Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seicento 1.1 - Nie działajace wycieraczki przednie sejko - napięcie w przewodach

08 Lis 2016 18:31 1584 2
  • Poziom 8  
    Witam,

Przeczytałem kilka tematów na temat problemów z wycieraczkami w fiacie seicento( 2002, 1.1). Podobnie jak w poprzednich tematach, przy uruchomionym silniku, włączyłem wycieraczki na pierwszy bieg, a te zatrzymały się w połowie szyby. Spalił się bezpiecznik 20A i teraz za każdym razem po przekręceniu kluczyka w stacyjce bezpiecznik się przepala. Wypiąłem kostkę, chcąc sprawdzić czy i w jakim przewodzie na odpowiednim biegu jest napięcie. Sytuacja wygląda tak jak w przedstawionej poniżej tabeli. Zastanawiające jest to, że tuż po przekręceniu zapłonu w czerwonym przewodzie pojawia się napięcie. Moim zdaniem wygląda na to, że wycieraczki po prostu chcą wrócić do położenia początkowego - czy mam rację? Osobiście stawiam, że zatarł się silniczek. Prosiłbym o potwierdzenie, że w zależności od pozycji włącznika napięcie znajduje się na odpowiednich zaciskach.

seicento 1.1 - Nie działajace wycieraczki przednie sejko - napięcie w przewodach

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc. Uruchomiłem nowy temat, ponieważ jeden z najświeższych i najbardziej zbliżonych do mojego problemu byl uż zamkniety
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zatarł się mechanizm wycieraczek, więc może da się to jeszcze uratować.
    Tak dobrze myślisz, silniczek kręci do pozycji 0 więc dlatego pali bezpiecznik.
  • Poziom 8  
    Tak, Diagnoza okazała się słuszna. Zatarł się sworzeń "od strony pasażera". Po rozpięciu mechanizmu nie było możliwości aby go obrócić. Wkręcenie mniejszego płaskownika w imadło i obracanie większym pozwoliło na rozruszanie mechanizmu. Niestety nie do końca to pomogło, bo teraz mechanizm jest ruchomy ale nadal potrafi się zatrzymać. Muszę dogłębniej wyczyścić prowadniki i porządnie nasmarować. Dziękuję za poradę i pomoc. Temat do zamknięcia.