Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FORD MONDEO 2.0 TDCI 130KM - Biały dym przy dogrzewaniu silnika

Monikafoli 08 Nov 2016 09:27 4809 9
 • #1
  Monikafoli
  Level 2  
  Witam. Autko jak w tytule, z 2004 roku, przebieg 320 tyś. km.
  Problem pojawił się kilka dni temu. Po odpaleniu go przy temperaturze zewnętrznej bliskiej zeru zaczyna bardzo mocno dymić na biało z jakiejś rurki pod autem na wysokości fotela kierowcy. Czuć zapach spalin. Świeci się kontrolka "śnieżynka" ;) Podejrzewam jakiś problem z ogrzewaniem silnika. Dymu jest bardzo dużo i jest dosyć gęsty. Aż ludzie na ulicy zwracają mi uwagę, że "coś się pali". Zazwyczaj po około 1-2 min. przestawał, ale dziś z rana kopcił przez całą drogę, ok 15 minut.
  Pomóżcie proszę i poradźcie coś ;)
 • #3
  karter
  Level 18  
  Wejdź pod auto i zobacz skąd dymi, jak się nie znasz zrób zdjęcie i zamieść tu.
 • #4
  MobilTruck
  Level 31  
  Masz dogrzewacz spalinowy silnika potocznie zwany webastem,i pewnie nie domaga stąd ten dym.
 • #5
  janek1815
  Level 38  
  Śnieżynka żółta zaświeca się gdy temperatura zewnętrzna wynosi 1-4 stopni. Jeśli jest 0 lub poniżej świeci się czerwona. Check engine ma symbol silnika i jest żółta jak i sławna sprężynka.
 • #6
  Monikafoli
  Level 2  
  Dziękuję za odzew ;) Wiem, że ten dym to efekt dogrzewania silnika i że powinien się z tamtąd wydobywać, ale moim zdaniem jego ilość jest niedopuszczalna. Ktoś mi powiedział, że może to świeca żarowa. Jak myślicie? Wysyłam filmik, w tym momencie jeszcze nie było najgorzej, momentami dymiło jeszcze ze dwa razy bardziej.
 • #8
  andrzej20001
  Level 43  
  Webasto dymi jak parowóz ,do przeglądu u fachowca w tej dziedzinie trzeba jechać.
 • #9
  janek1815
  Level 38  
  andrzej20001 wrote:
  Webasto dymi jak parowóz ,do przeglądu u fachowca w tej dziedzinie trzeba jechać.

  Były przypadki że jak webasto odpalało na czas aby podgrzać samochód to ludzie biegali z gaśnicami :) tutaj jest podobnie.
 • #10
  Monikafoli
  Level 2  
  Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Autko po wizycie u fachowca. Problemem była pęknięta komora spalania i w związku z tym również niedomagający sztyft żarowy (tak zrozumiałam ;) ). Wymiana całości (z uszczelkami i sitkiem) kosztować miałaby ok 1300zł... W związku z tym webasto zostało odłączone i tą zimę przejeżdżę bez dogrzewania silnika, a przed przyszłą może odłożę kasę i je naprawię ;) Pozdrawiam serdecznie.