Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny na GDN 32-300-8SC

12 Lip 2005 22:39 7064 48
  • Poziom 16  
    Witam! Planuje zrobić 2 duże kolumny na GDN 32-300-8SC, ale nie wiem czy zrobić po 2 czy po 4 głośniki na kolumne. Pokój ma ok 4*5m. Na pierwszy wariant(z dwoma basowymi) przypada obudowa 150l strojona na 50Hz. Drugi wariant(4 basowe) to obudowa 250l strojona na 48Hz. Nie wiem czy przy zastosowaniu 4 głośników będzie dużo lepiej ale napewno będzie dużo... Średnie które planuje zastosować to GDM 18/80 a wysokie GDWT 9/100fp.

• Spec od akustyki
    Ales wyjechał teraz.....
    Policz sobie koszty tego ustrojstwa. W tej cenie dostaniesz porządny głośnik. Nie mówiąc, ze to będzie wielkie, niewygodne i nie zagra prawidłowo. Przede wszystkim zły jest dobór średniotonowego i wysokiego. Przecież moc basu to będzie 600W albo nawet 1200W. Do tego potrzebujesz drivera i to poważnego. Na twoim miejscu zapomniałbym o tym. Poza tym masz 20m. Po co Ci tyle.
  • Poziom 16  
    Lubie gdy jest głośno i jednocześnie jest ładny bas. Może zamiast średniego zastosować jakiś szerokopasmowy o większej mocy? Co do gwizdka to nie pomyślałem... Myśle że uda sie dołożyć do drivera.
  • Poziom 25  
    hehheee kolumny spoko ! ale powiedz czym zamierzasz to zasilić ? ja tez mam pokój 20m² i kolumny DIY na GDN 20/40/14 , GDM 12/60 , GDWK 10/80/7 i na taka powierzchnie pokoju sa wystarczające , a to co ty chcesz zbudowac nadaje się na szkolna potańcówke , zastanów się dobrze , zawsze możesz kupic używane jakies estrady LDM za kwote którą musiałbys wydać na te STXy !

pozdrawiam marniu

• Spec od akustyki
    W sumie dziwna sprawa. Myślę ze troche przesadziłes. Możnaby dać coś z serii studio firmy Beyma. Tylko ostatnio trochę sie pogorszyło wykonanie tych głośników. Ale jest tam model 12BR100. Jest też słabszy 12BR70. Myśle, ze mógłbyś dać 2 takie w pudło, jeżeli koniecznie potrzebujesz sporej mocy. Średniak też z ich oferty. Wysoki może wtedy być GDWT, jeżeli lubisz tuby, albo jest taki gwizdek Beymy TC1020 chyba.

A jeżeli nie boisz się estrady w domu (głośniej, wyżej strojone, troszkę gorsza jakość - chociaz mysle ze lepsza niz STX), to mógłbym Ci zaproponować Truvoxy 1525e w korzystnej cenie.
  • Poziom 26  
    Truvoxy 1525e !!!???!!!???!!! do pokoju 20 m2 ??!!!??!!! troche za duzo nei wydaje ci sie ?? Przez to bedzie straszzzzznie glosno. A co do pomyslu na 2 glosniki GDN na kolumne to bedzie monstrum i bedzi edozo nizej schodzic. Na 4 glosnikach na kolumne to ogromna przesada chyba jaja se robisz na 20 m2 to takie cisnienie ze wzrok bys tracil :P Na 8 glsonikach stxa bedize jak na 2 Truvoxach. A to predzej na sale 150m2 sie nada. ZAstanow sie nad tym wydatkiem bo moze lepiej kupic cos lepszejjakosci ale cichszego.

• Spec od akustyki
    To też proponuje głownie Beyme z serii STUDIO. A estrada, jakby sie kolega upierał.

Truvox ma w całym pasmie około 96-98dB. To położy 2 STXy na łopatki. Ale nie da tak niskiego zejscia, chociaz mile zaskakują. No i nie są aż tak prądożerne dzięki niezłej efektywności.
  • Poziom 26  
    96-98 dB to duzo w porownaniu do stx gdzie jest 91dB to jest 7 dB wiecej czyli ponad cztery razy glosniej. A jeszcze moc ma wieksza
  • Poziom 43  
    Altus znowu wychodzisz z nietypowymi problemami, albo nagłaśniać coś dużego małą ilością sprzętu albo coś małego dużą objętościowo ilością sprzętu.

Chcesz mieć głośnio i tanio odpowiedź: ARZ 6608
    CHcesz miec jeszcze do tego Bas: Tuba na STX 30 cm w wersji estradowej (opisywana przez DjBolo)

po za tym obudowa jest przesadzona, te głosniki lubią małe obudowy, a Ty opturujesz za Dwoma Wannami o pojemności razem 500 litrów. Eltron ma wielkie skrzynie na dwa głośniki, a nie wiadomo czy ma 150 litrów, a kto to widział 250. Miałbys problemy ze strojeniem tego... musiałbyś robić bardzo szerokie otwory by uzyskać 50 Hz w 250 litrach.

Chcesz mieć ładnie i na miejscu kup monitory studyjne w sam raz do takiej wielkosci pomieszczenia. Za 400 złoty + koszty zwiazane z resztą przetworników i zwrotnicami kupisz juz coś za 1000 złoty...

Mógłbyś spokojnie kupic za tą cene dwa Soltony craafty, może nawet jakiegoś Eminenca, którego wystarczyłoby do porzadku uzupełnić driverem GDWT tonsila.
  • Poziom 18  
    Te kolumny zajmą ci tyle miejsca, że objętość zmaleje kilkukrotni i z 20 metrów powierzchni zrobi się kilkanaście ;). To niewiarugodnie głupi pomysł. Polecam serię o średnicy 27 cm. Pięknie grają te głośniki w małych pomieszczeniach.
  • Poziom 16  
    Ok więc wersja na 2 basowych i obudowie 150l. Nie zajmie już tak dużo miejsca... Wzmacniacz na razie mam 2x100W jednak w przyszłości planuje kupić jakąś mocną końcówke.
  • Poziom 26  
    pffff 100W na dwa basowce po 300W przez ten wzacnacz sie zagotuje.
  • Poziom 18  
    Kup najpierw wzmacniacz mocniejszy (ok. 2 x 300 / 400 W).
  • Poziom 20  
    Kwaczor napisał:
    "A jeżeli nie boisz się estrady w domu (głośniej, wyżej strojone, troszkę gorsza jakość - chociaz mysle ze lepsza niz STX), to mógłbym Ci zaproponować Truvoxy 1525e w korzystnej cenie."
    można wiedzieć po ile te Truwoxy?i czy mżna je zamontować w 50-cio litrowej obudowie z bierną membraną?pozdrawiam
  • Poziom 20  
    dzięki.
    posłałem tego linka kumplowi,nakręcił się na soundsystem,ale uparcie pyta,co myślę o zabawkach..sam szukam czegoś do 50 l PR(?),pomyślałem o tych stx,bo je tu chwalicie,niedrogie są,myślę żeby sie pobawić z tymi obudowami.mam też do zagospodarowania 90 l skrzynie,jeszcze bez frontów,więc jeśli Ci Twoje paczki nie zejdą,to daj znać ile chcesz za głośniki.
  • Poziom 16  
    Jakbym podłączył głośniki równolegle i grał bez przerwy na max power to może by sie zagotował ale jeśli zrobie 8ohm nic mu sie nie stanie... Nie rozumiem, jeśli głośnik jest mocniejszy od wzmacniacza wcale go nie zagotuje... Co myślicie o Unitrze RWM - 1505(wersja estradowa)? 2x400W/2ohm, końcówka przystosowana nawet do mocy 2x600W.
  • Poziom 26  
    mowie zagotuje bo jak sie robi takie wielkie kolumny to napewno nie do cichego sluchania. Wiec na 90% bedziesz sluchal na nich glosno i przy wzmacniaczu 100W jak podkrecisz galke na opór to taki wzmacnaicz nie wytrzyma dlugo i przy 3/4 mocy straci kontorle nad glosnikiem. Efektem bedzi epierdzaca muza i po godzinie usmarzony wzmacniacz.
  • Poziom 27  
    Już koledzy mówili, kup sobie coś z serii estradowych np Eminence. Do tego tuba niskotonowa na estradowcu STX i masz świetny zestaw + jakiś szerokopasmowiec albo tubka na wysokie tony.
    Efektywność w granicach 100dB/wat i mocy 300W. Teraz tylko wzmacniacz i możesz organizować dyskoteki.
    Nie inwestuj w zastosowania DOMOWE, jeśli chcesz takiej skuteczności. NIe opłaca się łączyć kilku głośników w wannie ponad 200L. To jest duże, nieopłacalne i nie tędy droga.

Swoją drogą, pytam z czystej ciekawości, czemu nie pociąga cię jakość przy umiarkowanej głośności ??
  • Poziom 26  
    nei wydaje wam to sie smieszne estradówy do domu ?? Jeszcze tuby. Wez zrob normalne kolumny na 2x32-300 i bedzie strasznie jak na dom. Albo zrob Na jednym 38-300ae i tez masakra. A robienie zestawu 2x1KW do domu to nei oplacalne troche.
  • Poziom 24  
    koleś sobie po prostu nie wyobraża ocb. Pewnie ma w domu mini wieże na ktorej pisze 2x 200W pmpo i chciałby coś więcej.
    Jeśli masz wzmacniacz 2x100 - sklej sobie kolumienki MDCSa po prostu. Tu nie ma o czym gadać. Przy pół kW w domu nie da sie wytrzymać. Albo daj po jednym takim GDN 32-300 albo estradowym 32-200. Będziesz miał taki sajgon, że sąsiedzi z domów obok będą interweniować (nie wyobrażam sobie, że chcesz takie wielkie audio do mieszkania).
  • Poziom 16  
    Szanowny kolego De Virez. Mam w pokoju wzmacniacz 100W, altusy 140+dwie samoróbki na STX GDN 25-100-8. Wiem co to jest hałas, bo altusy chodzą u mnie na granicy śmierci. Kolega ma stuningowane ALTONY 110(o skróconych rurach BR, przez co brzmienie troche upodabnia sie do altusów) i UNITRE RWM 1505, można spokojnie u niego siedzieć w pokoju przy max mocy tych kolumn, dlatego mam podstawy twierdzić że 100W przy efektywności 95-96db jest cicho. Chciałem sobie kupić mocniejszy bass do altusów, do tego lepszy wzmacniacz, ale nic tak ładnie nie chodzi w tej obudowie, jak oryginalny głośnik, bo jest ona po prostu za mała... Mógłby ktoś dobry udostępnić w końcu dane estradowych STX'ów do WINISD, bo podczas próby wpisywania samemu wychodzi mi błąd...
  • Poziom 22  
    Ty idz lepirj do lekarza bo juz głuchawy jestes...

Ps. Jaki błąd masz w winisd? W wersji alfa, czy beta?
  • Poziom 25  
    Witam niewiem skąd masz parametry RWM 1505 ale z tego co wiem to ma 2x125 przy 4Ω , u mnie w miescie taki stal w komisie zreszta zamieszczłem zdjęcia w któryms z postów i tam jest wyrażnie na kartce jego moc spisana z tabliczki znamionowej !!! chyba że były jakies inne wresje tego wzmaka

pozdrawiam marniu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Jeśli chciałbyś słuchać techniawy i wywalić na tą konstrukcje troche kasy to nie lepiej by było zrobić Jakieś dwie kolumny 3 drożne na STX np 27 cm niskotonowy i do tego suba na jakiejś dobrej 30?Pomyśl nad tym.

Pozdro
  • Poziom 16  
    Podaje sie dla altusa 140 efektywność 96db. Mam wzmacniacz 100w i wiem co te kolumny potrafią wszystko spada ze ścian, segmentów itp, jednak ja bym chciał czegoś więcej... GDN 30/60 są strazsnie słabe i poszły sie p**** już dwa razy u mnie... a UNITRA RWM na tabliczce znamionowej z tyłu ma wyraźnie napisane 2*400W jest to moc przy 2Ω. Są chyba dwie wersje tego wzmacniacza: estradowa i radiowęzłowa, kumpel posiada tą pierwszą. Czy GDN 32-300-8SC w obudowie z A140 to dobry pomysł? Apropos WINISD to posiadam wersje ALPHA.

A co do głośników STX'a to nie ma w bazie danych do serii estradowej :(.
  • Poziom 24  
    Nie, żebym sie czepiał, ale może weź sobie w pokoju zainstaluj syrene strażacką, myśle, że ilość db bedzie spoko, a i tak przy takich natężeniach mało słychać, więc jeśli odpalisz taką syrene obok altusów, będziesz miał w pokoju naprawde dużo db...
    <rotfl>
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam taka mala propozycje - moze przestaniecie ciagle pisac, ze w domu to nie ma sensu i tak dalej... i nic poza tym.
    Teraz w pokoju 12 metrow kw. bede mial w sumie 1,7kW rzetelnej, czystej mocy RMS - wykorzystam okolo 0,9 kW w tym 0,7 kW na sam bas w postaci juz niedlugo dwoch 15to calowych glosnikow. Moze jestem chory - ale czasem lubie dac czadu. Nie mowcie, co mozna, bo wiele mozna - lepiej poradzic jak to zrobic...
    Akurat estradowe rozwiazania odradzam koledze - bo w domu ladnie nie zagraja. Najlepiej na normalnych glosnikach domowych robic, z czego STXy 300W wytrzymuja i 400W...

Jednak poki co jest troche bez sensu... Proponuje uklad 3drozny z wykorzystaniem jednego niskotonowca na kolumne - najlepiej na dole i z boku, sredniotonowym moze byc ARX Tesli - do tego kopulke DT94 Visatona (jakosc-cena na super poziomie) i gra niezle, ewentualnie jakiegos GDWK Tonsila.