Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dysk zewnętrzny 1TB - WD, Seagate czy Adata

Savek 08 Lis 2016 23:11 3408 7
  • #1 08 Lis 2016 23:11
    Savek
    Poziom 15  

Chciałem kupić zewnętrzny 2,5" dysk 1TB USB 3. Wytypowałem trzy:
    1) Adata DashDrive Durable HD650
    2) Western Digital Elements
    3) Seagate Expansion

Który z nich polecacie? A może zaproponujecie coś lepszego w podobnej cenie?

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Lis 2016 00:09
    as127
    Poziom 14  

Mam Toshibę stor.e basics i WD My Passport
    Oba usb 3.0, 1TB, działają niezawodnie chyba 5lat, chociaż nie są to demony szybkości, ale wtedy były najtańsze na rynku.
    Wadą WD jest lakierowana obudowa która błyskawicznie pokrywa się drobnymi rysami, no ale nie trzymałem jej w etui, i raczej sztywny kabel usb 3.0.
    Kabel Toshiby jest znacznie bardziej elastyczny.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Lis 2016 17:17
    Savek
    Poziom 15  

Adata DashDrive Durable HD650 ma wewnątrz 2,5-calowy dysk twardy Toshiba MQ01ABD100.

Jak wygląda u nas awaryjność tych dysków?

0
  • #4 10 Lis 2016 00:53
    Savek
    Poziom 15  

Savek napisał:
    Chciałem kupić zewnętrzny 2,5" dysk 1TB USB 3. Wytypowałem trzy:
    1) Adata DashDrive Durable HD650
    2) Western Digital Elements
    3) Seagate Expansion

Który z nich polecacie? A może zaproponujecie coś lepszego w podobnej cenie?

Rozszerzę listę o trzy następne:
    4) Western Digital My Passport Ultra
    5) Seagate Backup Plus
    6) Maxtor M3 Portable

0
  • #5 12 Lis 2016 23:18
    Leewang
    Poziom 15  

Również przyłączę się do pytania, pomóżcie wybrać coś co nie zepsuje się po 2 latach użytkowania. Miałem WD Passport 500MB, Transcend 1TB i wytrzymywały po 2 lata maksymalnie.

Poszukuję czegoś wytrzymałego, wiadomo dyskiem nie rzucam, ale jest to dysk przenośny więc noszę go w torbie a nie leży cały czas na biurku.

Potrzebuję czegoś 1TB najlepiej USB 3.0.

0
  • #6 13 Lis 2016 00:54
    woodpecker0
    Poziom 16  

Nie wiem jak tam dzisiaj ma się sprawa dysków zewnętrznych ale mam dwa takie.
    Jeden Seagate, a drugi uwaga... Seagate :D
    Ten pierwszy o pojemności 500GB jest jeżu... strasznie stary nie chciałbym skłamać (a żadnego dowodu zakupu nie mogę znaleźć) ale możliwe, że miałby coś około 9 lat.
    Drugi z nich o pojemności 4TB mam jakieś dwa, trzy... max cztery lata.
    I... obydwa działają bez zarzutu, złego słowa o nich powiedzieć nie mogę, nie są podłączone cały czas, korzystam z nich raz na kilka tygodni/miesięcy, żeby po zgrywać, dokumenty, zdjęcia i inne ważne dla mnie rzeczy.
    Tylko... nie wiem jak tam z ich wytrzymałością bo jedyny ruch w jakim uczestniczą to z drugiego pokoju z szafy do mojego na biurko, nie wiem jak by się miały sprawować przy targaniu ich wszędzie ze sobą ale ja mam normalne" 3.5 calowe dyski, takie bardziej przenośne są i mniejsze - ale mówię ogólnie o swoim zaufaniu do marki, jak przyjdzie mi kupić kolejny to pewnie znowu wybiorę Seagate.

0
  • #7 13 Lis 2016 23:02
    Savek
    Poziom 15  

Ale Seagate daje tylko 24 miesiące gwarancji a ADATA 36 miesięcy.

0
  • #8 08 Gru 2016 21:43
    Savek
    Poziom 15  

Witam,
    Podsumowując dyskusję, wybrałem Western Digital My Passport Ultra z 36-cio miesięczną gwarancją producenta. ADATA był trochę tańszy i z gwarancją 36 miesięcy, ale ma jeden feler - gniazdo USB "wpada do środka" i trzeba odesłać dysk na gwarancji do producenta tracąc dane.
    WD wg opinii użytkowników na różnych forach sprawuje się w miarę dobrze, to zadecydowało.
    Pozdrawiam i dziękuję za opinie.

0