Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan almera - Tarcza sprzęgła rozpada się po wymianie

09 Lis 2016 08:16 990 8
  • Poziom 3  
    Witam. Mam ogromny problem może mi ktoś pomoże w zdiagnozowaniu awarii.W swojej almerce wymieniłem nowe kompletne sprzęgło,ponieważ stare przestało działać . Po rozkręceniu okazało się że tarcza sprzęgła jest rozpruta tz. sprężynki i cały środek po prostu wypadł.Założyłem nowe kompletne chińskie sprzęgło i po przejechaniu 30-tu kilometrów ,na czwartym biegu poczułem szarpnięcie i pedał sprzęgła poszedł do dołu.Po rozkręceniu okazało się że tarcza sprzęgła ma zerwane blaszki do okoła . No cóż pomyślałem ,chińszczyzna...i zakupiłem nowe luca .ponownie zamontowałem drugie sprzęgło . Po odpaleniu sprzęgło działało tak jak powinno żadnych zgrzytów czy też problemów ze zmianą biegów .wyjechałem na trasę i po przejechaniu około 40 km na trzecim biegu poczułem szarpnięcie i za jakiś czas znowu szarpnięcie i tak ledwie dojechałem na miejsce . Powtórzyła się ta sama sytuacja tarcza luca również nie wytrzymała. Wymieniałem sprzęgła w różnych autach i nigdy nie miałem żadnych problemów, a tu naprawa nie długo przekroczy wartość auta ...
  • Poziom 3  
    Nie ma takiej możliwości żeby włożyć odwrotnie tarczę . po uruchumieniu silnika miałbyś jeden łomot :) . Sprzęgło było złożone poprawnie i działało poprawnie ,jadąc na trasie wielokrotnie zmieniałem biegi i nie było żadnych zgrzytów ani nic z tych rzeczy
  • Poziom 30  
    Mialem taka sytuacje i byla winna skrzynia. Zablokowala sie Ale na stale. U Ciebie wciaz pracuje ale może ma jakieś wady i gdzies tam czasami sie blokuje
  • Poziom 3  
    Właśnie też tak myślę że to ze skrzynią coś się dzieje dziwi mnie jedynie to że skrzynia pracuje ładnie wszystkie biegi wchodzą bez problemu i nie słychać żeby jęczała czy coś
  • Poziom 21  
    Witam ja miałem taki defekt a winne było łożysko oporowe po wymianie problem ustał pozdrawiam .
  • Poziom 3  
    Witam ponownie. Nadal nie mogę znaleźć przyczyny. Druga tarcza w strzępkach. Po odkręceniu skrzyni i dokładnym sprawdzeniu okazało się, że łożysko dociskowe jest na swoim miejscu. Rozpołowiłem skrzynię i w skrzyni również nie ma się do czego przyczepić. Gdyby coś blokowało skrzynię byłyby jakieś uszczerbki na zębatkach czy łożysko uszkodzone a tu nic. Proszę o dalsze sugestie bo jak nie znajdę przyczyny będę musiał oddać auto na złom.
  • Moderator Samochody
    Pokaż zdjęcia tego wszystkiego.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Wygląda to na brak osiowości pomiędzy wałkiem skrzyni a wałem korbowym. Tulejki ustalające są na miejscu?