Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATEL - przepięcie gorke ATV 49 z wyjścia wysoko prądowego na OC

Krzysiek823 07 Lis 2016 19:16 360 3
  • #1 07 Lis 2016 19:16
    Krzysiek823
    Poziom 2  

Witam Wszystkich,

Niestety nadszedł czas gdy wysłużoną Integrę 64 muszę wymienić na nowy model. Wybór padł na WLR128, niestety model ten posiada tylko dwa wyjścia wysokoprądowe co komplikuje podmianę płyty głównej.
    Aktualnie pod to samo wyjście wysokoprądowe podpięty mam sygnalizator oraz nadajnik goerke do firmy ochroniarskiej. Po zmienie płyty głównej zamiast wyjścia wysokoprądowego sygnalizator musi być podpięty do wyjścia OC (wszystkie wyjścia wysokoprądowe będą używane do zasilania czujek).
    Proszę o poradę czy przewód idący do gorke mogę przepiąc do wyjścia OC bez dodatkowych przeróbek i czy po takim zabiegu wszystko będzie działać jak dotychczas (pomijam kwestię konfiguracji SATELa)? Niestety nie mam dostępu do samego nadajnika ponieważ jest on własnością firmy ochroniarskiej.

0 3
  • #2 07 Lis 2016 19:19
    sosarek
    Poziom 43  

Krzysiek823 napisał:
    wysłużoną Integrę 64 muszę wymienić na nowy model. Wybór padł na WLR128

Dlaczego wymieniasz płytę - uległa awarii, brakuje Ci wejść czy masz zamiar rozbudować system o czujniki bezprzewodowe?
    Krzysiek823 napisał:
    czy po takim zabiegu wszystko będzie działać jak dotychczas

Nie wiadomo jak zaprogramowany jest nadajnik, czy nie ma po drodze przekaźników wpiętych do wyjść wysoko prądowych?

0
  • #3 07 Lis 2016 19:39
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Musisz to przerobić. Wyjście wysokoprądowe podaje +12V, wyjście OC zwiera do masy.
    Żeby zachować identyczną funkcjonalność, musisz sygnałem z wyjścia OC zasterować jakoś 12V. Najprościej małym przekaźnikiem. I dopiero wyjście tego układu podłączyć do istniejącego fragmentu Twojej instalacji.

sosarek napisał:

Nie wiadomo jak zaprogramowany jest nadajnik, czy nie ma po drodze przekaźników wpiętych do wyjść wysoko prądowych?
    Prawdopodobnie tak jest. Ale skoro nie grzebiemy w nie swoim urządzeniu, to musimy dopasować swoje sygnały.

0
  • #4 07 Lis 2016 19:45
    Krzysiek823
    Poziom 2  

sosarek napisał:

Dlaczego wymieniasz płytę - uległa awarii, brakuje Ci wejść czy masz zamiar rozbudować system o czujniki bezprzewodowe?

Centralka ma już kilka lat, a potrzebuję, jak napisałeś, czujniki bezprzewodowe oraz dodatkowo moduł GSM. Wymiana na nową płytę wydawała się bardziej atrakcyjna niż rozbudowanie istniejącego systemu.
    sosarek napisał:

Słuszna uwaga i przepraszam za brak wszystkich informacji. Zbierając wszystko w jedno miejsce:
    - wyjście OUT 1 wysokoprądowe (alarm włamaniowy) - sygnalizator zewnętrzny + nadajnik
    - wyjście OUT 2 wysokoprądowe (alarm włamaniowy) - sygnalizator wewnętrzny
    - wyjście OUT 3 i 4 wysokoprądowe - skonfigurowane jako zasilanie - zasilanie czujek, dodatkowo na każdym wyjściu przekaźnik podłączony do nadajnika
    - wyjście OUT 5 (OC) - sabotaż

Niestety nie mam dostępu do skrzynki z nadajnikiem i nie wiem jak to jest podłączone.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo