Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja Alarmu Satel ca 10

08 Nov 2016 17:31 1131 7
 • Level 16  
  Witam .
  Mój system to satel ca10 , sześć czujek , kogut i dwa manipulatory jeden LCD drugi Led .Jedna strefa na wszystko .
  Jeden manipulator przy drzwiach drugi w garażu . Chciałbym skonfigurować alarm i manipulatory w bardzo prosty sposób .To znaczy tak żeby oby dwa manipulatory działały w ten sam sposób ten sam priorytet oba obsługujące jedną strefę . Wychodząc przez garaż i uzbrajając alarm chciałbym mieć możliwość powrotu przez drzwi , wyłączając alarm i odwrotnie . Wydaje się naturalne i proste .
  W serwisie satela powiedziano mi ze to niemożliwe .Jedyna mozliwośc jak twierdzą to taka ze manipulator LEd musi być najpierw przełączony na strefe 1 wciskając jedynke na klawiaturze i przytrzymując a następnie można włączać i wyłączać czuwanie lub alarm .
  Lub stworzenie dwóch stref jednak wtedy w momencie alarmu trzeba resetować oba manipulatory .
  Czy jest inna możliwość jeśli tak to jak to zrobić ?
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • OptexOptex
 • OptexOptex
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Jeden z typów KLED można łączyć do systemu równolegle -na tym samym CLK.

  wycinek z instrukcji:
  "Manipulatorów nie należy łączyć równolegle do jednego sygnału CLK (jedna strefa
  - dwa manipulatory). Dotyczy to wszystkich manipulatorów typu LCD oraz CA-10
  KLED-M i CA-10 KLED-S. Jedynym wyjątkiem są manipulatory CA-10 KLED,
  które można łączyć równolegle"
 • Level 16  
  Dzieki za odpowiedzi , jak dla mnie to porażka jak można tak zrobić system żeby nie można przypisać dwóch szyfratorów do jednej strefy.Przecież to podstawa .Niestety mój alarm ma już parę lat i chciałem dołożyć drugi manipulator . Tak jak piszesz Xury będę kombinować z drugą strefą , to chyba w tym wypadku najlepsze rozwiaznie choć nie idealne . Rysiek2 racja można wrzucić dwa manipulatory LED do jednej strefy jednak ja mam już jeden LCD . Jak wiesz posługiwanie się LEDem jest bardzo niewygodne . Pozdrawiam
 • Level 25  
  uomo wrote:
  Dzieki za odpowiedzi , jak dla mnie to porażka jak można tak zrobić system żeby nie można przypisać dwóch szyfratorów do jednej strefy.

  Da się to zrobić tak, aby pomimo istnienia dwóch klawiatur i dwóch stref wszystko razem działało w taki sposób, w jaki chce autor tematu. Jak skonfiguruje, to może się pochwali.
 • Level 1  
 • Level 19  
  Wbrew pozorom stara, poczciwa CA-10 nie jest taka zła. Tak jak napisał kolega wyżej, tworzymy dwie strefy, przypisujemy do nich te same wejścia i odznaczamy hasła jako globalne. Likwidujemy wtedy funkcję Go To, która jest zbędna. Co do infolinii Satela, to niektórzy panowie tam pracujący, nie mają podstawowej wiedzy.
 • Level 16  
  Witam dziękuje wszystkim za podpowiedzi , odzywam się dopiero teraz bo nie konfigurowałem sam wziąłem technika . Sytuacja wygląda tak że są dwie strefy każdy manipulator uruchamia i wyłącza obie tak jak chciałem tylko jeden mały problem technik nie mógł ustawić jednakowych haseł na dwie strefy wyrzucał błąd, walczył z tym kilka godzin . Mam w dalszym ciągu aktywną funkcje "go to " zasugerowałem technikowi ze może to jest problemem , jednak twierdzi ze nie , i że jest wiele wersji ca 10 a ja mam jedną ze starszych . W każdym razie jest w miarę OK a ja już mam trochę dość .