Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca co ciągła praca dmuchawy

07 Lis 2016 19:29 2811 6
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich, z góry przepraszam jeżeli umieściłem temat w złym dziale. Mam spory problem ze sterownikiem pieca co scl 200 lub z dmuchawą? Problem polega na tym ze po włączeniu sterownika odrazu załącza sie dmuchawa nawet jeżeli w piecu sie nie pali. Wczesniej dmuchawa załączała sie przy ok 30 stopniach natomiast teeraz zaczęła chodzić cały czas. Jaka moze byc przyczyna takiego zjawiska, czy winna jest dmuchawa czy sam sterownik?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Próg jej zadziałania nie został zmieniony na mniejszy?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 3  
    Nie, wszystkie ustawienia sterownika zostały nie zmienione
  • Poziom 35  
    Skoro nic nie było zmieniane, a wcześniej to się inaczej zachowywało, to możliwe, że uszkodziło się wyjście sterownika zasilające dmuchawę.
  • Poziom 34  
    Na 99% skończył się przekaźnik wentylatora. Jeśli masz wiedzę i umiejętności możesz rozebrać sterownik i sprawdzić w stanie bez napięciowym czy styki przekaźnika są zwarte.
  • Poziom 1  
    pozwolę się podpiąć pod temat ... sterownik scl 22b chciał bym go uzyc do sterowania wentylatorem garażowym (tylko przedmuch) temperatura pracy na sterowniku jest min 30 stopni czy mogę ta temperaturę jakoś zmniejszyć zeby wentylator załączał sie w warunkach garażowych