Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Inspiron N5110 - "Podłączony, nie ładuje." - drastyczny spadek wy

09 Lis 2016 15:09 3171 2
  • Poziom 1  
    Witam.
    Od niedawna mam mały problem, a mianowicie mój zasilacz nie ładuje baterii. Odkąd pamiętam mój laptop był wydajny w grach, gdy był podłączony do ładowania, w przeciwnym wypadku fps'y spadały z 150/200 do 10/20.
    Jako że teraz nie ładuje, to wydajność mojego komputera drastycznie spadła (low fps (10-20) + lagi np. korzystając z przeglądarki). Kupiłem nową baterię, wziąłem inny zasilacz i niestety dalej to samo. Nie wiem co może być przyczyną.
    Poniżej zdjęcie z batterycore:

Dodam, że próbowałem wielu "trików" z internetu, niestety żaden nie pomógł.
    Z góry dziękuje za pomoc ;-)
  • Poziom 38  
    Wejdz do BIOS'a i zobacz czy prawidlowo wykrywa tryb zasilacza 65W lub 90W (ten drugi uzywamy przy stacji dokujacej).
    Za wykrycie zasilacza odpowiada taki cienki pin na srodku wtyczki od strony niskiego napiecia.
  • Poziom 38  
    Porady nie są tajne, więc zamiast dyskutować na PW odpowiedź zamieszczam tutaj.

Z tego co jest na twoim zdjeciciu to AC adapter jest UNKNOWN. Wnioskuje, ze jest podłączony. A gdy jest odłączony wartość w okienku powinna pokazywać NONE.

W u mnie BIOSie to wygoda tak:

Jak widzisz zasilacz jest rozpoznany jako 65W.
    Sprawdź na innych DELLach czy zasilacz dobrze pokazuje. Najczęstszym problemem jest albo uszkodzenie takiego cienkiego PINu we wtyczce lub uszkodzenie zasilacza - takiego układu który informuje komputer o wydajności zasilacza. Po tym pinie leci specjalny sygnał z zasilacza informujący komputer o rodzaju zasilacza. Bez tego parametru komputer nie będzie pracował poprawnie.
    Pozostaje ci sprawdzić inne ORYGINALNE zasilacze lub sprawdzić twój zasilacz w innych komputerach pod kątem JAKI RODZAJ ZASILACZA jest wykrywany.

I juz będziesz wiedział gdzie jest problem. Na 90% będzie to zasilacz, chyba, ze gniazdo zasilania w komputerze zostało potraktowane bardzo brutalnie.