Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ekran w iphone 6 plus szaleje i nie działa

Kamilkurde 08 Nov 2016 19:06 5847 11
    Kamilkurde
    Level 2  
    Witam. Mam pytanie, rok temu kupiłem iphone 6 plus 64gb i jakiś czas temu wyświetla zaczą szaleć(włączały się zeczy chodzisz nie dotykałem ekranu) i dotyk nie reagował. Na początku wystarczyło docisnac ekran i wtedy wszystko działało. Ale teraz w ogóle nie działa dotyk i dociskanie nie pomaga, i tu się rodzi moje pytanie czy wystarczy wymienić ekran na nowy i wszystko będzie działać czy trzeba zrobić coś więcej lub czy to się w ogóle opłaca naprawiać? Z góry dziękuję
    Kamilkurde
    Level 2  
    Nie stety sama wymiana ekranu nie wystarczy. Dowiedzialem sie ze za same czesci do nsprawy telefonu trzeba zaplacic 2000 pln
    gsmowiec
    User under supervision
    Zanieś do innego serwisu jeżeli usterka powstała samoistnie i nie było ingerencji niekompetentnych osób trzecich w płyte główna to pewnie poleciał któryś z kontrolerów dotyku (jeśli to rzeczywscie nie wina lcd),a jak masz jeszcze gwarancje to go oddaj.
    2000pln to zdecydowanie za dużo według mnie.
    EDIT@
    Czytałem ostatno gdzieś artykuł że ludzie masowo zgłaszają podobną usterkę w USA i jeden z serwisów bodajże ifixit stwierdził że to przez wadliwą konstrukcje.
    Ile w tym jest prawdy nie wiem ale tak jak pisałem jesli telefon jest na gwarancji to warto z niej skorzystać.
    nodeb3
    Level 12  
    Wada fabryczna iPhone'a 6/6PLUS. Kontroler odpowiadający za dotyk odlutowuje się po jakimś czasie, dotknie to każde urządzenie kwestia czasu i tego w jaki sposób było eksploatowane. Wada została zniwelowana od iPhona 6S.

Dodano po 2 [minuty]:

Jeżeli telefon jest jeszcze na gwarancji jest mała szansa, że producent zgodzi się na wymianę urządzenia. Musisz dobrze zaargumentować tą wadę. W USA Apple zaczyna powoli uznawać tą usterkę i są już osoby, którym wymieniono telefony na nowe w ramach gwarancji.
    rudy178
    Level 15  
    Możesz wymienić śmiało w ispocie, ja 2 sztuki po gwarancji zaniosłem do nich i powiedzieli, że nawet po gwarancji wymieniają, taki był oficjalny komunikat apple, podobno. W każdym razie, wymienili na refabrykowane, ale nowe:)
    User removed account
    User removed account  
    RafalB

Level 28  
    tojaert wrote:
    Im więcej ktoś żąda za naprawę, tym bardziej prawdopodobne, że nie potrafi tego zrobić dobbrze. Sama wymiana trwa ok 20-30 min. Ileż to może kosztować??? Dodam, że profesjonalna naprawa zabezpiecza przez kolejnym przypadkiem pękania układów.
    Warto się więc zastanowić przez oddaniem telefonu komukolwiek z 2000 zł

Intrygujace ;)

Po moim popudractwie wychodzi tak
    ekran w iphone 6 plus szaleje i nie działa

Hmm ile może kosztowac?
    Mikroskop z oswietleniem 5 tys brutto
    Stacja lutownicza 2 tys brutto
    Podgrzewacz 580 zl brutto
    Stacja Hot-Air 1089 zl brutto
    Zasilacz serwisowy 2.7 tys brutto
    Pomniejsze rzeczy jak topniki, sitka, pasty etc wyjdzie lekko ponad 1 tys zl
    Doświadczenie - bezcenne ;)
    User removed account
    User removed account  
    RafalB

Level 28  
    tojaert wrote:
    iFixthis.pl ... coś nie działa

Zgadza sie, robi sie...ale nie celuje w klienta indywidualnego więc nie mam pośpiechu:)

Co do kosztów to przemilcze Twoje wyliczenia bo sam zauważasz, żeby zastanowić się komu powierzyć sprzęt za 2 tys zl ;)

Popudractwo to oczywiście żart z mojej strony nt. wyniku mojej wymiany czy reballu układu.
    User removed account
    User removed account  
    hacker_ice

Level 24  
    Wymiana kontrolera dotyku to tak mniej więcej koszt ok 350zł, widziałem wyliczenia jakiegoś serwisu. Sam się zajmuję naprawą sprzętu apple'a. Czasem jest tak że wymienisz kontroler dotyku a dotyk nadal wariuje i to nie przez układ a inne rzeczy i wtedy trzeba robić całą diagnostykę płyty i cena rośnie. Dla osób co mają sprzęt i to robią codziennie to jest jedna z najprostszych napraw. Niestety nikt Ci tanio nie zrobi bo jak inny pisali ingerencja w płytę wymaga sprzętu doświadczenia i w Polsce bardzo mało osób to robi.
    User removed account
    User removed account