej sprawny.Wykręciłem wentylator 2 kable z akumulatora wpoiłem i o dziwo wentylator kreci się. Sprawdzę próbnikiem napiecia i dam znaćż
  • Level 38  
    Znajdź sobie jakiś plus świecący żarówką podłączoną do masy karoserii, będziesz miał pewny plus i minus. Wtedy sprawdzisz czego brakuje, plusa czy masy/minusa.
    Można stracić też masę, szczególnie gdyby była przykręcona gdzieś do gnijącej zardzewiałej podłogi lub innej rdzy.

Sprawdź też przy włączniku dmuchawy, jeden jego styk, główny, daje prąd na resztę styków do rezystora. Mogło się posypać coś we włączniku, lub przewód, kostka.

Masz pomarańczowy i czarny przy wtyczce silnika ?
    Czy szaroczarny i niebieski ?
    Tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2935498.html niebieski (bl) prowadzi z przekaźnika K28 wprost do silnika, panel zasilany jest masą, czyli na i za rezystorami nie powinieneś zobaczyć napięcia 12V, ale gdybyś nie odpinał wtyczki silnika to 10V mogłoby być przez silnik.

Ilu was jest ?
  • Level 2  
    mam szaro czarny i niebieski , zakupiłem kontrolkę i faktycznie miernik pokazuje a prądu niema.kontrolka nie świeci. Zdjąłem konsole i tak do przełącznika idą 3 kabelki w jednym z nich jest 12V bo kontrolka świeci w 2 pozostałych brak prądu kontrolka nie świeci. Również na wyjściu z przełącznika nie ma nigdzie napięcia 12V . Fiat punto 2 - Nie działa dmuchawa
    na czerwono zaznaczyłem na którym pinie jest prąd.
  • Level 43  
    Najpierw sprawdź czego brakuje. Dmuchawa sterowaną masą jak mnie pamięć nie myli. Więc sprawdź czy masz zasilanie na dmuchawie i to żarówką. O możliwości zaśniedziałego bezpiecznika nie wspominam......
  • Level 13  
    Nie ma zasilania na dmuchawy bezpieczniki sprawdzone wymienione...
  • Level 32  
    Jak nie masz jak piszesz że na zaznaczonym czerwono jest napięcie ., a żarówka świeci taka zwykła prosta 21W ? ( np. z świateł stop lub kierunkowskazów )
  • Level 38  
    Jaki masz silnik ? Rocznik, jest z klimą ?
    Korzystam z jakiegoś schematu do 1,2 16V z manualną klimatyzacją. Mógłbym z innego, tylko że :?:

We wtyczce silnika na niebieskim ma być +12V, na szaroczarnym masa z przełącznika i rezystora dmuchawy.
    Żabka do pewnej masy, i kontrolką sprawdzasz czy jest plus.
    Masz napięcie na bezpieczniku dmuchawy, na przekaźniku noga 30, wraz z wyjściem na silnik z nogi 87 po włączeniu zapłonu ?
    Za nogą 87 masz już mieć tylko konektory i zarobione do nich przewody, ewentualnie kostki łączące te przewody do wtyczki silnika.

marqqv wrote:
    Jak nie masz jak piszesz że na zaznaczonym czerwono jest napięcie

Do włącznika klimy ? Wg schematu nie łączy się ze sterowaniem silnika, no i to sterowanie ma być masą. No, ale w 1,2 16V... wg tego napięcie pojawi się po włączeniu klimatyzacji i któregoś biegu dmuchawy.
    garmel321 wrote:
    Zdjąłem konsole i tak do przełącznika idą 3 kabelki w jednym z nich jest 12V bo kontrolka świeci w 2 pozostałych brak prądu kontrolka nie świeci.
    Z przełącznika idzie masa, podłącz żabkę kontrolki pod stały plus i wtedy sprawdzisz czy z przełącznika wychodzi masa. Na czarnym w tej 5-pinowej wtyczce ma być zasilająca przełącznik masa, i tam kontrolka ma świecić cały czas.
  • Level 2  
    omg teraz działa wiec nie sprawdzę waszych porad ,jedyne co zrobiłem to rozebrałem ten regulator i wyczyściłem w sumie na powierzchni pinów po których porusza się "blaszka" był smar usunąłem go i po złożeniu o dziwo zaczęło działać...
  • Level 43