Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur Smart ZWB28 - Stukanie przy włączaniu się ogrzewania

08 Lis 2016 07:45 1164 3
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,
    Mam problem z moim piecem Junkersa, a mianowicie przy włączaniu się ogrzewania piec stuka. Pokrótce wygląda to tak, że gdy sterownik zadaje piecowi rozpoczęcie grzania, ten zaczyna szumieć jak zwykle ale po chwili słychać głośny stuk, słyszalny w zasadzie w całym mieszkaniu. Oprócz tego piec działa zupełnie normalnie tzn. grzeją kaloryfery, grzeje wodę, trzyma temperaturę itp. Nie pojawiają się też żadne komunikaty ani nic nigdzie nie kapie. Z mojej oceny kaloryfery są odpowietrzone. Problem pojawił się po uruchomieniu ogrzewania w tym sezonie grzewczym.
    Co to może być, podejrzewam jakiś zawór ale ciężko stwierdzić.. Głównie chodzi mi czy to coś poważne i może skutkować poważniejszą awarią, bo w zasadzie można z tym żyć, z tym że uciążliwe staje się to w nocy, gdyż stuk ten potrafi obudzić..
    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Stuknięcie może wynikać z przyłączenia się zaworu 3-drogowego z c. w. na c. o.. Nie jest to groźne, jedynie mało komfortowe... Czy chcesz ładować kasę to zależy od możliwości. Najprościej wymienić płytę która inaczej steruje tym zaworem, albo zawór na inny model.
  • Poziom 5  
    Właśnie zauważyłem, że nie zawsze się to dzieje przy włączaniu pieca, oraz nie jest to zależne od odkręcania ciepłej wody pomiędzy włączeniami. Rozumiem, że zawór ten wraca do jakiegoś położenia, a nie pozostaje w położeniu c.o. jak nie odkręca się wody?