Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena zewnętrzna - pytania laika

08 Lis 2016 17:09 612 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry

Posiadam antene takiego typu jak przedstawiono na zdjęciu - z wbudowanym wzmacniaczem.

Jako, że jestem na wynajmowanym mieszkaniu to będę musiał takową antenę zdemontować ze względu na prace remontowe bloku w którym mieszkam ( ocieplanie budynku)

Powiedzcie mi proszę czy w takim razie zwykłe odpięcie kabla od dekodera Dvb-dt wyłączy zasilanie na antenie ? Czyli wtedy bez problemu będę mógł odkręcić palcami żyłę która znajduje się w puszce na antenie ? Bo żadnego zasilacza zewnętrznego nie posiadam do anteny...A że kabel idzie za meblościanką to nie mam zbytnio wglądu czy coś tam po drodze jeszcze jest.

Początek kabla w dekoderze jak na zdjęciu poniżej a koniec w tej puszce w antenie.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Jeśli nie ma zewnętrznego zasilacza, to wzmacniacz jest zasilany z dekodera.
    Odłączenie wtyczki od dekodera spowoduje odłączenie zasilania i możesz spokojnie demontować antenę.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    barneyy95 napisał:

Jako, że jestem na wynajmowanym mieszkaniu to będę musiał takową antenę zdemontować ze względu na prace remontowe bloku w którym mieszkam ( ocieplanie budynku)

Początek kabla w dekoderze jak na zdjęciu poniżej a koniec w tej puszce w antenie.

Pozdrawiam

Zobacz w menu dekodera czy masz włączone zasilanie anteny. Jak masz to wyłącz i zobacz czy przestanie odbierać . Jak tak to odłączenie od dekodera załatwi sprawę.
    Jak nie tzn. , że co inne zasila antenę lub jest pasywna.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Dla bezpieczeństwa dekodera nie two jego to wyciąg wtyczkę z dekodera a wtedy możesz kręcić i wykręcać ile chcesz. Tam jak już jest od 5 do 12 Volt.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    barneyy95 napisał:
    Czyli wtedy bez problemu będę mógł odkręcić palcami żyłę która znajduje się w puszce na antenie ?

Nawet, jeżeli zasilenie jest podłączone, to napięcie zasilające ma wartość 12 V i jest zupełnie bezpieczne.
    Ale ostrożności nigdy za dużo...
  • Poziom 2  
    Dziękuje pięknie za szybkie odpowiedzi.