Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Samsung VP-D23i - Zamiast odtwarzanego obrazu różowy ekran

matma1111 07 Lis 2016 23:12 771 2
  • #1 07 Lis 2016 23:12
    matma1111
    Poziom 10  

Sprzedałem wyżej wymienioną kamerę i następnego dnia po wysyłce dostaje telefon, że nie odtwarza kaset babki, która ją kupiła jedynie widać różowy ekran. Bardzo mnie to zdziwiło, bo moją kasetę odtwarzała jak robiłem zdjęcia do aukcji i przed samą wysyłką jeszcze sprawdziłem i było ok. Odesłała mi kamerę ze swoją kasetą żebym sprawdził i rzeczywiście ani na mojej, ani na jej nie działa. Kiedy wciśnie się play nie rusza się licznik, widać albo różowy ekran z poziomymi paskami, albo zielony (na zdjęciu widać jak niebieski) też z poziomymi paskami (przypomniało mi się, że czasami na różowo mignął ekran, ale to na sekundę). Teraz nawet jak się nagra coś to nic nie odtwarza. Z karty pamięci normalnie się odtwarza, więc wnioskuję, że to wina głowicy i dlatego nic nie widać. Przeczyściłem ją alkoholem izopropylowym, ale bez efektu.
    Obstawiacie głowicę? Jak to ona to tylko wymiana, czy da się ją jakoś zreanimować? Czy takie uszkodzenie mogło powstać podczas wysyłki, czy po prostu kaseta innej firmy dobiła głowicę, która mogła być uszkodzona wcześniej?

Kamera Samsung VP-D23i - Zamiast odtwarzanego obrazu różowy ekran20161107_2..500.jpg Download (1.32 MB) Kamera Samsung VP-D23i - Zamiast odtwarzanego obrazu różowy ekran20161107_2..341.jpg Download (2.36 MB)

• #2 08 Lis 2016 12:14
    grubas
    Poziom 40  

Mogło stać się to podczas transportu.
    Naprawę zacznij od przeczyszczenia wszystkich taśm i ponownym ich montażu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME