Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FORD MONDEO 2.0 TDCI 130KM - Biały dym przy dogrzewaniu silnika

Monikafoli 08 Nov 2016 09:27 4809 9
    Monikafoli
    Level 2  
    Witam. Autko jak w tytule, z 2004 roku, przebieg 320 tyś. km.
    Problem pojawił się kilka dni temu. Po odpaleniu go przy temperaturze zewnętrznej bliskiej zeru zaczyna bardzo mocno dymić na biało z jakiejś rurki pod autem na wysokości fotela kierowcy. Czuć zapach spalin. Świeci się kontrolka "śnieżynka" ;) Podejrzewam jakiś problem z ogrzewaniem silnika. Dymu jest bardzo dużo i jest dosyć gęsty. Aż ludzie na ulicy zwracają mi uwagę, że "coś się pali". Zazwyczaj po około 1-2 min. przestawał, ale dziś z rana kopcił przez całą drogę, ok 15 minut.
    Pomóżcie proszę i poradźcie coś ;)
    karter
    Level 18  
    Wejdź pod auto i zobacz skąd dymi, jak się nie znasz zrób zdjęcie i zamieść tu.
    MobilTruck
    Level 31  
    Masz dogrzewacz spalinowy silnika potocznie zwany webastem,i pewnie nie domaga stąd ten dym.
    janek1815
    Level 38  
    Śnieżynka żółta zaświeca się gdy temperatura zewnętrzna wynosi 1-4 stopni. Jeśli jest 0 lub poniżej świeci się czerwona. Check engine ma symbol silnika i jest żółta jak i sławna sprężynka.
    Monikafoli
    Level 2  
    Dziękuję za odzew ;) Wiem, że ten dym to efekt dogrzewania silnika i że powinien się z tamtąd wydobywać, ale moim zdaniem jego ilość jest niedopuszczalna. Ktoś mi powiedział, że może to świeca żarowa. Jak myślicie? Wysyłam filmik, w tym momencie jeszcze nie było najgorzej, momentami dymiło jeszcze ze dwa razy bardziej.
    andrzej20001
    Level 43  
    Webasto dymi jak parowóz ,do przeglądu u fachowca w tej dziedzinie trzeba jechać.
    janek1815
    Level 38  
    andrzej20001 wrote:
    Webasto dymi jak parowóz ,do przeglądu u fachowca w tej dziedzinie trzeba jechać.

Były przypadki że jak webasto odpalało na czas aby podgrzać samochód to ludzie biegali z gaśnicami :) tutaj jest podobnie.
    Monikafoli
    Level 2  
    Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Autko po wizycie u fachowca. Problemem była pęknięta komora spalania i w związku z tym również niedomagający sztyft żarowy (tak zrozumiałam ;) ). Wymiana całości (z uszczelkami i sitkiem) kosztować miałaby ok 1300zł... W związku z tym webasto zostało odłączone i tą zimę przejeżdżę bez dogrzewania silnika, a przed przyszłą może odłożę kasę i je naprawię ;) Pozdrawiam serdecznie.