Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V70 - Zakłócenia podczas pracy silnika ekran LCD/ Odtwarzacz multimediów

vinci13 08 Lis 2016 12:45 393 0
    vinci13
    Poziom 9  
    Witam, problem następujący, w miejsce org ekranu volvo zabudowałem 6.5" LCD razem z dołączonym sterownikiem posiada on różnorodne porty IN i OUT w tym USB i wbudowany interfejs do odtwarzania multimediów. Jednak podczas pracy silnika w głośnikach słuchać dźwięk ( narastający częstotliwością w raz z obrotami silnika ) dodam ze odtwarzając muzykę z radia czy to CD czy FM jest cisza jak makiem zasiał. Alternator sprawdzony i sprawny układ ma zasilanie 12V wpięty w skrzynkę bezpieczników z masą w miejscu innych w samochodzie przed układem zastosowałem Filtr przeciwzakłóceniowy uniwersalny 3 kable zredukował on problem w 70% płytka jest uziemiona z pojazdem jak i z radiem jednak nadal podczas jazdy z większa prędkością wyraźnie słychać niepożądany dźwięk. Tu moje pytanie co jeszcze mogę zrobić aby się tego pozbyć ? mam kilka niewielkich pierścieni Ferrytowych jednak sam nie wiem gdzie najlepiej by było ja zamocować. proszę o jakąś rade albo nakierowanie na dobry trop. niżej poglądowe zdjęcie jak wygląda układ który generuje cały problem dodam ze 5v zasilacz z lampki z gnaizdem samochodowym niemal całkowicie pozbył się problemu jednak jest za słaby aby uciągnąć to na stałe, zakup uniwersalnego zasilacza samochodowego z regulacją od 4.5-12V nie zmienił nic.
  • Sklep HeluKabel