Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matlab program - zapytanie

marcinR1994 09 Lis 2016 20:57 594 2
  • #1 09 Lis 2016 20:57
    marcinR1994
    Poziom 2  

Witam, mam taką oto treść zadania : (należy je wykonać w programie Matlab)

Dane jest równanie kwadratowe ax² + bx + c = 0. Napisać funkcję [x1, x2] = rkw(a, b, c) wywoływaną ze zmienną liczbą argumentów :

• czytającą z klawiatury współczynniki (a), (a,b) lub (a,b,c) w zależności od liczby podanych parametrów wejściowych.

• sprawdzającą, czy wczytane współczynniki odnoszą się do równania liniowego czy kwadratowego (uwzględnić przypadek a = b = c = 0).

• wyprowadzającą na ekran wartości obliczonych pierwiastków.

Mam taki oto gotowy program (nie mogę go sprawdzić, gdyż na komputerze nie mam Matlaba. Będę to mógł zweryfikować dopiero na zajęciach szkolnych, dlatego proszę o napisanie, czy jest on poprawny - jeśli nie, o naniesienie korekt/ewentualną poprawę programu). Dodam, że jestem zielony z Matlaba.

Program :

Kod: Matlab
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 2
  • #2 09 Lis 2016 23:00
    terry1996
    Poziom 18  

ściągnij octave- zweryfikuj - darmowy zamiennik

0
  • #3 10 Lis 2016 13:11
    marcinR1994
    Poziom 2  

terry1996 napisał:
    ściągnij octave- zweryfikuj - darmowy zamiennik

Dzięki za radę - ale ja prosiłem o pomoc w przerobieniu programu a nie o zamiennik. W dalszej linijce napisałem, że jestem w tym temacie zielony, przecież nie zrozumiem Matlaba ot tak, nie jestem po żadnym kursie ;) Wiem tylko, że żeby zrobić te zadanie, trzeba użyć polecenia "nargin" dla 3 przypadkow, dla samego a, dla a,b i dla a,b,c. Z tym mam największy problem.

0