Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp/ge - Tv sharp i głośniki genius

HoT IcE 09 Lis 2016 15:49 528 11
  • #1 09 Lis 2016 15:49
    HoT IcE
    Poziom 8  

Witam, posiadam Tv sharp lc-40cff4041k i głośniki genius sphf2020.
    Do głośników zawsze używałem kabla rca-jack 3,5 i działało to z każdym podłączonym urządzeniem.

Przy próbie podłączenia do tv jest problem- jeśli podłączę JACK do głośników a rca do tv- dźwięku brak. Jeśli podłączę rca do głośników a JACK do tv- dźwięk jest, ale bardzo cicho i obcina wtedy dźwięk z tv (w tv jack 3,5 to gniazdo na słuchawki, zapewne dlatego tak się dzieje) w tv brak jest ustawień, w których można by wybrać źródło dźwięku.

To, co udało mi się wyczytać, wskazuje na konieczność zakupu konwertera. Jeśli mam rację, potrzebuję konwertera sygnału analogowego z rca na cyfrowy toslink + kabel toslink. Jeśli tak, problem jest rozwiązany lub jeśli istnieje inny sposób, szybszy, łatwiejszy- jaki? . Jeśli nie, co muszę zrobić/ kupić, żeby to razem zagrało?
    Głośniki te w zupełności mi wystarczą do użytku domowego, dlatego chcę podłączyć akurat te głośniki.

Sharp/ge - Tv sharp i głośniki genius Sharp/ge - Tv sharp i głośniki genius

0 11
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2016 16:00
    mihal2002
    Poziom 43  

Potrzebujesz konverter z optical do coaxial.

0
  • #3 09 Lis 2016 16:09
    HoT IcE
    Poziom 8  

Czyli wtedy z głośników coaxial do konwertera, z konwertera do tv optyczny i wszystko będzie grać?

nie jestem audiofilem, nie mam jakiegoś mega słuchu, dlatego nie chcę wydawać nie wiadomo ile na podłączenie tych głośników- co zakupić za rozsądną cenę, żeby grało jak należy?

dodam, że aktualnie mieszkam w uk.

0
  • #5 09 Lis 2016 16:37
    mihal2002
    Poziom 43  

osiniak75 napisał:
    Taniej będzie tak: https://www.morele.net/kabel-e...9ACFaXacgodWZ4Elw&gclsrc=aw.ds W Tesco też powinny być.
    Scart do tv, czerwony i biały do geniusza, analogowo ale tanio. Na tych głośnikach nie będzie różnicy w odtwarzaniu z coaxiala

Myśl znim coś palniesz. W jaki spób na wyjściu analogowym uzyska sygnał cyfrowy?

Dodano po 3 [minuty]:

HoT IcE napisał:
    co zakupić za rozsądną cenę

Fiio.

0
  • #6 09 Lis 2016 17:31
    osiniak75
    Poziom 27  

Jeszcze raz. Najprostszym i najtańszym sposobem by połączyć te urządzenia jest wykorzystanie w/w przewodu. Telewizor jako że nie posiada wyjścia dźwięku poza wyjściem optycznym i słuchawkowym. Można wykorzystać wyjścia audio w gnieździe scart. Rozwiązanie trochę ogranicza wykorzystanie głośników do oglądania tylko telewizji, przy oglądaniu filmów z usb dźwięku nie będzie. Ale coś za coś.

0
  • #7 09 Lis 2016 20:54
    mihal2002
    Poziom 43  

osiniak75 napisał:
    Jeszcze raz. Najprostszym i najtańszym sposobem by połączyć te urządzenia jest wykorzystanie w/w przewodu. Telewizor jako że nie posiada wyjścia dźwięku poza wyjściem optycznym i słuchawkowym. Można wykorzystać wyjścia audio w gnieździe scart. Rozwiązanie trochę ogranicza wykorzystanie głośników do oglądania tylko telewizji, przy oglądaniu filmów z usb dźwięku nie będzie. Ale coś za coś

Jeszcze raz, wypisujesz bezsens.

0
  • #8 09 Lis 2016 21:10
    osiniak75
    Poziom 27  

mihal2002 napisał:
    Jeszcze raz, wypisujesz bezsens.

Oświeć mnie zatem, proszę

0
  • #9 09 Lis 2016 21:14
    mihal2002
    Poziom 43  

W jakim celu oświecać bezmyślnych?

0
  • #10 09 Lis 2016 21:20
    osiniak75
    Poziom 27  

mihal2002 napisał:
    W jakim celu oświecać bezmyślnych?

By byli oświeceni i nie trwali w swej bezmyślności

0
  • #11 09 Lis 2016 23:43
    Polon_us
    Poziom 40  

osiniak75 napisał:
    Rozwiązanie trochę ogranicza wykorzystanie głośników do oglądania tylko telewizji,

A co będzie na wyjściu audio gniazda Scart, jeżeli telewizor ma podłączony zewnętrzny dekoder?

0
  • #12 25 Lis 2016 17:02
    HoT IcE
    Poziom 8  

dziękuję za pomoc, zamówiłem kabel i konwerter, mam nadzieję, że wszystko będzie śmigać :)
    Pozdrawiam!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo