Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna włączająca się na 0,5 sek.

09 Lis 2016 14:36 1653 10
  • Poziom 6  
    Witam, zakupiłem płytę główną msi B75MA-E33 i procesor i5 2400, oba podzespoły używane. Podłączyłem je do zasilacza OCZ 500W oraz dołączyłem ram goodram 4gb (zasilacz i ram pochodzą z działającego komputera więc uważam że są sprawne) i przy próbie włączenia "komputera" płyta główna uruchamia się na 0,5 sek po czym wyłącza na kolejne 2-3 i ponownie uruchamia sama. Nie wiem w którym z tych podzespołów (płyta główna czy procesor) jest problem? Czy możliwe, że to przez niesprawny procesor komputer sie nie uruchamia? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • Poziom 7  
    Po opisie uwazm ze chodzi o bios (pyta testuje podzespoly). Bateryjka sprawna ? Wszystko dobrze styka ? Rozbierz caly zestaw i podlaczaj po koleji podzespoly i sprawdzaj.
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź. Czy bateryjka sprawna to nie mam pojęcia, ponieważ dopiero co płyta przyszła i nie pomyślałem o niej. Zaraz przełożę do niej baterie z mojej sprawnej płyty i wtedy odpale. W sumie nie mam jakich podzespołów podłączać i odłączać, bo płytę uruchamiam tylko z procesorem, zasilaczem i 1 koscią ramu na 100% sprawną bo działa w moim "starym komputerze".
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Jak dla mnie wygląda na uszkodzenie płyty, choć i procesor może być niesprawny. Wyjmij płytę z obudowy, podłącz tylko zasilacz. Zostaw CPU i chłodzenie. Płytę uruchom przez zwarcie pinów włącznika. Opisz jakie będą objawy.
  • Poziom 6  
    Robiłem to również przez łączenie pinów POWER SW śrubokrętem i nadal nic. Płyta główna włączająca się na 0,5 sek.

Według tego powinienem spinać ostatnie 2 piny koło pustego miejsca
  • Poziom 6  
    Bez procesora jej nie podpinałem, bo nie wiedziałem że tak można. Jest to bezpieczne włączać ją bez procka procesora?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak. Nie musisz go nawet wyjmować - identyczny efekt daje odłączenie zasilania CPU (tego 4 lub 8pin u ciebie 4 jak dobrze widzę)
    Ale nie spodziewaj się wiele - ma prawo tylko się uruchomić elektrycznie (ruszy zasilacz i wentylator) nic więcej nie prawa się dziać.
  • Poziom 6  
    Zrobiłem tak jak mi poradziliście, to jest odpiąłem zasilanie CPU i płyta główna ruszyła, chłodzenie procesora i zasilacz pracowały cicho, równo i powoli. Ta informacja coś nam daje? Może dobrym posunięciem byłoby pójście do serwisu komputerowego niech w jakąś płytę główną wsadzą ten procesor i jak będzie działał to znaczy, że płyta główna jest wadliwa. Co o tym sądzicie?
  • Poziom 43  
    Jest to jakaś metoda. Wstępnie to wskazuje na zwarcie w sekcji zasilania CPU.
    Jeśli masz multimer lub omomierz możesz sprawdzić czy nie ma zwarcia na sekcji. Mierzysz opór w gnieździe zasilania CPU (tam gdzie podpinasz 4pin ATX) pomiędzy przyłączem 12V a przyłączem masy. Choć trochę dziwne że ona się zapętla w tym startowaniu ale to chyba nadal możliwe.
    Procesory się z zasady psują rzadziej. Oczywiście sprawdzić nie zaszkodzi.